Autor Tema: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje  (Pročitano 10353 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #20 poslato: Februar 10, 2012, 05:13:52 posle podne »
dobro,aj da vam verujem
ali znam pre 2 godine kad sam ga kupio u novembru vozio sam ga cele zime i temperatura je bila konstantno na 90stepeni,zato mi je cudno sad
  champ1

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2012, 05:22:07 posle podne »
meni kad zakuca na 90 ne mrda dok ga ne ugasim, a ista makina AVB , jedino sto moj nema klimatronic nego AC al mislim da to nema veze

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #22 poslato: Februar 10, 2012, 05:25:29 posle podne »
pa tako i ja mislim da treba i da je bilo kod mene
promenio sam termostat nov,nije do njega sigurno,jedino onaj davac da ne ebe sad,ko zna,
  champ1

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #23 poslato: Februar 10, 2012, 06:56:14 posle podne »
pitanje je kada opada temperatura da li i grejanje slabi,ako slabi onda ponovo menjaj termostat a ako ne onda neki termodavac, inace kada je sve u redu temperatura treba da je na 90 a da greje ludo bez obzira na spoljnu temperaturu, barem je kod mene tako thumbup

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1700
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #24 poslato: Februar 10, 2012, 07:13:38 posle podne »
Meni se nesto slicno desavalo, samo nije imalo veze sa grejanjem, vec nekada samo kazaljka spadne malo pa stoji na 90 i tako...
Najbolje povezi na dijagnostiku i vidi da li kada opada temp na kazaljki, opada i na dijagnostici tj. vidi da li se poklapaju kazaljka i ono sto ocitava dijagnostika

Ja sam tako uradio i na kraju promenio termodavac, jer mi je jedan elektricar rekao da davac posebno salje signal na tablu (kazaljku) posebno u kompijuter...
... i meni je lagao onaj sto ide do kazaljke pa je brljavio...

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #25 poslato: Februar 10, 2012, 10:50:13 posle podne »
grejanje je odlicno,savrsenoo greje,termostat je promenjen,jedino ostaje taj davac da se pogleda
  champ1

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #26 poslato: Februar 11, 2012, 12:24:22 pre podne »
Shto kaze stoske prodzaraj ili kako vec kontakte na davacu... Meni su oksidirali kontakti i nekada se desi da malo izgubi kontakt, i tada pokazuje manju temperaturu... malo mrdnem konektor napred nazad i zakuca se opet na 90stepeni... ja pokushavao to da saniram kontakt sprejom ali slaba vajda, tera neko vreme pa opet... a nepristupacno do zla boga da bi smirgla radila... a da skidam ispravan davac i da stavljam turski ne mi se neshto radi....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #27 poslato: Februar 11, 2012, 12:25:55 pre podne »
jos kad bi samo ja znao gde se nalazi taj davac...
  champ1

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #28 poslato: Februar 11, 2012, 12:45:46 pre podne »
Ne znam za pasat... ima racva na motoru, u nju su ti ubodene neke kao 3 sonde, kao 3 hemijske olovke i jedan dzek sa npr 5-6 kablova... kogu da ti slikam ujutru kako je na golfu akoti pomaze....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #29 poslato: Februar 11, 2012, 01:07:37 pre podne »
ma nemoj da se cimas,oteraacu kad budem mogao kod majstora pa nek on gleda,termostat je zamenjen,jedino moze da zeza taj davac
  champ1

Van mreže krstic uros

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Bogatic
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #30 poslato: Februar 11, 2012, 06:11:02 pre podne »
Problem je ako se zenska zali da joj je hladno u autu, dok radite one stvari :-)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #31 poslato: Februar 11, 2012, 09:45:06 pre podne »
Nemoj da budes toliko siguran da nije termostat ako si ga menjao, otkud ti znas sta se desava sa njim, sta ako ti uleteo neki los?

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 871
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #32 poslato: Februar 11, 2012, 11:08:36 pre podne »
dobro,aj da vam verujem
ali znam pre 2 godine kad sam ga kupio u novembru vozio sam ga cele zime i temperatura je bila konstantno na 90stepeni,zato mi je cudno sad
Dosta sam presao po ovim niskim temperaturama. Smatram i da mi je auto ispravan.
Evo primer od sinoc -20C vozio sam ga u VI stepenu prenosa na oko 1800 obrtaja-2000, temperatura nije zakucana na 90C ali je par milimetara ispod toga i nije padala ispod toga.
Kada je temperatura oko -10c drzi na pola, ili kazaljku ispod pola, znaci ne bas na sredini-ali to sam primetio da mi je tako i leti.

Ako pada ispod, tj. ako je na 1/4 kruga, termostat ti je verovatno otvoren, osim kad vozis na da kazemo ler gasu, spustas se negde a grejanje je na max. Uglavnom i ako se to desi, cim dodas gas(da bude oko 2000rpm) mora da dize temperaturu, ne trenutno ali za minut-dva, ako je ispravann termostat.

A kod tebe je verovatno problem jer ti nije bas bas zagrejan auto, pa brzo obori. Kontam da vozis krace relacije od 15-20minuta i da onda kad narokas grejanje krene da opada. Sto je i normalno, ako vozis na niskim obrtajima.

Ja moje grejanje ukljucujem odmah da duva koliko treba, i nema tih problema. Probaj i ti tako, pa kad postigne radnu temeperaturu na taj nacin ne bi trebalo da opada, osim ako ne vozis na 1100rpm kao sto sam rekao tj. skoro na ler gasu.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2012, 11:14:03 pre podne od strane dag81 »

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #33 poslato: Februar 11, 2012, 11:41:58 pre podne »
meni se desavalo to i kad nije bio ovaj minus,u novemnru i decembru isto,i temperatura opada isto ne kad samo stojim nego i kad vozim ako ga pojacam na klimatroniku vise od pola,tj 5-6 crtica itd....
cim ga stavim na prve 2-3 crtice on vrati kazaljku i zakuca na 90,cim pojacam preko toga on krene da obara,ne bitno da li sam stojao ili vozio auto
auto uvlaci svez vazduh spolja

znaci cim stavim na ove 4 crtice levo i jace od toga-maksimum krene da opada,sve jedno da li vozio ili stajao negde
a cim stavim na prve 3 crtice ili manje onda ne,sve normalno,zakuca na 90 stepeni i stoji

Pa vidiš da ti nije uključena recirkulacija? Pritisni ECON taster a onda taster u donjem levom ćošku (sa kružnom strelicom) za recirkulaciju i biće ti toplije u kolima a kazaljka će ti mirovati. Ovo pod uslovom da ti radi motorić klapne za recirkulaciju, koji često stradava pa ti u kabinu stalno ulazi hladan vazduh, čak i kada pritisneš ovaj taster.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #34 poslato: Februar 11, 2012, 03:04:55 posle podne »
nije ovo moj klimatronik,skinuo sam sa neta da pokazem samo ove crtice na koje mislim
meni je ukljucena reciklacija,on dodje do 90 stepeni,zakuca i cim upalim grejanje na maksimum ventilator on krene da obara i ne dize temperaturu dok ne ugasim grajanje ili samanjim ispod pola brzinu ventilatora
@dag 81 ja mog vozim muski,prvih 2-3km ispod 2000obrataja a posle cepam preko toga,ne bi trebalo da je dotoga,videcu kod majstora pa neka on pogleda,pitao sam jednog i on sumnja na davac
  champ1

Van mreže Peppone

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 45
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5 1.9 TDI
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #35 poslato: Februar 11, 2012, 03:33:17 posle podne »
Čitajući temu baš sam se pitao kako je kod mene na pasatu i malopre sam ga vozio i pratio. Kod mene kad dođe do 90 stepeni tu i ostaje, nevezano uključio ili isključio recirkulaciju i koliko pojačao grejanje i koliko jako da duva, jednostavno se ne pomera. Sve je bila vožnja po gradu.
This time next year, we will be millionaires

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #36 poslato: Februar 11, 2012, 04:39:17 posle podne »
Kod mene dok ne postigne radnu temp,tj dok ne zakuca na 90c hoće da opadne ako je pojačano grejanje i na ovom minusu,ali kada zakuca na 90c ne opada..
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #37 poslato: Februar 11, 2012, 05:11:37 posle podne »
a fora je u tome sto kod vw vec na 75-80c (po dijagnostici) kazaljka je na 90C tako da ima lufta da malo varira a da na satu ostaje 90, e sad kad varira skazaljka ili ti stvarno obara temp na ispod 70c sto nikako nije dobro, ili ti brljavi tac senzor koji je cesto problem kod TDI, pogotovu ako nije oridjinale

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #38 poslato: Februar 11, 2012, 07:29:06 posle podne »
ma ko ga ebe,necu sigurno sad da ga menjam,neka ceka prolece
sad sam isao do gazele  iz Kaludjerice i kad sam se vracao stavio sam na maksimum grejanje-ventilator i noije nigde obarao dok sam ga vozio,zakuca na 90
jedino obara malo kad stojim u mestu,na semaforu i cim krenem da ga vozim zakuca
  champ1

Van mreže vaske2

  • VW Početnik
  • Poruke: 142
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf 6 1.6 tdi
Odg: passat b5,5 temperatura opada kad upalim grejanje
« Odgovor #39 poslato: Februar 11, 2012, 08:14:37 posle podne »
meni se desavalo to i kad nije bio ovaj minus,u novemnru i decembru isto,i temperatura opada isto ne kad samo stojim nego i kad vozim ako ga pojacam na klimatroniku vise od pola,tj 5-6 crtica itd....
cim ga stavim na prve 2-3 crtice on vrati kazaljku i zakuca na 90,cim pojacam preko toga on krene da obara,ne bitno da li sam stojao ili vozio auto
auto uvlaci svez vazduh spolja

znaci cim stavim na ove 4 crtice levo i jace od toga-maksimum krene da opada,sve jedno da li vozio ili stajao negde
a cim stavim na prve 3 crtice ili manje onda ne,sve normalno,zakuca na 90 stepeni i stoji

Pa vidiš da ti nije uključena recirkulacija? Pritisni ECON taster a onda taster u donjem levom ćošku (sa kružnom strelicom) za recirkulaciju i biće ti toplije u kolima a kazaljka će ti mirovati. Ovo pod uslovom da ti radi motorić klapne za recirkulaciju, koji često stradava pa ti u kabinu stalno ulazi hladan vazduh, čak i kada pritisneš ovaj taster.

Po ovom vremenu sa uključenom recirkulacijom nema šanse da se vozi jer je nemoguće odmagliti stakla.Ovo ne važi samo za Vw već za bilo koji auto koji poseduje opciju recirkulacije vazduha...