Autor Tema: Golf 5- desna vrata problem!!!  (Pročitano 5484 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gpanjkov

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 5- desna vrata problem!!!
« poslato: Februar 03, 2010, 02:16:57 pre podne »
Pozdrav kolege... Tek sam kupio golfa 5  1.9 TDI i imam sledeci problem... Desna vrata suvozaceva kad otkljucam auto da bi se otvorila moras rucku povuci 2 puta. Nekad ih prilikom prvog povlacenja ne pomjeri uopste a nekad otvori pa zadrzi na zadnjem zubu da se tako izrazim pa svedno moras povuci 2 x... Ista stvar je i kad je u toku voznje stanem nekom da izadje kad mu otkljucam on svejedno mora povuci i iz nutra 2 puta a ako mu ne otkljucam onda je normalno 2x da povuce rucicu, ali kod mene onda mora povuci 4 puta da bi mu se vrata otvorima. Pa me sad zanima sta je tu problem mozeli se rijesiti, jel skupo i da li bravu moram mjenjati?! Hvala svima koji se ukljuce u diskusiju... Jos me zanima na predjenih 180000 km sta se sve ,menja... Jel ulje, filter ulja, vazduha i goriva?! Hvala svima

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Golf 5- desna vrata problem!!!
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2010, 09:16:09 pre podne »
To ti je tako podeseno na kompjuteru da ti centralna brava zakljucava u voznji i onda dok se ne izvuce kljuc iz kontakt brave mora da se dva puta povuce kvaka ili dok ti ne odbravis sa dugmeta na vratima za otkljucavanje. To se uglavnom resetuje na kompu jer oce malo sistem da pobrljavi ako neko povuce kvaku u momentu kada si ti otkljucavao. Raspitaj se kod VW-TECH-a ovde na forumu, posalji mu poruku jer cesto nije tu. On ti moze sigurno to brzo i jednostavno resiti. A sto se tice servisa na 180 000. Prvo treba videti kada je menjan zupcasti. da li treba raditi veliki servis.

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Golf 5- desna vrata problem!!!
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2010, 10:09:13 pre podne »
neko je tu nekada skidao bravu pa nije podesio mehanizam kako treba. to ti je problem! Sto se velikog servisa tice prvi se radi na 120.000 km a svaki sledeci na 90.00 km
Say no to spark plugs!

Van mreže gpanjkov

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5- desna vrata problem!!!
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2010, 10:55:53 pre podne »
Hvala kolega puno... U servisu kazu treba zamjeniti bravu... Steta sto sam od vas daleko... Evo sad sam zao u drugi servis kazu rijesice recu im ovo sto si mi napisao... Zanima me samo jel ide na 180000 uz zamjenu ulja i filtera ulja, i filter goriva?! Rekose mi da se mjenja na svakih 60000 a ja imam na satu sada 180000 tako da mislim da i njega trebam zamjeniti (filter goriva) i naravno vazduha i klime i njih cu pomjenjati

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5- desna vrata problem!!!
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2010, 11:24:52 pre podne »
menjaj bre sve filtere i uzivaj, ja to menjam na 10 000km, a 60 000km mi malo mnogo....

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5- desna vrata problem!!!
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2010, 12:06:19 posle podne »
Kod kupljenog polovnjaka OBAVEZNO uraditi veliki servis ma koliko kilometara stajalo na satu.

Bodite sigurni da prethodni vlasnik to nije uradio.
Automotive Software Development