Autor Tema: Pravljenje Angel eye's  (Pročitano 6985 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #20 poslato: Novembar 27, 2008, 06:34:12 posle podne »
na bubnju ti farovi kostaju za mk2 2400din par
ali su to ruchno pravljeni.. ;)
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #21 poslato: Decembar 14, 2008, 11:12:31 posle podne »
sve zavisi sta je kome drago. Jeste najsladje kad ti to sam napravis, naravno dobro da uradis, pa si onda pun sebe.... ali da to bude malo i unikatno.... andjelke na dvojkinom faru su malo bez veze.... ogroman krug.... a darko ima lepu ideju sa plexiglasom.... moze je iseci u nekom dobrom obliku i isto dve diode na krajevima i sija.....
meni je upravo sad sinula ideja..... pola kruga pozicija, druga polovina migavac.... iz branika izbaciti postojece migavce i eto dobrog clean look-a ;)

Van mreže milance GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 199
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #22 poslato: Decembar 15, 2008, 02:50:25 posle podne »
Dobra dobra ta ideja sa plexiglasom i migavcima na istim  B) samo sto ima malo vise posla da se oblikuje kako treba a i temperatura fara neznam koliko ce izdrzati.

samo fabrika ovaj rucni rad je bzvz

Slazem se... Prije par dana sam gledao cijenu A.Eyes-a i sigurno se ne isplati zezati sa postoje?im, bar ne meni na 4-ci...

Sta mi se ne svidja kod fabrickih sto su prstenovi uglavnom nadole okrenuti odnosno ona praznina je sa donje strane a i dosta njih nemaju urezane linije na samim sipkicama nego su  providne.

Van mreže legionar

  • VW Početnik
  • Poruke: 66
  • Age: 42
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • VW CLUB Bosna i Hercegovina
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #23 poslato: Decembar 19, 2008, 12:55:50 pre podne »
Na originalnim se ne vidi ta praznina ;)
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2008, 01:27:59 pre podne od strane legionar »

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #24 poslato: Decembar 22, 2008, 12:14:45 posle podne »
ma ne vidi se jer je sijalica izvor svejtla , a sijalica ima malo drugacije ponasanje u odnosuu na diodu i tu se vidi razlika...
a sto se tice  sipkica ja sam poskidao sve po kuci od venecijanera jer su bile pune, i zamijenio ih supljim, ali nestalo vise, sve ugradjeno, prije neki dan sam radio zadnji set na alfi, i nema vise,,,,
jel neko nasao sipkice negdje da ima da see kupe, posto se za venecijaner vise ne prodaju i ne prave pune.....
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže milance GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 199
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #25 poslato: Decembar 22, 2008, 04:25:29 posle podne »
DANDY par pitanja

Dali si kad radio sa onim ugaonim sipkicama kakav je odsjaj u odnosu na obicne jel isti postupak pri savijanju rezanju posto imam par metara punih i trebao bi kod mene da postavim a ne znam kako ce se uklopiti posto na oborenim imam okrugle sipkice a na dugim bih stavio ove ugaone, ili da cekam okrugle.

Video sam na par meste da stvljaju neku foliju iza prstenove kao da bolje reflektuje svetlost mada nisam primetio neku razliku sa i bez iste sta mislis o tome.

Par puta mi se desilo kad uradim prsten da na nekim mestima svetli jace kako ujednaciti da ceo prsten svetli ravnomerno.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #26 poslato: Decembar 22, 2008, 11:36:12 posle podne »
pa iza nalijepi hrom foliju za stakla, i bolje ce da svijetli, a te ugaone su odlicne samo sto s emroaju savijati tako da ravni dio dodje sprijed ai pozadi, znaci onaj preegib treba da se mota oko kalupa, ako razumijes na st amislim,,,
znaci lakse bi bilo da se savije tako da ravna stana nalijeze na kalup, ali ne savija se tako vec da rez dodje na kalup
jedna jako jednostavna caka je mnogo bolja od zasijecanja i ostalog,,,,uzmete fen za varenje plastike i polako grijete dio po dio dok plastika ne prokljuca, i tako cijeli krug, ali skroz blizu i kratko, da se ne promijeni oblik
to ce da svijetli perfektno,,,,
a to sto slabije i jace svijetle znaci da nie ista struktura ili je neki dio sipkice matiran, ono sto je osteceno bolje svijetli,,,,tako da predlazem prvo zadnju stranu presmirglati, jer ce bolje da sija, ili nazubiti zicanom cetkom na busilici
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže milance GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 199
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #27 poslato: Decembar 24, 2008, 04:06:11 posle podne »
Ok hvala na iscrpnom odgovoru, to za fen uglavnom sam do sad radio sa rernom nekako lakse oblikujem stapic kad omeksa ceo, sa fenom ne mogu da dobijem idealan krug pa zbog toga ga i ne koristim a ono sto mi ne jednako svetli na nekim delovima primetio sam da se to desava na diodama koje imaju veci fokus kod  onih led koje bacaju vise u stranu ublazuje se taj efekat.

Van mreže Pakito

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 34
  • Lokacija: Odzaci
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #28 poslato: Februar 16, 2009, 01:40:37 posle podne »
Korisna tema definitivno... Nego mene zanima gde mogu naci i koje LED diode su potrebne za takav poduhvat? :)  Takodje na ovom snimku nisu prikazali kako nakaciti angel eye's na farove.
Just keep rollin' and rollin' ...

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: Pravljenje Angel eye's
« Odgovor #29 poslato: Februar 16, 2009, 02:00:38 posle podne »
mozes da nadjes u svakoj radnji koja se bavi elektronikom, e sad ako si u Beogradu, ima dosta takvih, najcesce se kupuje u radio klubu, mozda mozes i da narucis ako nisi iz Bg. onda imas  servis beli, bg elektronik, trazis bele diode od 3mm od recimo 10000mcd ili koje su vec jedinice u pitanju,mora da ti svetli lepo
a sto se tice pricvrscivanja, neki lepak, silikon, kad vec to budes probao da montiras, snacices se vec nekako... bicedobro