Autor Tema: Japanske krsine  (Pročitano 9376 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #60 poslato: Mart 05, 2010, 01:31:51 posle podne »
Niko tu nikog ne pljuje. Rec je o cinjenicama koja se dogadjaju trenutno sa japanskim velikoserijskim vozilima. Propust koji su napravili u proizvodnji je neporostiv, ne zato sto se propusti ne mogu desiti i drugima, vec zato sto se oni ne smeju desiti ni kod jednog proizvodjaca kada su u pitanju delovi i sklopovi od vitalnog znacaja po bezbednost putnika.

Kada se tome dodaju razne zakulisne radnje (lobiranje i sl.) stvar postaje jos slozenija i skandaloznija.

Kvalitet jednog proizvoda nije samo vezan za kvarljivost i nekvarljivost. Kvalitet jednog proizvoda povezn i sa popravljivoscu.
To prakticno znaci: ima prava da se pokvari, ali mora da moze i da se korektno i uspesno popravi.

Koliko vidim sa japancima to nije slucaj:

http://www.youtube.com/watch?v=QbcyImsDo1w
Automotive Software Development

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #61 poslato: Mart 09, 2010, 02:18:00 posle podne »

Van mreže zarsilic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 243
  • Age: 64
  • Lokacija: Temerin,AVIS
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #62 poslato: Mart 09, 2010, 03:10:34 posle podne »
Rec je o novoj izvedbi Toyotinog hibrida pod nazivom Clay Pigeon   biggrin


Policija jurila podivljali "prijus"

http://www.mondo.rs/s162951/Lifestyle/Policija_jurila__podivljali_prijus.html

A tu je i prevod

http://www.youtube.com/watch?v=uphXZZemYJ8



P.S. "Clay Pigeon", u prevodu "Glineni Golub"
« Poslednja izmena: April 16, 2010, 01:18:32 posle podne od strane zarsilic »
Automotive Software Development

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #63 poslato: Mart 09, 2010, 05:18:57 posle podne »
eeeee.... a ljudi se kunu u toyotu......... strasno....
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže bane17

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 942
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #64 poslato: April 14, 2010, 01:31:16 posle podne »

Van mreže Korteza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 429
  • Age: 38
  • Lokacija: Kikinda/Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volfsburg
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #65 poslato: April 16, 2010, 09:26:39 pre podne »
mazda truli i to bas primeceno kod novijih modela, citao i gledao u auto bildu
-Kraft durch freude-

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #66 poslato: Jun 05, 2010, 03:59:55 pre podne »
Nisan Almera (1999) je auto koji ukoliko odrzavate propisno preci ce 160000 ni set kvacila nece biti promenjen ni bilo sta,a pouzdan je i naravno nikako na plin...covek koji poseduje jedan takav primerak tvrdi da je velika stvar u manualnom menjacu sa japancima i kada sam uzeo da provozam taj auto koji je zaista 11 godina star,frapirao sam se,upalio sam masinu i nista nisam cuo(mozda je wao efekat za koji je zasluzna moj bos pumpa na golfu :) ) u svakom slucaju auto nema ni jednu jedinu mani,osim sto je 73 KW po nekome malo,ali taj auto je zaista siguran i udoban...Tako da postoje zaista japanska vozila u koja se moze covek pouzdati!!!Nikada nije nista ulozio u taj auto osim naravno promene ulja i sve sto je potrosno!!!Cini mi se da je Toyota pocela da zapinje nesto kasnije sa tim kocnicama,a zatim i Honda...steta...no i dalje smatram da su Honda CRX i Toyota CELICA opasne makine...steta sto se brukaju novim modelima ovako ruzno...
Golf MK2 till death...

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #67 poslato: Jun 05, 2010, 01:55:13 posle podne »
Ko kaze da japanci prave krs kola taj ili nije vozio japanca, ili je glup... Ja sam recimo veliki fan Honde i Accorda, Civica, i generalno svih hondi sa VTEC motorima... Vozio sam Accorda novog, Civica, CRX-a, tu su sve masine prave... a tek zvuk Vtec motora... Nemojte samo pljuvati druge marke, iako je Toyota imala peh taj sa pedalom gasa, to nista ne znaci, ja sam licno ubedjen da je to bila sabotaza nekog drugog proizvodjaca, al dobro... pogledajte na you tube hondine i toyotine motore koliko su izdrljivi. Ovde su neki toliko napljuvali Toyotu kako je sranje, a znam da pola vas zeli jednu Supru twin turbo u garazi ili Skyline-a...
Neprimeren potpis

Van mreže Korteza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 429
  • Age: 38
  • Lokacija: Kikinda/Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volfsburg
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #68 poslato: Jun 05, 2010, 04:43:08 posle podne »
Nepljuje ovde direktno niko na japance (licno kazem) a znam da i ostali tako misle, vozio sam se u par japanaca i samo reci pohvale i dosta njihovi modela mi se svidja, izuzev mazde koja me je nedavno iznenadila novim modelima koliko je losa limarija drugo nista... honda, micubisi, subaru, tojota na testovima su se extra pokazali... jedina mana kod njih su skupi delovi.......
-Kraft durch freude-

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #69 poslato: Jun 13, 2010, 01:29:47 posle podne »
Nepljuje ovde direktno niko na japance (licno kazem) a znam da i ostali tako misle, vozio sam se u par japanaca i samo reci pohvale i dosta njihovi modela mi se svidja, izuzev mazde koja me je nedavno iznenadila novim modelima koliko je losa limarija drugo nista... honda, micubisi, subaru, tojota na testovima su se extra pokazali... jedina mana kod njih su skupi delovi.......

Istina ziva,GAGA dere koliko je skup za Nissane  boodala boodala boodala
Golf MK2 till death...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #70 poslato: Jun 13, 2010, 02:04:08 posle podne »
ranih 90ih, vozio ja Kadetta i kupovao amortizere secam se dobro cifri
Monroe Sensatrack za mene 47DM
isti taj za Mazdu 626 121DM
 lollol
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #71 poslato: Jun 13, 2010, 11:01:05 posle podne »
sasvim moguce...ali na koroli iz '90 god  plocice su promenjene na 70000,bez pajsera(bio prisutan).voznja vise po otvorenom putu ali 70000 je 70000.ne znam da li i dalje japanska industrija drzi primat po izuzetnoj pouzdanosti automobila.znam da je drzala.neke stvari treba priznati postovati. ;)

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Japanske krsine
« Odgovor #72 poslato: Jun 15, 2010, 04:09:02 pre podne »
Cini mi se da svi automobili japanske proizvodnje,sve do tamo neke davne 2002-2003 su izrazito pouzdani i nisu stedeli na limarili niti na bilo cemu drugom...izvinjavam se ipak Toyota Celica je moja velika ljubav pored Golfa MK2 s tim da eto...kupe je pa nisam mogao da se dogovorim sa okruzenjem oko svrhe mog auta,pa su navaljivali na hetchback pa sam uzeo Golfa mk2 i odusevio se kolima,a inace samo bih kuoe uzeo i to znase ili CRX honda ili Celica Toyota :) Naprosto,prelazili ljudi nenormalno mnogo kilometara sa tim kolima i nikada im se nista nije desilo...iskreno...na nissanu mi se desio maler.Neke pijane propalice su prolazile i odvalile retrovizor,au brale moj ne zelim ni pomenem cifru koju sam ostavio GAGI za ruke,plus retrovizor...za***i ti to,japan je japan(starija kola) ali sto je skup za odrzavanje...nema sta!!!Ali tu se zna ko kome robuje,kada crkne,crkne sve,a ne deo,pa ti kupis deo,pa crkne drugi deo...Masina robuje tebi,a ne ti njoj  big_boss big_boss big_boss
Golf MK2 till death...