Autor Tema: Golf V Farbanje kočionih klešta  (Pročitano 2156 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivanmk5

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 19
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Golf V Farbanje kočionih klešta
« poslato: Decembar 05, 2023, 12:13:09 pre podne »
Prvenstveno poštovanje svim čitaocima ovog posta,

Budući da sam perfekcionista, pre nego sto bilo sta počnem raditi prvo lagano krenem sa informisanjem kako preko interneta tako i uživo sa ljudima za koje znam da su iskusniji od mene.
Dakle par dana pre počnem sa domaćim i stranim Youtube klipovima, onda usput pretražim i naš forum, informišem se koliko mogu pa tek onda krećem sa poslom.

Posle ovog kratkog uvoda/predstavljanja želim vam reći da se radi o farbanju kočionih klešta, naizgled bizarna i jednostavna stvar, ali pošto se prvi put upuštam u ovako nešto želim dobro ispitati sve načine samog čina farbanja.

Pogledao sam desetine "DIY" klipova ali zapao mi je za oko jedan klip, tačnije dečko posle samog šmirglanja i čišćenja klešta koristi prajmer u spreju posle njega temperaturni sprej u boji a zatim i temperaturni lak u spreju takođe.

Moje pitanje je da li bi možda bolje bilo po džep da se koristi umesto temperaturnog spreja u boji običan sprej jer će svakako na njega doći par slojeva temperaturnog laka?
Ne znam ni cene iskreno nešto sam se danas u žurbi zaustavio da proverim i čini mi se da sam video sprejeve u rasponu oko 800 pa do 1500 dinara (6.82-12.79eura).

Da li je takođe i taj prajmer neophodan?

Ima li ko da podeli svoja iskustva,rado bih saslušao vaše priče.

Unapred Vam hvala i Pozdrav!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf V Farbanje kočionih klešta
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2023, 01:15:57 pre podne »
Nekad davno isto kao ti sad, sta i kako i kupim vatrostalnu boju i sve je to bilo super, bez prajmera, e ne mogu se sjetiti da li sam lak stavljao ili je boja imala u sebi uglavnom bilo je super...a sad na drugom autu evo vec 3 godine kako sam uradio bez prajmera, sa obicnom bojom i lakom ne mrda! Pravio boju kod ovih sto prave boje za lakiranje  A vj mi grijem kocnice i to dobro! Tako da nema potrebe bez da pravis sebi vise posla i vise izdataka...samo ocisti dobro i naravno nekim razredjivacem prije samog farbanja da ne ostane kakva masnoca da se ne bi digla farba

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf V Farbanje kočionih klešta
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2023, 01:41:16 pre podne »
Rdja i prljavstina se najbolje odstranjuju elektrolizom ili kiselinom, zastita se radi cinkovanjem...makar ih tako rade u fabrici. Jedini problem je sto u tom slucaju klesta moraju kompletno da se rasture

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Golf V Farbanje kočionih klešta
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2023, 04:01:46 posle podne »
https://youtu.be/DeeCQJbWTmo?feature=shared
Samo 2K set Profi Motip,
Cena oko 4000 dinara.
Sve ostalo su skoro pa igrarije..
Kakvi temperaturni lakovi i ostale gluposti.. Ko se razume zna šta je 2K sistem, gde ima i učvršćivač..
Ne treba prajmer, samo sprej za kočnice i čel četka i flap disk na brusilicu.
Uradio ove godine na šestici, lako se nanosi, ima extra sjaj..
Ranije sam koristio namenske sprejeve za klešta Motip, sad probao ovo. Kažu da će tri puta duže trajati nego sprej.
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/kozmetika-za-auto/motip-boja-za-kociona-kljesta-profi-set-2k/oglas/116977491
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2023, 04:03:38 posle podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Ivanmk5

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 19
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf V Farbanje kočionih klešta
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2023, 01:39:20 pre podne »
Hoces jednu objavu zaobici, svaka objava isti covek sa istim proizvodom, istom reklamom i potpuno istom porukom, hvala ti puno svakako, ali sada ga bas necu uzeti.
svako dobro.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2023, 07:33:20 posle podne od strane Modus »