Autor Tema: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.  (Pročitano 3788 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže speaker

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: tuzla bih
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6
Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« poslato: Novembar 27, 2012, 08:56:24 posle podne »
Zdravo, ja sam Faruk, živim u Tuzli (BiH) i sve pozdravljam i molim da mi neko pojasni i pomogne oko slijedećeg problema. Naime, u pasata koji je 2008 godište ubacio sam radio koji je izvađen iz  novog pasata. RCD 300 aut, RD 310 in...stari radio je imao dosta opcija i aux izlaz koji je bezprijekorno radio. Zamjenio sam ga sa RCD 310 jer sam u uputstvima i forumima vidio da RCD 310 ima opciju prikaza parking senzora na zaslonu uređaja kao i komande klime. Međutim, kada sam ga ugradio te opcije nisu postojale. Aux izlaz ne radi i ni u ovlaštenom servisu to ne mogu napraviti. Ali tu nije kraj mukama. Prije desetak dana sam ostao bez struje u autu totalno i naravno, odmah otišao kupiti novu bateriju i sve je bilo ok dok sam vozio auto svaki dan. Za vikend je auto ležalo 3 dana i jutros šipak, nema ni truna struje. Zovnem ovlašteni servis i oni mi kažu da moram isključiti radio sa napajanja sasvim, tj. da iskopčam džek jer je radio uzrok tomu što baterija izgubi struju. Kažu mi da se na uređajima koji su mlađi od 2010 godine elektronika razlikuje od starijih uređaja i da moj pasat i moj radio koji je 4 godine mlađi dolaze u konflikt jer je elektronika jednog i drugog nekompatibilna i da se to ni kod njih ne može srediti. Danas sam napunio akumulator, iskopčao radio i auto sada normalno funkcioniše. Da li je moguće da je ovo istina, ni sam ne mogu da povjerujem. Stari radio sam prodao a novi sam masno platio a faktički mi je neupotrebljiv. Ima li neko da se razumije u sličnu problematiku? Hvala, lijep pozdrav iz Tuzle.

Van mreže BORKO VW

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 31
  • Lokacija: Bajina Bašta
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 TDI
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2012, 08:58:57 posle podne »
Pozdrav,gde ti se nalazio taj izlaz za aux,ja imam tu opciju ali ne znam gde je taj izlaz?meni je radio sa navigacijom,nzm tacno koj je oznaka

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2012, 09:05:21 posle podne »
Pitajte momka koji je sklapao golfa šesticu, Ebay mu je korisničko ime

Van mreže speaker

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: tuzla bih
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2012, 09:10:13 posle podne »
Izlaz za aux je tvornički postavljen u kasetu ispred suvozača, kada se otvori kaseta ima naljepnica sa natpisom aux. Nije samo aux problem nego sve gore navedeno...

Van mreže BORKO VW

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 31
  • Lokacija: Bajina Bašta
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 TDI
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2012, 09:13:18 posle podne »
Aha,stvarno se ne razumem u tvoj problem,i ja sam imao problema sa radiom,nije mi hteo zvik da radi i ja povezem direkno na akumulator napajanje od zvucnika i od tada radi!

Van mreže speaker

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: tuzla bih
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2012, 09:17:38 posle podne »
Izgleda da svi uređaji nisu kompatibilni za sve modele vozila zato pazite kod kupovine samog uređaja da se ne biste nasukali kao ja. Ne radi se samo o obliku uređaja, ovaj moj savršeno stane na svoje mjesto nego je inače bitan i serijski broj i godište samog uređaja...

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2012, 09:33:34 posle podne »
Rekoh koga da potražiš, ubacivali su u šesticu neke zajebancije kupljene na Ebay koje nisu mogli ni u ovlašćenom servisu da prorade. Ne znam koji je majstor al pitaj.

Ubacivali su tempomat ili ksenone tako nešto ne sećam se

Van mreže speaker

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: tuzla bih
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2012, 09:36:24 posle podne »
pokušaću ga pronaći, hvala drugar

Van mreže MarioTDI

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 34
  • Lokacija: RH
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW CC 2.0 TDI DSG
Odg: Problem sa autoradio uređajem rcd 310 passat 6 2008 god.
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2012, 02:34:49 posle podne »
Moras promjeniti getvej ili canbus ili tocnije gateway od auta

U kataloskom broju mora bit sa indexom L ili jaci da ti ne prazni akumulator kad stavis RCD 310/510 

Sto se ostalih opcija tice, morat ces naci nekog sa VAG COM ili VCDS...u ovlastenim rade sa VAS i mozda mogu a posto nisu onda pretpostavljam da oni ne mogu kodirati novi radio kako treba odnosno da ti sve funkcije rade 100%.

Postoji jos jedna opcija za praznjenje akumulatora.. moze se napravit preko vdcsa ne kosta nista, ali onda moras rucno upaliti radio i gasiti

ja sam kod sebe tako napravio

postupak ti je :

module 19-CAN Gateway, onda na Coding 07 i na Long coding helper i tu ima Radio analog i to sam iskljucio