Autor Tema: pasat b5.5 problem sa klimom  (Pročitano 10657 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže igor80

  • VW Početnik
  • Poruke: 91
  • Lokacija: indjija
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
pasat b5.5 problem sa klimom
« poslato: Maj 05, 2012, 06:11:32 posle podne »
Klima mi dobro radi,odnosno hladi prilicno dobro ali moj problem nije hladjenje vec kad upalim klimu auto mi mi dosta oslabi,tezi je mnogo na gasu,znam da je klima potrosac ali mislim da nebi trebalo toliko da ga zakolje,bas bude tezak na gasu,trazi dosta jaci gas  i td...i jos jedna stvar kada klima radi cuje se neki zvuk,kao da nesto cese,dali moze to biti lezaj na klimi i dali on moze da prozrokuje toliko slabljenje motora kada klima radi i ako je on kolika je n jegova cena,dali se ispusta freon kadsa se menja..hvala unapred

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2012, 07:01:34 posle podne »
Lezaj na kompresoru je uvek u funkciji, nebitno je da li je ukljucena klima ili ne.
Moze da se desi da ti je zaribao kompresor, a to sto "struze" moze da bude da proklizava lamela na kompresoru.
Uzrok tome moze da bude nedovoljno ulja u u kompresoru, prevelik pritisak u sistemu ili ako je prepunjena klima. Je l' opterecuje motor odmah cim ukljucis klimu ili malo kasnije? U svakom slucaju moraces da oteras auto u neki servis koji radi auto-klime.

Van mreže igor80

  • VW Početnik
  • Poruke: 91
  • Lokacija: indjija
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2012, 07:02:54 posle podne »
opterecuje ga cim se upali klima

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2012, 07:08:11 posle podne »
Onda mislim da nije prepunjen sistem, ta "najjeftinija" varijanta ispada iz kombinacije  bicedobro

Van mreže igor80

  • VW Početnik
  • Poruke: 91
  • Lokacija: indjija
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2012, 07:12:02 posle podne »
u kom smislu odmah opterecuje motor,u leru se neoseti toliko,promeni motor zvuk ali se tek u voznji oseti i ponekad se cuje neki xzvuk u kabini gde isduvava kao sustanje,kao nalet vetra

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2012, 08:34:15 posle podne »
zašto klimatronik kada pustim da hladi duva normalno pa sama smanji duvanje pa posle 2 sek opet duva jako pa zalabi

Van mreže Peppone

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 44
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5 1.9 TDI
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2012, 09:01:03 posle podne »
Pa za.ebava te hehehe. Salim se. Tako je i kod mene radio, pokazivao razne greske na samodijagnostici. Zamenio kontrolnu jedinicu, greske ostale ali sad radi bez greske....
This time next year, we will be millionaires

Van mreže igor80

  • VW Početnik
  • Poruke: 91
  • Lokacija: indjija
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2012, 02:23:21 posle podne »
jel eko zna odgovor na moje pitanje

Van mreže Damjan Bubanja

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Karma: +2/-8
  • Pol: Muškarac
  • http://w
  • Auto: golf 4 TDI
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2012, 05:24:05 posle podne »
moj ti je savjet da to opravljas sto prije, imao sam problema sa kompresorom isto prosle godine al mislio sam necu koristiti klimu i nema veze  i na putu budva podgorica mi je zablokirao....kais i zatezac se istopili bukvalno od trenja i kais se okinuo. izgubio sam servo i alternator pa sam nekako dosao do servisa jer je bio jak akumulator. bolje ti je servisiraj kompresor 5oe, nego da te kosta mnogo vise kao mene.

Van mreže igor80

  • VW Početnik
  • Poruke: 91
  • Lokacija: indjija
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2012, 07:19:27 posle podne »
kakvi su simptomi bili kod tvoje klime pa se to desilo

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #10 poslato: Maj 07, 2012, 08:55:24 pre podne »
Ako imaš voltmetar uključi motor bez klime i izmeri napon na akumulatoru. Onda uključi kompresor i pogledaj ponovo napon. Ako je pao ispod 13.8V znači da kompresor prekomerno opterećuje alternator i da je u problemu. Preveliko opterećenje alternatora svakako može da izazove kvar kao što kaže Damjan jer kada se alternator preoptereti teže ga je okretati pa trpi naravno i kaiš a i ceo motor troši primetno mnogo snage na njega. Ovo sve pod uslovom da ti je električna instalacija ispravna, što uključuje i sam alternator jer i on može da bude problem ako mu je nešto otišlo.

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #11 poslato: Jun 17, 2012, 11:47:31 pre podne »
dali je neko merio unimerom ili termometrom koliko strpeni ima u rešetki na srednjoj konzoli ali stim da samo jedna rešetka bude otvorena a sve ostale zatvorene  a onda da stavi klimatronik na lo koji je odma ispod 18 c i da vidi koliko tem daje.jasam na forumu dobio inf da treba biti u rešetki 5 c ali mi je to nelogično pa zato pitam vas.
i još jedno pitanje kada je klimatronik stavljena da hladi na lo duva hladno pa počne toplo jebemlimu miša šta je upitanju je passat b5.5

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2012, 07:50:54 posle podne »
Ko može da mi pomogne oko klime??? Upalim klimu dok auto stoji u mestu,ona radi normalno,krenem da vozim... posle par kilometara i vožnje oko 80 do 120 na sat klima se smanjuje i ako stoji na "LO" ,čak počinje da se oseća onaj kondez iz ventilacije,kao da sam ugasio klimu!!! Pritisnem dugme "ekon",sačekam par sekundi,upalim klimu ponovo(u vožnji) i klima radi da se smrzneš,najnormalnije i radi sve dok ne ugasim auto!!! Posle male pauze,kad ponovo upalim auto i krenem da vozim  ponovo sve isto!!!!!!!!!!!!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2012, 08:20:20 posle podne »
Ledi ti isparivac... Probaj da operes kondenzator, ali NIKAKO sa velikim pritiskom, ako to ne pomogne, verovatno ces morati filter/susac da menjas . . . . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2012, 08:25:04 posle podne »
da li  može da bude da je prepunjena klima ??? Pošto kad mi je crko ventilator,neki "majstor" mi je dopunjavao klimu na "vagu",mislio je da nema dovoljno freona

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2012, 08:39:32 posle podne »
Onda je to, nisi pomnuo da si bio kad specijalca... Najbolje da evakuises, sav gas i vratis oredjenu gramazu, pise na nalepnici, ako ne naci cemo podatak . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #16 poslato: Avgust 26, 2012, 08:42:03 posle podne »
Imaš pivce od mene!!! više pivca!!!  beer kolce kolce kolce

Van mreže passatb5.5

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: valjevo
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5 TDI
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #17 poslato: Avgust 28, 2012, 05:09:05 posle podne »
I ja imam problem sa klikom...svaki put kada je ukljum jedno 10-15 min.duva hladno i odjedanput krene toplo pa se vrati hladno....
I danas sam imao jos jedan problem...bas sam se uplasio....normalno sve upalio sam klimu...i nakon 15min...soetio sam smrad,ali spolja...kao nesto da se zapaliolo,stao sam i to se osecalo oko prednjeg dela kola...oko haube...najverovatnije ispod haube....sta li je???

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: pasat b5.5 problem sa klimom
« Odgovor #18 poslato: Avgust 29, 2012, 02:13:29 posle podne »
Proveri sam kais u kakvom je stanju i roler na zatezacu tog kaisa. Verovatno se osetio taj miris (smrad) zbog slicnog trenja.  Meni je na sharanu nesto oko kompresora zaglavilo (predpostavljam) i spalio se roler na zatezacu. Ujutru sam u 9.00 u servisu da rasturam kompresor.
Evo i covek je imao slican problem:
moj ti je savjet da to opravljas sto prije, imao sam problema sa kompresorom isto prosle godine al mislio sam necu koristiti klimu i nema veze  i na putu budva podgorica mi je zablokirao....kais i zatezac se istopili bukvalno od trenja i kais se okinuo. izgubio sam servo i alternator pa sam nekako dosao do servisa jer je bio jak akumulator. bolje ti je servisiraj kompresor 5oe, nego da te kosta mnogo vise kao mene.
Boban-Rus