Autor Tema: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .  (Pročitano 276366 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vedran.tomic

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #460 poslato: Septembar 18, 2016, 11:21:50 pre podne »
Znam gde su uzici. Ali im je jaka cena ako se pogleda da ovi ovde mnogo manje traze.

U cemu je caka?
Plus me interesuje, sutra odem na servis, spoji komp na auto i vidi da je dirano nesto ili ne?

Ako imas remap uradjen interesuje me sta je uradjeno.

Hvala na brzom odg :)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Van mreže vedran.tomic

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #461 poslato: Septembar 18, 2016, 11:30:48 pre podne »
Kod njih se odb promena rasporeda kablova i unikatni kabl placa 80€. Ja to platio na zvezdari 20€. Jbg. Procunjacu jos. A javi ti meni tvoja iskustva.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Shooter92

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #462 poslato: Septembar 19, 2016, 12:46:39 posle podne »
Kompleksna je prica ....poenta svakog stage 1 remapa (iskljucivo software) je da namestis parametre ECU-a u takavu vrednost da manjim povecanjem i stelovanjem svih vrednosti (pritisak turba ,pritisak u CR-u ..itd) ne ugrozis motor ,injektore ,preopteretis kvacilo ,jednostavno da i dalje traje ,samo da imas vise snage.
E sad ti snagu mozes da dobijes sa 105 konja na 134, tako sto ces da nabijes pritisak u turbu sa 1.6 bar na tipa 1.9bar i sta si uradio ?! Dobio si snagu ali si skratio zivotni vek turba mnogo ukoliko si tezak na gasu......a isto to bi mogao da dobijes i da povecas pritisak turba za 0.1 bar ali i dostelujes druge parametre.
Sto se tice turba ,njemu treba vreme da postigne maks. pritisak. Ukoliko je na autu i odradjen remap ti dok ne stiskas papucicu do kraja kao i da ga ne aktiviras, a i kada je stisnes potrebno je vreme da nabije prvo maks. pritisak recimo od 1.6bar pa tek onda da nastavlja da puni vise ako me razumes.
Drugo nikad ne radi remap tamo gde ne mozes da radis dyno test. Znaci moraju da se provere rezultati.
Auto mora da vuce konstantno ,mora lepo da se nasteluje da bi to bilo dobro. Tvoj ce izaci na nekih 175 konja sigurno ....ono sto je bitno je biti realan. Moze motor da pruzi i vise ali nije dobro ako zelis da traje. Trece ako zelis da podignes broj konja vise da bi se hvalio drugima ,znaj da ce biti u piku ,pri odredjenom broju obrtaja a onda ces imati pad snage nakon toga. Bolje uradi jedan remap umeren bez sumanutih vrednosti i bez pada snage.
Zamenom remenice ,kaisa kompresora i bla bla ,cold air intake prelazis na stage 2 gde mozes da bijes 200 konja ....to je vec skuplje i kome to treba sem ako ne lezis na parama i zivot ti je igra  lollol

Zapamti zeljenu snagu mogu da ti obecaju i ispune svi ali bitno je kako ces do nje doci. Duga je prica i nekad kad gledas da prodjes jeftinije na kraju ces proci skuplje. Moze da se desi da ti napici obrtni momenat ti kazes uh kako ide ,a konjaza ti je zapravo pala....... a obrtni momenat bez snage je nista.

Osnovno : Ako si i malo blizu termina za veliki servis ,a planiras da radis remap ,zavrsi i veliki servis da ne bude generalka posle.

Kao i ako odes u ovlasceni servis ,kazi im da si radio remap jer u suprotnom ga prikljuce na dijagnostiku ,urade update ECU software, a onda zbogom 350e.
Zamalo to da mi se desi....sreca te sam se raspricao sa menadzerom pa dodjosmo do tako strasnog podatka po mene. Nakon sto jednom upisu to ,ne smeju da urade update ECU -a bez tvog potpisa. Da znas da se ne zeznes.
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2016, 01:36:03 posle podne od strane Shooter92 »

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #463 poslato: Septembar 19, 2016, 10:25:29 posle podne »
Citiram "Zamenom remenice ,kaisa kompresora i bla bla ,cold air intake prelazis na stage 2 gde mozes da bijes 200 konja ....to je vec skuplje i kome to treba sem ako ne lezis na parama i zivot ti je igra  lollol"
Stvarno si stručnjak kad pises ovo za 2.0 tdi cr 103kw motor

Van mreže vedran.tomic

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #464 poslato: Septembar 19, 2016, 10:27:58 posle podne »
Suteru hvala na info. Ima dobrih stvari koje si mi napomenuo.

Pricao sam danas sa likom iz protuninga i pitao sam ga zasto je kod njega 80€. Ok na popustu sad. A kod nekih i do 350. Rece jednostovano neki prave sami mape a neki kupuju. Pitao za dyno test. Imaju ali se posebno placa. Garantuju za svoj posao, a ne bi izlagao auto naporu velikom tim testom.
Whateva.
Odradio sam vec veliki servis kad sam uzeo kola. Pre 40.000.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #465 poslato: Septembar 20, 2016, 12:32:17 pre podne »
U pro tuning samo taxisti cipuju jer  skoro svaki taxi nosi pt
Takav auto ni u ludilu nebi vozio kod njih
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Shooter92

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #466 poslato: Septembar 20, 2016, 12:42:57 pre podne »
Limp - brate ja nisam tjuner nego stomatolog ,a trudim se coveku da pomognem da se ne zezne...sve i da sam nesto pogresno rekao ,budi ti pametan pa objasni bolje nego sto glumis cool momka iz coska.

Kako ces Vedrane da znas da li je dobro uradjeno ako ga ne testiras ? Zamisli da nije podeseno sve kako treba ? Tjuner proverom moze da dijagnostikuje neku gresku pa da je popravlja kako bi izbegao veci kvar (ujedno imas i proveru rezultata kao i proveru rada samog tjunera)
Niko ne voli da mu neko drugi poteze auto na valjcima ali nece mu nista biti za 10 puta ne sekiraj se.

To si dobro rekao vezano za razlike u ceni. Ovde u Revu ti tjunira tvoj auto direktno prema njegovom stanju i tvojoj zelji.....jeste jak sa cenama ,jedino preko njega ide SM cip sa cenama koji umislja da je ABT ali po BG-u su to sve dileri (ovi iz SM-a) a imas u Bosni one koji rade custom map.

Nek ti pomogne jos neko ,vidis da ovde ima super genijalaca koji vrebaju iz coska da neko kaze nesto sto nije i onda te on citira kao nesto, umesto da ti je malo pomogao ako ista zna lollol Mozda zato sto sam pomesao da nema kompresor nego je zamena za veci turbo ali nije ni bitno trudio sam se da ti pomognem ....srecno sa remapom i javi sta si uradio.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #467 poslato: Septembar 20, 2016, 11:08:01 pre podne »
Za tri ipo glave platis dva-tri dyno testa a mapa te opet izadje kao i kod ovog sto tunira za 80€.
Zato kad ti uradi remp neka tuner sedne lepo sa tobom pa na auto put pa ga ti gazis a on neka shteluje..
To je meni logicnije, ovako platis tri ipo glave za remap izmeri ti i dotera mapu na valjcima a to open nije realno, jer je realnije na asfaltu!
Земунчанин

Shooter92

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #468 poslato: Septembar 20, 2016, 02:04:06 posle podne »
Moze i tako Fred ali ko to radi ?! Ovi sto nemaju valjke samo steluju u mestu. I onda ti sednes ,probas ga i kao super je. Tako je bilo u turbo toys-u.... uopste ne rade to da ga ti razvlacis trecom,cetvrtom, a on meri vreme ,gleda ,steluje itd.
Ja se potpuno slazem da je cena od 80e super, a da je ovo preterano i ako momak stvarno zna napravi lepo mapu vrh. Ja najvise volim da izaberem na osnovu iskustva drugih ljudi mada retko ko bi rekao da je remap bilo gde los.
Jedino sto sam otisao kod Saleta jer sam na fejsu video grafike barem jedno 40 1.6cr motora koji su mi se svideli ,a kod drugih nisam imao tu mogucnost.

Van mreže VLada1984

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 2.0TDI 4motion Highline
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #469 poslato: Septembar 20, 2016, 02:44:21 posle podne »
U pro tuning samo taxisti cipuju jer  skoro svaki taxi nosi pt
Takav auto ni u ludilu nebi vozio kod njih
Slažem se potpuno sa Cicerom, beži glavom bez obzira od njih, iz ličnog iskustva govorim thumbdown :69 :74

Van mreže vedran.tomic

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #470 poslato: Septembar 20, 2016, 04:19:03 posle podne »
Znaci u "nova speed" da idem. 150€ i bog da me vidi :p

Sad sam bio u revochip posto se vracam iz uzica. Sve mi je rekao sto i shooter.

On radi tako da podesi optimalne parametre pa koliko ks izadje na kraju.

Nisam pametan.

A ovo svi taxisti su u pt radili chip nije dovoljno jak argument protiv.

Sta je tacno zamerka, da znam sto da ne idem kod njih...

Ja da imam sada 350€ ne bi razmisljao ni sekunde vec bi radio kod revo. Mada je tu i put itd. Ali ni to nije toliki problem.

Kako vidim necu ni raditi :) ili cu u bosni naci nekog mog zemu :)
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2016, 04:22:57 posle podne od strane vedran.tomic »

Shooter92

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #471 poslato: Septembar 20, 2016, 05:18:37 posle podne »
U Bosni ti je SM najbolji ali deru sa cenama ,udji na njihov sajt pa ces videti i sam..... pise 500 e cena i za 2.0 tdi i za 1.6 tdi. sto je tek ludilo.

Mozda ti je najbolje da sacekas malo, a mozes i da svratis do Nova speed pa vidi kako ti se oni cine isto. Nista te ne kosta. To su slatke muke  biggrin

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #472 poslato: Septembar 20, 2016, 05:39:03 posle podne »
Tih 350€ moze puno pametnije i korisnije da se potroši.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #473 poslato: Septembar 20, 2016, 07:26:43 posle podne »
Shuteru, sta je bilo u TT, propustio sam ako si nesto pisao?
Земунчанин

Shooter92

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #474 poslato: Septembar 21, 2016, 12:15:44 pre podne »
Ma nista posebno....momci daju ok cenu ,mozes da se dogovoris sa njima. Nisu one cene sa sajt-a ali sve u svemu nisam bio zadovoljan celokupnom uslugom ocigledno kad sam sa sledecim automobilom promenio tjunera. To je bilo pre 3 godine ,mozda se nesto promenilo od tad.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #475 poslato: Septembar 21, 2016, 11:31:59 posle podne »
Pa promenio si auto biggrin,
Meni iskreno, dati vise od 100€ za remap je vam pameti..
Земунчанин

Shooter92

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #476 poslato: Septembar 22, 2016, 12:59:07 pre podne »
Brate iskreno, sam remap je nepotreban. Nekad su ljudi vozili automobile od po 50 konja ,isli 140 i ubrzavali za 15 do stotke, pa im nista nije falilo...... a danas nam je malo i kad auto sa 105 konja ide 190 ,mi hocemo da ubrzava jos brze i da moze 210.
Ako ide 210 ,mi zelimo da moze 250 i tako u nedogled. Covek uvek tezi necemu boljem.
Realno gledano ti za smesne pare mozes da kupis na ebayu CHIP i ugradim ga za 3min ispod haube ali se bojimo toga. Zato sam dao 350e ,iz straha od sranja ,a usput znam da taj covek dobro radi.....jedno vreme nisam ni hteo da ga cipujem ali me prosto pobedilo to nesto u meni ,ljubav i neka sreca dok vozim normalno auto i znam da ima uvek jos snage na raspolaganju ...prosto me veseli i zato sam ga remap-ovao.
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2016, 01:21:14 pre podne od strane Shooter92 »

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #477 poslato: Septembar 22, 2016, 11:28:53 pre podne »
Ma u redu je, samo i dalje sam stanovista gore navedenog da je to sve isto, pogotovo sto su danas svi opremljeni istim softverima, samo ko za koliko para proda pricu..(i naplati par ukljucivanja valjaka)..
Земунчанин

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #478 poslato: Septembar 30, 2016, 02:58:09 pre podne »
Pozdrav drugari... Imam jedno pitanje.

Kako da znam da li je moj ABF motor chipovan? Nisam u mogucnosti da idem na valjke da proverim snagu, bar ne za sad, iz Bora sam i ovde u istocnoj Srbiji nema nikoga kod koga bih mogao to da proverim.

Pokusao sam da nadjem nesto na tu temu ovde, nisam uspeo nista konkretno da nadjem kako bih znao da li jeste ili nije.


Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #479 poslato: Septembar 30, 2016, 07:23:21 pre podne »
Tesko da je cipovan atmosferac
I nediraj ga bolje
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI