Autor Tema: Golf I 1.6D JGL  (Pročitano 5657 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #20 poslato: Januar 12, 2012, 11:10:14 posle podne »
Pozdrav svima!!  alealeee

Nesto se radilo na golfu za ovo vreme, felne sredjene ( ipak nije bilo "uslova" za nove, samo prefarbane ove  bicedobro ), nov auspuh (komplet izduv), menjana lamela, nova membrana vakuum pumpe jer je kocnica postala previse "tvrda" , proverene dizne... I sve je to ok. Al u zadnje vreme, tacnije u zadnja 4-5 dana imam problem s punjenjem akumulatora. Vozio sam auto, ugasio ga, otisao do prodavnice... Vratim se do auta, dam kontakt, primetim ne sija lampica akumulatora ( crvena dioda na tabli ), ajd rekoh mozda proradi...  lollol Odem kuci i stanem ispred kapije, ugasim svetla i vidim da diodica "tinja", jedva se primecuje. Kad dodam gas, ili kad radi na leru isto tinja, znaci ne povecava se intenzitet diodice. A u toku voznje, ponekad, hoce da treperi sitno...

Sutra, pokusam da upalim auto, on jedva vergla... Stavim akumulator da se puni 24h i sutra normalno upalim auto bez problema, ali diodica i dalje "tinja". Da dodam, jedno jutro dosao je drug njegovim kolima pa smo prespojili i golf normalno upalio...

Proverim unimerom da li akumulator puni, i napon na akumulatoru je negde oko 12.5-12.6 V . Znaci ne puni. Rekoh, mozda je do regulatora napona... Kupim nov danas, zamenim i sad je sitacija sledeca. Okrenem kontakt, diodica svetli ( taman pomislim problem resen  clap ) , upalim motor, diodica i dalje svetli... Dam gas, svetli. Radi na leru, svetli. Pun gas, svetli.  boodala Izmerim napon na akumulatoru, isto 12.5-12.6V. Proverim kablove od alternatora, sve je ok, nisu u prekidu...

Je l' ima neko ideju sta moze da bude? Da nije mozda diodna ploca? Znam da je najlakse da odnesem alternator elektricaru, al verovatno ce to malo vise "vremena" (citaj "para"  lollol ) povuci.  :rolleyes:

Svaka ideja, savet je dobrodosla! :) clap

P.S. Da dodam, rasturio sam danas alternator, kad sam menjao regler, i proverio sam da l namotaji statora nisu u prekidu negde... Nisu, to je ok.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #21 poslato: Januar 12, 2012, 11:17:28 posle podne »
problem iznesi ovde http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=12.0
 kako ne bi zatrpavao svoju,a i zbog preglednosti foruma. ;)

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #22 poslato: Januar 12, 2012, 11:22:40 posle podne »
Ok, prelazi ceo tekst tamo.  ;)   bonk

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #23 poslato: Januar 14, 2012, 01:08:46 pre podne »
Ajd' da obnovim malo temu, da dodam par slika... Ova "zimska" je slikana pre Nove, decembra, kad je i jedini put za ovu zimu pao sneg u Knjazevcu.   lollol
A da, Golf je dobio i novu muziku, cd plejer Kenwood KDC 4051 sa usb i aux ulazom.  clap Za sad sam prezadovoljan...








Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #24 poslato: Januar 14, 2012, 01:21:38 pre podne »
Lep Golfic  wub!I ja glasam za felne!Lepo je sto si ono skinuo i dobra ti je muzikica! clap  Samo cepaj!!Bas je ocuvan!!
« Poslednja izmena: Januar 14, 2012, 01:23:27 pre podne od strane vladairon »
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #25 poslato: Januar 14, 2012, 01:33:07 pre podne »
Skinuo sam i ono "P" , 12. januara istekla probna.  clap Konacno! Uskoro ce neke nove slike bez P. Pa trudim se, koliko mogu da ga odrzavam,  ocekujem malo toplije vreme da mogu detaljno da ga operem.  B)
Maa, znam ja sta je dobro, i ja sam za to da menjam felne... Al uvek nesto "iskrsne" i nikako da odvojim za felne.  bonk Bice, valjda, uskoro. Pa da zalijemo!  beer

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #26 poslato: April 22, 2012, 04:32:21 posle podne »
Dugo nije bila aktivna tema...  mahac Ali, nista posebno nije ni radjeno, osim nekih sitnica. Zamenio sam mu osvetljenje kabine LED diodama, dodao sam osvetljenje ispred prednih sedista, tj kod nogu vozaca i suvozaca (LED diodice), osvetljenje pored menjaca-u onom delu za ostavljanje sitnica. Zalepio sam mu GTI trakicu, oprao "detaljno" stopove, zmigavce, i to je to.  Ostalo, samo sipam i vozim.  biggrin
Felne jos nisu menjane... to mi je jos uvek "problem" . Bice valjda jednom  badmood

Evo par slika od danas... Lepo vreme, pa palo slikanje.  wub








Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #27 poslato: April 22, 2012, 05:33:38 posle podne »
fin ocuvan golf  tapsac stavi na prednji vezni lim ralicu ako ne nadjes od keca moze i od dvojke da se lijepo upakuje!  mahac

Mihajlo Stankovic

  • Gost
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #28 poslato: April 22, 2012, 05:49:55 posle podne »
lepo izgleda samo skini onaj znak koji si lepio na masku ;)

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #29 poslato: April 22, 2012, 06:30:29 posle podne »
Nasao sam jednu ralicu (spojler) za donji vezni lim, ali je ona "tanja" nije kao kod GTI siroka. Pa sam razmisljao da l' da je stavim ili ne... A sto se znaka tice, onaj njegov stari se polomio, sam od sebe, a i skinula se farba, lak pa sam stavio ovaj, da bude malo "drugaciji" od drugih jedinica. :) Inace, meni se svidja kako izgleda, za sad necu da ga skidam. Nije lepljen, ucvrstio sam ga na mestu gde je bio stari, male prepravke su bile, ali bez lepljenja.

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #30 poslato: Maj 07, 2012, 08:46:21 posle podne »
dobar golf , odakle ti ovaj znak vw ?
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže stanko_92

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 31
  • Lokacija: Knjazevac
  • Karma: +6/-1
  • Pol: Muškarac
  • Sve su to kola, samo je Golf auto.
  • Auto: VW Golf I 1.6D
Odg: Golf I 1.6D JGL
« Odgovor #31 poslato: Maj 07, 2012, 10:01:24 posle podne »
Uzeo sam od druga ratkapnu Volkswagenovu ( mislim da je original bila ) , i bila je za 17', i u centralnom delu je bio ovaj znak. Pa sam lagano skinuo sve okolo i ostavio samo znak i oko njega 2-3mm ove sive plastike. Fino izgleda, meni se svidja. :)