Autor Tema: Tecnost za brisace  (Pročitano 2055 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivanmk5

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 19
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Tecnost za brisace
« poslato: Novembar 28, 2023, 10:47:29 pre podne »
Kao svaki pocetnik, preostaje ti da slusas oca oko auta, meni je moj rekao da preko leta mogu samo vodu i malo sapunice da sipam prvo u flasu, malo to izmesam pa onda u auto, da budem iskren, radilo je fino, retko kada sam i koristio ali radilo je.
Posto je neminovno da ce hladnije vreme doci blagi minus moze da mi napravi havariju ako se ne daj boze dogodi da ta voda zaledi.
Uzmem ja neki dan 5l te tecnosti koja ide i do -21 ali nisam je sipao jos, muci me to kako se prazni ona sapunica koju vec imam u autu, da li postoji neki drugi nacin sem drzanja prskalica?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Tecnost za brisace
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2023, 12:51:53 posle podne »
Skini rešetku branika sa lijeve strane i maglenku ako imaš, pa skini crijeva koja idu na pumpicu brisača i većina će isteći. Poslije sve vrati i sipaj novu

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tecnost za brisace
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2023, 10:47:09 posle podne »
Samo ti dopuni tu zimsku tecnost ...par puta poprskaj prednju zadnju soferku pa opet sipaj zimsku ....i sve ce to samo se izmesa ... :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Ivanmk5

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 19
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Tecnost za brisace
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2023, 12:26:51 pre podne »
Drugari ispraznio sam tu tečnost koju sam imao,tačnije nisam puštao ručicu za pranje stakala,prošao sam put od Loznice sve do Šapca i nije se ispraznilo,kao da su desetine litara izašle iz prskalica,posle par dana sam opet prskao tako i napokon potrošio svu tečnost.

Sipao sam novu i sada sam miran, nema više razmišljanja o tome da li će mi slučajno zalediti ta voda koju sam koristio ako mi auto prenoći na dvorištu umesto u garaži,ukućani obožavaju da sa vremena na vreme kada pozajme auto isti ostave na dvorištu jer ih verovatno mrzi da otvaraju i zatvaraju garažu,nisam ulazio u tačne razloge ali mi se taj čini kao najrealniji.
A ja sam jedan od onih koji jako voli svoj auto tako da mi ta garažna vrata ne predstavljaju problem pa makar ih i sto puta otvarao i zatvarao.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Tecnost za brisace
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2023, 01:07:25 pre podne »
Ima nas dosta koji volimo svoj auto ali vj mi opusti se malo, sto mu vise paznje budes poklanjao vise ce te o jadu zabavljati vj mi! Sto kaze kolega samo da si dolio zimsku tecnost i ne brigaj, ne puca to bas tako...a druga stvar ako oces da pazis bolje da ne dolivas obicnu vodu zbog kamenca jer kad to pocne da se zacepljava vidjeces sta je muka

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Tecnost za brisace
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2023, 06:34:20 posle podne »
@bogdanPG

Citat
bolje da ne dolivas obicnu vodu zbog kamenca jer kad to pocne da se zacepljava vidjeces sta je muka

 :25

a vidise mlad momak pa nezna ... ali eto neka uci  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Tecnost za brisace
« Odgovor #6 poslato: Decembar 05, 2023, 10:25:23 posle podne »
Kod većine automobila može da se isprazni posuda istim sistemom kao što se izvlači gorivo iz rezervoara / sistem crevo, pa se povuče,,,,
Samo što crevo naravno, nije kao za gorivo već se uzme par metara tankog akvarijumskog creva, ima u prodavnicama za kućne ljubimce....