Autor Tema: passat B8, el. parkirna kocnica  (Pročitano 3370 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
passat B8, el. parkirna kocnica
« poslato: Jun 23, 2023, 11:17:13 posle podne »
Pozdrav svima, vozim passat B8 2015 godiste  1,6TDI poceo je da mi se desava jedan cudan problem. Naime u zadnjih nedelju dana  ponekad kad parkiram i aktiviram el. parkirnu kocnicu nakon kraceg stojanja( nekad 5 min  nekad 30 min)  nece da otpusti prilikom kretanja. Kada stisnem noznu kocnicu  i pritisnem  prekidac parkirne onda otpusti sve redovno(nebitno dali sam vezao pojas ili ne). To mi se desilo par puta u zadnjih nedelju dana. Auto posedujem par meseci i dosad nisam imao takvih problema. Jeli neko zna sta moze da bude problem tj kako da resim? Idem u inostranstvo za 20 dana i neznam dali to moze da predstavlja neki problem. Da napomenem da je do skora prilikom stiskanja kvacila  i kretanja iz stanja mirovanja sam otpustao parkirnu kocnicu bez problema. Sad ponekad nece da pusti.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2023, 10:01:38 pre podne »
Koliko sam ih ja vozio bilo je pojas i samo gas sama otpusti ili kocnica i spustis na prekidac. Doduse kod Audija.
BMW je samo gas, nevezano da li je pojas zakacen.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2023, 10:57:57 pre podne »
Možda je auto hold deaktiviran? Ne vjerujem da je neki problem jer ni na B7 dok ne pritisneš kočnicu ne možeš da otpustiš parkirnu kočnicu, mislim da je i na B6 tako.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2023, 03:44:26 posle podne »
Pozdrav svima, vozim passat B8 2015 godiste  1,6TDI poceo je da mi se desava jedan cudan problem. Naime u zadnjih nedelju dana  ponekad kad parkiram i aktiviram el. parkirnu kocnicu nakon kraceg stojanja( nekad 5 min  nekad 30 min)  nece da otpusti prilikom kretanja. Kada stisnem noznu kocnicu  i pritisnem  prekidac parkirne onda otpusti sve redovno(nebitno dali sam vezao pojas ili ne). To mi se desilo par puta u zadnjih nedelju dana. Auto posedujem par meseci i dosad nisam imao takvih problema. Jeli neko zna sta moze da bude problem tj kako da resim? Idem u inostranstvo za 20 dana i neznam dali to moze da predstavlja neki problem. Da napomenem da je do skora prilikom stiskanja kvacila  i kretanja iz stanja mirovanja sam otpustao parkirnu kocnicu bez problema. Sad ponekad nece da pusti.
Zasto aktiviras svaki put kad parkiras el kocnicu, dovoljno je da kad krenes jednom pritisne auto hold i on od tada sve radi sam, nema potrebe nista da pritiska.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2023, 05:41:46 posle podne »
Vwasil, aktiviran je AUTOHOLD i radi normalno. 
 taxi_bg,  probao sam i tako aktiviram autohold i onda stalno svetli lampica na prekidacu da je aktiviran i radi sve kako treba, znaci kad stanem  pritisnem noznu kocnicu  malo duze ono ga ukoci tj aktivira kocnice a kad krenem otpusti. Sve to radi. Kad stanem tacnije zaustavim vozilo i otvorim vozaceva vrata onda automatski prebaci na parkirnu kocnicu, jer cujem i motorice da su zakljucali, a upali se i kontrolna lampica na prekidacu. A parkirnu kocnicu aktiviram kada se naravno parkiram  i imam nameru da izadjem iz auta.
 Meni u sustini kada aktiviram parkirnu  kocnicu se ponasa kao da sam aktivirao autohold, stim da cujem el motorice da su zakljucali i kada krenem ono samo otpusti i ne svetli mi vise prekidac.
taxi_bg -Dali tebi otpusta parkirnu kocnicu  kada kreces iz stanja mirovanja ili moras nogom stisnuti noznu kocnicu i stisnuti rukom  prekidac parkirne ?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2023, 06:38:31 posle podne »
Nesto ti nije dobro, ja nista ne diram sve radi sam. Upalim auto ne diram kocnicu on sam popusti.

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2023, 07:54:02 posle podne »
Kod mene na B7 ako nisam vezao pojas onda ne radi auto-hold i otpustanje rucne. Tek kada vezem pojas radi.

Moguce da je isto i na B8, ako si slucajno bio bez pojasa verovatno zato ne radi


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2023, 07:59:31 posle podne »
da tako i meni sve radi sam , ali kazem da mi se desilo par puta da nije hteo da sam otpusti kad sam kretao pa sam morao ja spustiti tako sto sam stisnuo kocnicu i na prekidac. Sad razmisljam u to vreme kad mi se prvi put desilo da nije hteo da otpusti ja sam otprilike toga dana ili  dan pre toga preko dijagnostike iskljucio upozorenje za nevezivanje pojasa. Mozda ima neke veze sa tim nemam pojma. Sad sam vratio ponovo kako je bilo tj da mi signalizira kad nisam vezan pa cu pratiti. Hvala na odgovorima.
edit: sad sam procitao post Gorant92 sad pocinjem da verujem da sigurno ima veze sa tim sto sam iskljucio  upozorenje za pojas
« Poslednja izmena: Jun 24, 2023, 08:01:18 posle podne od strane MACISRO »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2023, 08:33:10 posle podne »
Naravno i kad vozaceva vrata nisu dobro zatvorena nece da krene.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2023, 08:51:00 posle podne »
ok hvala na odgovorima, javicu se dali je resen problem

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: passat B8, el. parkirna kocnica
« Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2023, 10:35:47 pre podne »
Ja sam davno iskljucio upozorenje za pojas preko VCDS i sve radi ok. Ne verujem da je do toga ali opet noviji model auta pa je moguce


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro