Autor Tema: opruga od sedista-passat  (Pročitano 4433 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
opruga od sedista-passat
« poslato: Februar 25, 2009, 05:33:20 posle podne »
 Imam jedno pitanje, mozada dva tri? pre par veceri sam se vracao kuci i puce mi nesto oko onog stuba gde je pojas.Naravno pomislio sam ledenica mi udarila u pod ili kamen. ali dans nesto cackao ispod sedista i vidim da mi visi opruga neka debela(stoji paralelno sa onom ruckom za podizanje sedista po visini), e sad ja pokusao da je namestim ali posto ulazi u neki kanal prema zadnjem sedistu nisam mogao da vidim za sta se kaci.I sto je najgore od svega, dok sam se zavlacio dole ispod sedista nadjem parce metala, tj. ja mislim da je to bakelit, za koji se drzi opruga. Nema sanse da se uradi bilo sta dok se sediste ne skine.

zasta sluzi ta opruga, posto mi sediste funkcionise normalno i ako je opruga spala?
Kako se skida sediste?
I da li moze to parce metala nekako da se zavari da se zakaci opruga opet?

pozdrav

ako bude trebalo slikacu suvozacevo sediste da vidite o cemu pricam, inace sedista imaju i onaj totak za podesavanje lumbalnog dela.
« Poslednja izmena: Februar 25, 2009, 05:38:52 posle podne od strane hallamiti »

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2009, 07:42:24 posle podne »
hajde slikaj, a skidanje sjedista je lako, ispod sjedista na centralnoj sini imas sraf sa maticom, odvrnes njega, sjediste rucicom zabacis skroz nazad i to je to,,,vidi samo da li ti se skidaju one plastike koje idu preko sina od sjedista sa strane,,,ako se skidaju, skini njih prvo, i samo sjednes u sjediste, rucicu povuces i gurnes nazad,,,i spada sa nosaca, izvadis polako i to je to,,,
a ne znam koja je opruga u pitanju, najbolje slikaj
a ako si nasao komad metala, moze das e zavari, niej nikakav problem, ili napraviti novu zakacku, i sa CO2 aparatom se to vari bez problema
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2009, 08:58:59 posle podne »
evo i slika.
Na ovoj slici je suvozacevo sediste i slikano je prema zadnjem delu auta, znaci ova opruga koja se vidi na levoj strani slike je blize vratima.





na ovoj drugoj je vozacevo sediste slikano u istom smeru samo ovde fali opruga jer sam je ja izvadio da se ne kotrlja ispod sedista, koliko sam video deo koji je pukao je na kraju onog kanala u koji ulazi opruga, jer ovaj prednji je citav.




Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2009, 09:01:09 posle podne »
ta opruga sluzi kao neka vrsta tenziometra, odnosno kao neki samozatezac, one rucke koja sluzi za spustanje/dizanje sedista po visini, i meni je ta opruga bila ispala, i to podesavanje gore/dole je takodje radilo, licno mislim da je namena te opruge kao sto sam opisao, mada se meni nije nista odlomilo vec je ta opruga spala nekako sama od sebe

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2009, 12:31:20 pre podne »
ma ova opruga je dosta jaka, cak i da se nije odlomilo parce metala za koje se drzi mislim da sediste mora da se skida da bi se namestila, jel sam u pravu?

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2009, 03:23:09 posle podne »
hahaha i ja sam imao isti "problem"...ispade mi opruga, a sve mi funkcionise najnormalnije ahah..neko mie reko da je to opruga da se sediste lakse pomera kod automobila sa troje vrata....kapiram da su sedista sva ista tj taj doni deo...jbmg li ga, neam pojma...mene je cudilo kako sad za troje vrata kad moj golf ima petoro, al nema veze hehe....i sa i bez te opruge sve isto funkcionise tako da ko je j***.....heheh pozdrav

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2009, 04:36:05 posle podne »
e pa ako je tako da se ne cimam da skidam sediste pa da varim zakacu i da vracam ovu oprugu kada moze i bez nje  tapsac

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2009, 04:37:24 posle podne »
cekaj bre a sto prave takva sedista za passata kada njega nema sa troje vrata blink blink blink

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2009, 04:38:24 posle podne »
ne mora da se skida sediste, vec samo ona bocna plastika, sa onom ruckom sto sluzi za dizanje gore/dole i pazljivo vratiti oprugu u leziste, i kod mene je golf sa petoro vrata

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2009, 04:40:59 posle podne »
da ali ja moram da zavarim prvo malu zakacku koja je pukla i zato je opruga i spala, a ne bi bas da sprzim tapacirung ;)

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2009, 04:45:12 posle podne »
e u tom slucaju ces ipak morati da skidas sediste, samo pre svega ces morati da otkacis onaj kabl od airbag-a, i verovatno ce ti upaliti lampicu na tabli i moraces na kompjuter na ponistenje greske

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2009, 05:42:26 posle podne »
 boodala

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2009, 05:55:46 posle podne »
kompjuter ce registrovati da je "kao" iskocio airbag, ali to se resava na dijagnostici za minut, samo polako  ;)

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2009, 01:23:35 pre podne »
cekaj bre a sto prave takva sedista za passata kada njega nema sa troje vrata blink blink blink

Na starijim modelima bez obzira da li auto ima 4 ili 5 vrata sedista se mogu obarati samo sto ova koja su na autu sa 5-oro vrata nemaju rucicu sa strane. Kod mene je tako. Ima one dve "kuke" sto drze naslon i kad se one pomere sediste se obara napred.

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #14 poslato: Februar 27, 2009, 02:35:12 pre podne »
moze biti da je i ovde to slucaj.....ako je tako, kao sto kazete, onda necu da je vracam nazad moze i bez n je  driving driving driving

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2009, 10:11:58 pre podne »
tai rad...nema potrebe vracati oprugu ako ovako sve lepo funkcionise...

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #16 poslato: Februar 28, 2009, 03:32:26 posle podne »
Kada predjes pancevacki most prema Borci, napravis polukruzno na prvom semaforu i odmah stanes sa desne strane imas servis za tapacirajne sedista. Zove se SHARK cini mi se! Znam da neces da tapaciras, ali oni ce da ti skinu sediste i da ti zavare to sto je puklo, da nameste tu oprugu.... Jedino ako se upali ta lampica za airbag nisam siguran da to mogu da rese, ali sve jedno moras da odradis prvo sve ovo pa onda da ides negde na dijagnostiku!
Nemam njihov broj, ali sve jedno svrati, nisu oni daleko od tebe!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: opruga od sedista-passat
« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2009, 06:13:27 posle podne »
ma videcu ako budem imao vremena, i onako to nicemu ne sluzi mada me dosta nervira kada znam da nije sve kako treba ;)