Autor Tema: Garmin Navigacija  (Pročitano 8554 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wonta mk3

  • VW Početnik
  • Poruke: 124
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf III 1.8 66kw/90KS 1995
Garmin Navigacija
« poslato: Jun 28, 2011, 01:00:37 pre podne »
Ljudi planiram da kupim GPS Navigaciju iz Garmin kolekcije!Nisam bas sa parama dobar,ali bih dao do 12-13 hiljada.Sta mi vi preporucujete?Koji model?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2011, 01:56:14 pre podne »
ja bi te pare pre bacio na zene i kafanu
konkretno, zasto ce ti navigacija?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2011, 03:06:36 pre podne »
Ma sta ce ti kola uopste  lollol Jako je korisno imati kako u zemlji tako i u inostranstvu.  Zasto bi ti neko objasnjavao dal trebas da skrenes dva puta levo pa tri puta desno pa onda 50m posle trafike... lepo upises ime ulice i vozis... Moj savet ti je neka proverna kineska navigacija koja radi pod WIN CE i ima otvoreni sistem tako da moze da koristis navigacioni program koji pozelis (IGO) Pogledaj kod nekog kako izglda Garmin a kako IGO pa presudi sam. Prilikom kupovine obrati paznju na procesor i RAM memoriju uredjaja...
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2011, 09:21:36 pre podne »
Slazem se sa Rajkom, imas kineske uredjaje koji rade mnogo bolje nego garmin, blaupunkt itd. Cimni Svexa za bear navigacije, extra su.
Inace neke garmin imaju vec za 8-9 hiljada.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2011, 09:33:06 pre podne »
+1 za winCE i IGO ... ja sam nabacio na mob-u i mnogo mi je zgodnije nego posebno uredjaj
lollol

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2011, 09:40:23 pre podne »
Ja koristim Garmin Nuvi, vec 2-3 g. Radi lepo i bez problema. Najvise sam je uzeo zbog Beograda. Malo je smesno, ali ja po Bg nisam toliko ni bio ranije a ni vozio. Kolega od Burazera mi je ubacio kartu Srbije i Bg , tako da sve sljaka odlicno. Ja sam zadovoljan. Imam i celu evropu u njoj i cisto sam proverio uz put. Sve funkcionise normalno.
Boban-Rus

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2011, 09:57:48 pre podne »
Te price o kinezima zanemari, Garmin je jedan od najboljih i za taj novac mislim da mozes max uzeti model Nuvi 205. Ja imam nuvi 200 vec 3 godine, radi perfektno, lako dostupne i prcizne mape. Ja garmin svakome preporucim. Kupio mi je kolega Presigio sa Igo mapama pre mesec dana. Blago receno razocarenje. Covek se 2 puta izgubio u Italiji. Dao mu ja Garmina drugi put i nije se ni vrati odma je kupio sebi jos u Italiji  nuvi 205  ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2011, 10:01:39 pre podne »
Golf3gl, da li putujes toliko po nepoznatim delovima Srbije i inostranstvu da ti treba navigacija? U Ljigu ti sigurno ne treba.
Jeste navigacija korisna, ali dati 12-13.000din za nesto sto ti realno ne treba je po meni bezveze. Razumem navigaciju da uzme onaj koji radi npr, putuje svaki dan druga destinacija ili radi po gradu kao neki serviser i onda treba da zna gde koja ulica. Ostale ne razumem jer ispada da do sada niko nigde nije mogao da stigne jer nije imao navigaciju. Ja kad odem u inostranstvo pratim saobracajne znakove i nikad nisam imao problem.
Jos jedna stvar, kad stavis navigaciju u kola moras da razmisljas o njoj cim izadjes iz kola. U mojoj firmi 3 tehnicara su ostali bez navigacije jer su im obili kola dok su bili na terenu.
Treca stvar je ako ti bas treba navigacija mozes da je stavis u neki od android telefona, npr Galaxy S ima veliki ekran

Znam da je Golf3gl pitao koji uredjaj, ali ja mislim da je navigacija u vecini slucajeva bacanje para.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2011, 10:16:11 pre podne »
valjda se podrazumeva.. kad izadjes iz kola, skidaj navigaciju , i ako je ostavljas u kolima u kaseti, brisi kruzic na soferci  biggrin
lollol

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2011, 10:22:14 pre podne »
wele,potpuno se slazem.ubacio sam je u telefon i zatreba mi max.10 puta godisnje.a to da je skidam svaki put mi ne pada na pamet,posebno da je stavljam u kasetu ili pod sediste.tu je svi stavljaju i zna se gde se takve stvari traze kada se obije auto.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2011, 11:23:08 pre podne »
uuu koliko promasenih tema...  biggrin decko samo pitao za marku navigacije,a vi tako...  biggrin

ja sam prosle ili predprosle godine kupovao navigaciju... u klasu najkvalitetnijih spadaju beker,garmin,mio,ove ostale kineske oce da baguju... kupio sam bio galeb navigaciju,koja je kao nasa neka marka za fiskalne kase i vratio sam im tri komada,sve tri su bagovale jel su kineske... koju god da kupis mozes da stavis bilo koju mapu,ja imam mio moov 330ee i super je,mozes da je odkljucas i stavis 10 razlicitih mapa na nju,procesor je ok,brza je itd trenutno koristim mapu igo primo... u svakom slucaju beker su najskuplje , a mio najjeftinije od ovih boljih , za ostale ne znam...

Van mreže nikola_gti16v

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2011, 11:23:52 pre podne »
@ Wele
Nije u redu da mu tako kazes. Kako ti znas da mu ne treba i da li je to bacanje para. Ako planira da je kupi, onda mu verovatno treba. Hvala Bogu, nece je koristiti u Ljigu, kao sto je ni ti ne bi korisio po Zemunu.

@Golf3Gl
Sto se tice uredjaja, Garmin je apsolutno neprikosnoven kad je u pitanju Srbija i Evropa. Garmin doduse ima malo spartanski softver, za razliku od iGo. Medjutim, bas zbog toga je mnogo pregledniji i "cistiji". Kad je ekran u pitanju, opet ni jedan od kineza ne moze ni da mu prismrdi. Garminov ekran se vidi i na najjacem suncu, za razliku od kineza. Takodje kristali su im uvek usmereni blago u levo, tako da vozac bolje vidi. Touch na garminu je vrhunske preciznosti, i softver mu je tako dizajniran, da savrseno radi pod prstom, cak i u autu koji se krece, vrlo lako mozes ukucati sta ti treba.

Naravno ako nemas dovoljno za to, uzmi nekog kineza sa iGo-om. Bices i sa njim zadovoljan, ako pre toga nisi imao Garmin. Doduse, i oni imaju nekih prednosti. Kod njih ces za te pare imati nesto sto imaju dosta skuplji Garmini, npr: FM modulator, Bluetooth, 3D objekte, video itd. Dosta lepo izgledaju.

A za najmanje pare, takoreci nista, mozes imati Garmin u Symbian telefonu, ili iGo u Android telefonu. I upravo tu je i moja preporuka. Za taj novac kupis neki dobar telefon sa velikim ekranom preko racuna, kupis drzac za kola, i eto ti navigacije  biggrin
Ubio si dve muve jednim udarcem.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2011, 11:34:59 pre podne »
e da,to sam zaboravio,kao sto kaze nikola,od kad sam instalirao u iphone 3gs igo 2010,od tad vise i ne palim moju navigaciju,koristim ovu iz telefona i extra je...  biggrin

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2011, 12:03:55 posle podne »
Nikola, nisam ja imao nameru i nisam nikoga vredjao vec samo da ukazem na neke stvari. Mozda njemu treba, mozda kupuje samo eto da je ima u kolima, zato sam i postavio pitanje. A fala bogu imam tonu prijatelja koji su kupili navigaciju jer su culi da je do jaj.a, a upale je jednom godisnje. Bitno je da je imaju  :rolleyes: Npr jedan drugar nije smeo otici u CG na more jer nije imao navigaciju i plasio se da ne zaluta. Ja recimo nikad nisam bio u Smederevu, pa sam pitao svexa koji me pogresno navodio  lollol, ali nadjem. Cak bi verovatno iz bez svexa nasao, pogledao sam gde njegova ulica na netu. A vracao sam se preko nekih sela, pitao na jednoj raskrsnici i idemo dalje. Naravno to samo u Srbiji koja je alergicna na saobracajne znakove. Da li mi za to treba navigacija? Ne.
Meni je sestra za rodjendan htela da kupi garmin navigaciju kakvu ona ima jer putuju cesto, ali sam joj rekao da ne baca pare.
Na kraju savetovao sam isto kao i Nikola. Ako mu vec treba ne mora da kupuje novi uredjaj vec moze da iskoristi bolji telefon ili za te pare da kupi dobar telefon koji moze da posluzi u tu svrhu.

Gagi, bolje da ja iznesem svoje misljenje i ako decku treba navigacija za modiranje da mu sacuvam 120e. U protivnom lako ce da je izabere po zakljucku iz ostalih komentara.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #14 poslato: Jun 28, 2011, 12:49:18 posle podne »
Opet promasujete temu. Ulazite u rasprave koje nisu u temi. Pitao je covek koju da kupi a ne da li mu treba ili ne. Mislim da je na njemu da to odluci da li hoce ili nece. Tebi se Welo to mozda cini beskorisnim njemu ne. Misljenja su razlicita i mogu da se pisu na narednih 10 strana. Zato vas molim da se drzite teme da ne bih brisao bespotrebne postove.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #15 poslato: Jun 28, 2011, 01:32:54 posle podne »
Što se kaže, 'leba ne traži. Kad ti ne treba, odložiš je na sigurno mesto. Ja pouajmljijem od pašenoga Garmin nuvi kad putujem negde i dobar je. Kupujem ga kad budem imao neki višak para.
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #16 poslato: Jun 28, 2011, 05:45:01 posle podne »
Wele,nista ja nisam rekao,samo da je promasena tema  biggrin nemoj da se ljutis... a i Rokija volim,njega sam upoznao na omv-u kada je kupovao najlepseg golfa 4 koga sam odrzavao...  biggrin

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #17 poslato: Jun 28, 2011, 05:52:51 posle podne »
Gori ste nego deca u prvom razredu !!! Covek pitao za marku, to mu i preporucite. Ostalo nije nicija briga zasta ce mu !!!!! I gde ce da je koristi !!!! Malo ozbiljnije se odnosite ka drugim clanovima kluba i nemojte da mislite da ste naj pametniji!!! Cast izuzecima !!!
Boban-Rus

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #18 poslato: Jun 28, 2011, 08:16:57 posle podne »
ako imas neki noviji telefon sa symbianom i gps modulom u sebi instaliras garmin mobile sa kojom hoces mapom, imas na torentima, a ako nemas gps u telefonu, imas  blue tooth gps prijemnik nokijin da kupis za nekih 30 evra  i resen ti je svaki problem. Ja sam isto tako hteo da kupim garmin navigaciju posto e71 nokia nema gps modul u sebi, ali sam od drugara kupio gps prijemnik koji radi preko bluetotha sa telefonom i resio problem. Znaci ako ti nije bitan veliki ekran ovo sto sam ti predlozio je super resenje.
Neprimeren potpis

Van mreže MarkoMirijevo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
Odg: Garmin Navigacija
« Odgovor #19 poslato: Jun 29, 2011, 01:30:22 pre podne »
kad smo vec kod navigacija, meni decko trazi da mi ubaci mape balkana 2011 za soma dinara? jel to mnogo?  ;)