Autor Tema: Passat b5.5 ne pali kompresor klime pomoc!  (Pročitano 3223 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dimitrijepassat02

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Age: 21
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Passat B5.5 1.8 T
  • Auto: Passat b5.5
Passat b5.5 ne pali kompresor klime pomoc!
« poslato: Maj 26, 2023, 03:43:31 posle podne »
Pozdrav svima, postao sam vlasnik passata b5.5 96kw na jesen. Tokom testiranja klime primetio sam da ne duva bas hladno kako bi trebalo da ledi ali nisam pridavao znacaja sve do sad. Kako je krenulo lepo vreme primetio sam da ne hladi nego samo duva mlak vazduh kao u mon drugom autu golf 3 koji nema klimu. Otisao sam kod majstora da proveri i on mi je napunio sistem i ustanovio da nigde ne pusta i da je zdrav. Ali iz nekog razloga ne pali kompresor klime. Majstor mi je zamenio reostat i problem je i dalje tu. Prespojio je kompresor dirketno i upalio ga i radi ekstra i full hladi. Na mom climatronicu imam greske 313, 318 i 538. Malo sam guglao i video da je jedna od gresaka senzor G89 koji se navodno nalazi ispod filtera kabine, 538 neki CANBUS to mi nije jasno pa ako neko zna sta znaci 538 greska neka mi kaze. I 313 je za neki pritisak.. nisam ni ja bas siguran. Majstor je video da kod onog ljubicasto zelenog konektora struja nije stalna nego treperi probna lampa. E sad sta vi mislite, klima ovako ledi kad se poveze preko tog konektora . Ali mi nije jasno sta raditi i zasto ne pokrece kompresor. Koji je takodje Ispravan Procitao sam negde da postoje neki releji  koji mogu da prave taj problem. Majstor mi je predlozio da probam novi klimatronik ili da zamenim instalaciju.

Svaka vrsta pomoci je dobro dosla. Hvala unapred i pozdrav!