Autor Tema: Ozvučenje fabia  (Pročitano 3722 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cedonni

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Ozvučenje fabia
« poslato: Decembar 11, 2010, 12:59:15 posle podne »
Pozdrav ljudi,

imam malu dilemu oko ozvučenja za Fabiu pa dajte neki savet. Naime poenta je da stavim neko pojačalo i woofer na postojeću konfiguraciju.

Imam HU pioneer 2020mp koji nema preamp izlaze (negde sam čuo da mogu da se izvuku činčevi na njemu sa predpojačala...), a imam stari 3600mp za koji sam izgubio pločicu, koji ima i F i R RC izlaz. Imam varijantu da kupim pločicu za 1500din ali od drugog modela 4600mp, mislim da pasuje, probaću, ali bih tu morao da se zezam oko promene osvetljenja na istoj, jer je bela a fabia svetli zeleno... Nadam se da je to izvodljivo i ako neko zna nek kaže koliko je komplikovano. Nemam neku spektakulanu lemilicu, imam malu od 18w antexovu.
Takođe imam napred dva SALWRX16W, 16cm kickbasa u vratima i fabričke tweetere. Za sada nisam montirao skretnice ali su nabavljene i čekaju prvi plus da ih namunjim. Pozadi, pored police u uglovima su mali magnati, desetke dark power, na kojima mi naravno nije bitan bas (ne mogu od desetki to ni da očekujem, i na njima bih možda stavio neki high pass filter da mi ne drndaju mnogo basovi na njima...) već bih za gepek, pošto imam plin u točku, napravio fiber kutiju u levom košu. Mnogo sam čitao o tome, mnogo foruma obrstio, tako da sam neke osnovne detalje skontao.
Eh da, i nabavio sam pojačalo pioneer g-202, nije mnogo jako, ali kontam da bi dobro došlo za napred, za te 16ice, jer kad odvrnem HU do kraja, bas zvuči kao kanta... Jel to zbog zvučnika ili samog uređaja.
Takođe mi treba savet za woofer. Ima li mesta da se napravi u košu BR kutija sa 20-25cm zvučnikom i imate li neku preporuku za zvučnik i pojačalo...
Do sada nisam kačio ni jedno pojačalo, mada ne vidim problem specijalan, ali se u modele ne razumem baš... Da li je bolje da kupim neko 4kanalno pa da stavim za ova dva napred a da dva kanala bridgujem za bass? Ne bih da to krka da mi otvara šiber baš, ali s obzirom da mi bas napred nije toliko loš, da ga pozadi upotpuni i da preovlada otpozadi. Može i kompresivna kutija kao solucija ako ne može da stane BR baš u koš nego viri... Video sam da je Dyna pravio to isto pa bih ga zamolio da prokomentariše. Znači nije takmičarska varijanta, prvi woofer projekat.

Takođe imam i fabrički HU blaupunktov 2din sa NAV ali sam ga skinuo jer nemam mape, mada priznajem da je na njemu mnooooogo bolji zvuk. Takođe ne čita ni mp3, ali sam nabavio i mali DVD player za koji sam napravio DC-DC konverter da može da mi radi u kolima, inače je kućni ali kao discman izgleda. Možda da koknem to pa mogu i video da pustim na njemu, ne znam...
Hvala unapred,
Čeda

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2010, 01:40:35 posle podne »
Najbitnije ti je da imas dobar plejer a ti ga nemas, uzmi nesto ozbiljnije , ovo ostalo moze da prodje kao neka skromna varijanta.

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2010, 01:45:56 posle podne »
kupis Hi Low convertor koji ti pretvara izlaze za zvucnike na signal za pojacalo pa mozes da iskoristis bilo koji player i da imas izlaze za pojacalo. 4kanalac bi ti bio super resenje za to sto hoces, dva kanala napred na vrata i pozadi ova dva u bridge pa na neki woofer. Koliko bi ti izvojio para za to sto zelis pa da vidimo sta moze da se uradi?
Neprimeren potpis

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2010, 05:32:03 posle podne »
prvo moras da smislis sta ti ustvari oces i kolko para imas biggrin

taj mali pioneer gm 202 nema high in ulaze, al zato postoje pojacala sa high in ulazima, ne treba da kupujes bulja konvertor, ima dobrih konvertora al su skupi

ti kickovi napred zvuce kao kanta jer su verovatno kanta i jos nisu dampirana vrata

sto shvexi veli i player ti je bulja, a to je osnova i treba da je sto bolji i sto vise izlaza ima za pojacalo to bolje/lakse za dalje manipulisanje biggrin

ono nazad u koshu ako oces da bude u ravni ko sto sam pravio u fabiji nema vise od 8-9L zapremine ako se dobro secam, tako da za neki veci woofer ti treba veca kutija, inace nema dubokog bassa, osim naravno da nabavis 10ku koja radi u mini litrazi ali to je malo redje i skuplje ako oces da valja, a i treba snage jer su obicno taki wooferi male osetljivosti SPL ili pak skuplji a mogu da rade i na manje snage

ja bi tu skroz drugacije resenje neko, znaci da ne svira kick u vrata jer ima previse jebade, a fabijina vrata su kosmar za dampiranje tj odmontiravanje, prosto se ne isplati kolko nervira, a najbolje bi bilo da metnes kickove pod sediste(ali ne te SAL) ako ima mesta uopste ili moze da se napravi, ne secam se sad, druga varijanta bi bila da se metnu kickovi ispod table ako ima mesta kod vozaca, posto kod suvozaca ima, ili ako ima mesta da se naprave panelcici dole kod nogu sa strana, za prvu i drugu varijantu otpadaju tweeteri nego mogu samo sirokopojasni na tablu koje i preferiram, jer je to najvise zvuka u odnosu ulozeno/dobiveno

tako da savetujem da metnes bolji player pa onda moze da se filozofira tapsac

PS: ako napred nabudzis dobar sistem, zadnji zvucnici su tabu batine , znaci samo prednji sistem i woof u gepeku i to je zvuk

« Poslednja izmena: Decembar 11, 2010, 05:35:09 posle podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže cedonni

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2010, 01:37:47 pre podne »
A ovaj 3600, on ima izlaze za pojačalo, da li bih mogao njega da iskoristim? Na bih baš da dam 300e za neku alpinu ili slično. Koji plejer uopšte preporučujete i koje pojačalo? Opet kažem, neću nikakav spektakl, ja sam sam salovima zadovoljan što se tiče slušanja do pola, posle kreće problem. Uopšte, srednji tonovi nisu izraženi...
http://www.comparestoreprices.co.uk/car-cd-players/pioneer-deh-3600mp.asp

A da li postoji varijanta dva woofera još manja, tipa 16-17 cm u obe strane koševa? To onda više ide na kick nego na duboki bas?
Što se tiče love, ne znam ali ne nešto ultra mnogo. Interesuje me sa koliko para mogu da prođem uopšte sa nekom srednjom klasom. Koje pojačalo 4x50 ili 4x100 ili koliko uopšte da bude... Fabia em je mala, em neću da mi se mnogo čuje napolju. Ono, čisto za mene...

Da, i gde kupiti onu foliju za dampiranje, i šta turiti u vrata, iza stakla... brundaju ali samo desna... Ja sam tu pravio drvene distancere sam, između vrata sam turio onu dvoslojno lepljivu sunđer traku ali mi se čini da sam lim od vrata i tapacir brunda...
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2010, 01:43:32 pre podne od strane cedonni »

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2010, 02:11:40 pre podne »
ja vama ne mogu da opsihem koliko sam ja prezadovoljan sa muzikom u borislavu:)

samo je umeto fabrickih zvucnika stavljane alpinin zvucnik iz serije r ... ostali nejgovi visoki i hu je beckerov .. i zvu k ko da imam 2 bazuke u gepeku :)



na ovu foru samo nisu 2 sistemci

« Poslednja izmena: Decembar 12, 2010, 02:17:24 pre podne od strane Zlocesti »
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2010, 11:27:18 posle podne »
taj 3600 je dobar

za neku srednju klasu ti treba oko sta znam 300-400evra (bez playera) tapsac

a alubutyl mogu ja nabavim, samo bih ja izbegao dampiranje fabije wacko , pre bi naso neko drugo bilo koje resenje lollol
jos je pitanje koja je verzija vrata, dal sa zapucanim nitnama ili na srafove, ako su nitne zaboravi- ne isplati se, pa ni sa srafovima hahaa
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2010, 11:30:26 posle podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #7 poslato: Decembar 12, 2010, 11:37:36 posle podne »
Samo kad budes pravio BR kutiju moras dobro da potrefis litrazu za woofer koji bi stavio ;) Ja kad sam pravio za skodu moju sam je tako dobro strefio, tako da ni jedan woofer nije moga da radi u tu kutiju bez taj Kenwood sto sam imao biggrin

Van mreže cedonni

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #8 poslato: Decembar 12, 2010, 11:42:11 posle podne »
gde imaju da se uzmu alpinini zvucnjaci? na sajtu upucuje na neki sky tech... na nbg ali ne mogu da ih nadjem... nasao sam neki kenwood 30cm u tehnomaniji za 3300. Jel to valja cemu... Imao sam na umu neku takvu klasu, ne Hi-Fi baš. Nije mi to za fabiu... To je prća za po gradu, a kad budem menajao za neki pasat ili insigniu e onda ce da bude ozvučenje full. tad neću da žalim.
http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-zvucnici-za-kola-kfc-w112s.html
Pazi, ja bih to ako može do nekih 200€ max, toliki mi je budžet... tipa 100 tinak za pojačalo i koliko treba za woofer.
ne znam koja su vrata... u krug su šrafovi, a prozor i valjda brava je nitnama kačen. ali skidao sam ga već ja, nije to frka, brava cela na torx i otpustim staklo i izađe sve. stim da bih u cugu sve radio, i skretnicu i dampiranje. Pošto po m2 taj alubutyl i koliko mi uopšte treba za vrata i pozadi? jedno 2-3m2 mislim da je dosta, a?

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #9 poslato: Decembar 13, 2010, 12:31:57 pre podne »
taj kenwood sto si video je verovatno freeair i za njega bi ti trebala prevelika kutija ili da te ukenja URPS, al jos nisam cuo da je neko to radio lollol
http://www.lautsprechershop.de/hifi/aka_sub_sonder_en.htm


rolna je 2,5kv tj 50cm x 5m i to ti je dosta da tapaciras komplet oboja vrata sa sve tapacirunzima i jos ti ostane za vrata od gepeka i plastike, evo ovde u shopu, dodaj jos 3 evra transfer para za nemacku, postarinu 7 evra i jos da ti se donese iz njemacke 10 evra
http://www.pimpmysound.com/Zubehoer/Daemmung/Alu-Butyl/Alu-Butyl-Basic-25-m%B2::2411.html

za sve ostalo molim lepo na pm batine lollol
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2010, 12:39:16 pre podne od strane DYNABLASTER »

Van mreže cedonni

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #10 poslato: Decembar 13, 2010, 10:04:25 pre podne »
Uh kontam da bi me samo dampiranje izašlo stotinak €. Mislim da već mogu da se pozicioniram u low budget varijantu  biggrin A dal onda da kupim ovako nešto mesto ovih sal?

http://master.kupujemprodajem.com/Clarion-SRR-1735-323997-oglas.htm?filter_id=992820

Jel će oni bolje raditi sa tim pojačalom? da probam bar i ove sal, a?

I šta mislite o ovoj varijanti onda, zatvorenog tipa...
http://master.kupujemprodajem.com/AURA-Bass-Shaker-Pro-novi-315927-oglas.htm?filter_id=992820

Ispod sedišta nema mesta, napred imam one police u koje se trpaju razne picabonzle plus na sredini ima uzvišenje. Kod vozača jedva noge staju pošto sam malo višlji...  blink
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2010, 02:01:28 posle podne od strane cedonni »

Van mreže bassteam

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 44
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Jetta Passat
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #11 poslato: Decembar 13, 2010, 03:00:30 posle podne »
ti clarion su extra!

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2010, 07:32:37 posle podne »
nikako koaxe niti bassshakere! bonk

Van mreže cedonni

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2010, 07:46:00 posle podne »
Pa predložite nešto ljudi. Šta god kažem ne to, nikako to...   :huh: jel ima nešto od visatona što pasuje, ili macaudio? koliko je to u lovi, da znam, da se oprostim ako je zvučnjak preko 100 e. Kontam da mogu da izvučem do skoro 15l zapreminu u levom košu + da virucka malo  biggrin e sad ako se još dodatno vatira, jel bi imalo smisla... help, help...

Van mreže cedonni

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ozvučenje fabia
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2010, 09:18:07 posle podne »
Da rešimo pojačalo prvo... Jel valja ovo čemu. Piše da je klasa AB, a za D baš nemam para...

http://static.productreview.com.au/pr.products/56636_blaupunkt_gta_475.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/99522/26.jpg