Autor Tema: Problem sa klimom  (Pročitano 2572 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Problem sa klimom
« poslato: Maj 13, 2011, 09:52:12 posle podne »
Vec nekoliko dana potrebno je paliti klimu i sve je bilo u redu ali danas mi se desilo da je pocela polako da duva "normalan" spoljni vazduh, umjesto onaj ledni, fini klimatski :)
Mislio sam da se freon totalno izgubio ali kada sam nakon kafice u gradu krenuo kuci, probao sam i upalio ponovo i klima je opet proradila, duvala normalno hladan vazduh do jednog trenutka.. onda je jedno vrijeme duvala hladan pa vanjski pa hladan pa vanjski.. (intervali od par minuta da ne misli neko da je to sekundarno...) Sad vise nisam siguran da nedostaje freon kada radi tako neumjereno!! Dal neko zna, prije nego odem kod majstora, prema simptomima sta bi moglo biti???

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2011, 10:02:21 posle podne »
da pitam i ja nesto
meni je postepeno prestala da hladi ali i dalje pali kompresor i ventilator a cuo sam kada nema freon da uopste ne pali ventilator,sta bi to moglo biti
svakako cu ovih dana ici na servis klime ali cisto da znam sta me ocekuje


markomiha ako ti je automatska klima verovatno da ga je ohladio do zeljene temperature pa ga je sam ugasio i cim se opet zagrejalo unutra opet se klima upalila,zato
i jeste automatska,a ako je a/c klima onda nemam pojma biggrin

Van mreže faki85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 39
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +14/-15
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2011, 10:02:55 posle podne »

Vec nekoliko dana potrebno je paliti klimu i sve je bilo u redu ali danas mi se desilo da je pocela polako da duva "normalan" spoljni vazduh, umjesto onaj ledni, fini klimatski :)
Mislio sam da se freon totalno izgubio ali kada sam nakon kafice u gradu krenuo kuci, probao sam i upalio ponovo i klima je opet proradila, duvala normalno hladan vazduh do jednog trenutka.. onda je jedno vrijeme duvala hladan pa vanjski pa hladan pa vanjski.. (intervali od par minuta da ne misli neko da je to sekundarno...) Sad vise nisam siguran da nedostaje freon kada radi tako neumjereno!! Dal neko zna, prije nego odem kod majstora, prema simptomima sta bi moglo biti???

jel imas klimatronik?

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2011, 10:08:11 posle podne »
Ako nije klimatronik, pogledaj da li pali ventilator za klimu kada je upalis.to je onaj manji.ako ga ne pali, tu trazi problem.
Say no to spark plugs!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #4 poslato: Maj 14, 2011, 03:56:35 pre podne »
+1 poslusaj coveka,ja isto mislim da ti neradi ventilator klime,mozda je negde kabl u prekidu ili u samom ventilatoru pa neki put kad se mrdne on proradi..
  champ1

Van mreže markomiha

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #5 poslato: Maj 14, 2011, 07:32:47 posle podne »

Vec nekoliko dana potrebno je paliti klimu i sve je bilo u redu ali danas mi se desilo da je pocela polako da duva "normalan" spoljni vazduh, umjesto onaj ledni, fini klimatski :)
Mislio sam da se freon totalno izgubio ali kada sam nakon kafice u gradu krenuo kuci, probao sam i upalio ponovo i klima je opet proradila, duvala normalno hladan vazduh do jednog trenutka.. onda je jedno vrijeme duvala hladan pa vanjski pa hladan pa vanjski.. (intervali od par minuta da ne misli neko da je to sekundarno...) Sad vise nisam siguran da nedostaje freon kada radi tako neumjereno!! Dal neko zna, prije nego odem kod majstora, prema simptomima sta bi moglo biti???

jel imas klimatronik?

Digitalna klima je da!!! Danas sam primjetio takodje da vrti vrti pa odjednom pocne mnogo jace da duva... pa opet smanji.. kao da ventilator ne radi ujednaceno!! Dakle na totalni LO je spustena i maximum duvanje ali je sve to dosta slabo!!