Autor Tema: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )  (Pročitano 55566 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aca Zemun

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 362
  • Age: 35
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.9TDI 130
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #60 poslato: April 21, 2012, 11:51:24 posle podne »
Neces nista poremetiti, slobodno skini ta tri inbusa, a donji dihtunzi se ponovo koriste, nema potrebe da ih kupujes...
"this car would be less annoying to eco-mentalists if its engine ran on sliced dolphin"
                                             Jeremy Clarkson

Van mreže nemanja2468

  • VW Početnik
  • Poruke: 159
  • Age: 35
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI, Golf 2 1.3
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #61 poslato: April 22, 2012, 08:10:57 posle podne »
ocistih i ja danas interkuler.  biggrin kada sam skinuo crevo nije izaslo nista medjutim kad sam skinuo hladnjak i nakrenuo ga izaslo je jedan decilitar ulja otprilike. isprao ga lepo benzinom, osusio i sve opet lepo spakovao.  clap

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #62 poslato: April 22, 2012, 08:24:38 posle podne »
Svaka čast thumbup

Van mreže Šoro

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #63 poslato: April 22, 2012, 09:36:35 posle podne »
Neces nista poremetiti, slobodno skini ta tri inbusa, a donji dihtunzi se ponovo koriste, nema potrebe da ih kupujes...


A znas li za sta je ovaj dio ispred EGR ventila,za sta sluzi.

Van mreže sAx

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Age: 44
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #64 poslato: April 22, 2012, 10:21:15 posle podne »
ocistih i ja danas interkuler.  biggrin kada sam skinuo crevo nije izaslo nista medjutim kad sam skinuo hladnjak i nakrenuo ga izaslo je jedan decilitar ulja otprilike. isprao ga lepo benzinom, osusio i sve opet lepo spakovao.  clap
Ma nikakva nauka video si, a više nego korisno. beer

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #65 poslato: April 23, 2012, 12:31:39 pre podne »
jbg brate ja na mom pasatu da bi dosao do interkulera morem pola auta da rastavim  bonk

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #66 poslato: April 24, 2012, 08:02:21 posle podne »
na passatu skines branik, sus pleh, otkacis creva i vadis IC, najzajebanije je upravo to vadjenje, jer je jako uzano i mora malo da se nakrivi gornji nosac da bi izaso iz lezista,a kad se vraca mora pajserom da se vrati taj nosac u pocetni polozaj. Tako sam ja odradio, s obzirom da prvi put skidam mozda postoji i bolji nacin al mislim da sam to odradio kako treba. Ukupno sa pranjem i susenjem Ic, oko 3h posla,naravno bio je suncan dan inace bi se susio bar 3-4h

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #67 poslato: April 24, 2012, 11:14:23 posle podne »
dje se nalazi taj nosac, sta drzi?

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #68 poslato: April 25, 2012, 05:04:31 posle podne »
Pa nosac interkulera

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #69 poslato: Maj 01, 2012, 02:39:20 pre podne »
Nasao sam ovo na You Tube.
TDI Intercooler following blown turbo

Ovo ti je ulje u interkuleru,koje nebi tu smjelo biti tu.. Kod nekoga ga ima sasvim malo a kod nekoga kao na snimci.
Zato i ja hocu da provjerim kakvo je stanje kod mene. Nedo Bog da onoliku kolicinu ulja povuce u motor bilo bi belaja.

Evo belaja:

http://youtu.be/5zx3qKX_Pno
« Poslednja izmena: Maj 01, 2012, 02:41:20 pre podne od strane Desmo »

Van mreže miki978

  • perfekcionista
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2418
  • Age: 46
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +38/-32
  • Pol: Muškarac
  • 125kw DSG lux oprema
  • Auto: Sharan 7n,PASSAT B6,Golf5 plus
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #70 poslato: Maj 01, 2012, 06:21:28 pre podne »
po meni je nepotreban toliki posao oko interkulera,
ja sam skinuo zastitu odozdo i izvadio donje crevo i zavukao sundjer unutra i natapao ga i napolju cedio,sve dok nisam skroz izvadio ulje a bilo ga je dosta
onda sam cistom krpom izbrisao sve unutra i vratio crevo.
po meni uzaludno ga je prati jer turbina ce i dalje da pusta ulje i on ce da se prlja i dalje.
e samo sa novom turbinom pranje bi imalo efekta.
vw je auto sva druga su ortopedska pomagala....

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #71 poslato: Maj 01, 2012, 12:35:32 posle podne »
trebao bi da ocistim EGR na passata pa reko da pitam koji mi alat treba?

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #72 poslato: Maj 01, 2012, 02:17:36 posle podne »
Jedan imbus, ne sećam se koji, i šarafciger da bi skinuo dihtunge. Šarafi su verovatno zapekli pa bi ti dobro došao i nastavak od gedore ili neki cevasti ključ, da možeš bolje zapet. Četkica za zube i nafta, benzin, ili neki odmašćivač ti trebaju za pranje. Srećna rada biggrin
Ja sam ipak za detljnije pranje interkulera. Kad se već zezaš oko njega bolje da ga odradiš kako treba. Ja sam ga dobro kiselio u vreloj vodi, prao cifovima, vimovima i kojekakvim zafrkancijama dok nije bistra voda kroz njega proticala.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 952
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #73 poslato: Maj 02, 2012, 10:45:00 pre podne »
kako posle skidanja dihtuju creva sto idu na ic,da li treba da se koristi neka diht masa ili sve
ok legne

ako ce auto bolje ici ja bih isto odradio ic

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #74 poslato: Maj 02, 2012, 10:58:21 pre podne »
Jedan imbus, ne sećam se koji, i šarafciger da bi skinuo dihtunge. Šarafi su verovatno zapekli pa bi ti dobro došao i nastavak od gedore ili neki cevasti ključ, da možeš bolje zapet. Četkica za zube i nafta, benzin, ili neki odmašćivač ti trebaju za pranje. Srećna rada biggrin
Ja sam ipak za detljnije pranje interkulera. Kad se već zezaš oko njega bolje da ga odradiš kako treba. Ja sam ga dobro kiselio u vreloj vodi, prao cifovima, vimovima i kojekakvim zafrkancijama dok nije bistra voda kroz njega proticala.

brate izgubio sam zivce  biggrin znaci odsrafio sam one gornje sarafe, ali onaj doljnji nijesam moga, ne zato sato je zapekao nego ne mogu da mu pridjem, ja ne znam kakve treba sad nastavke za to imat... boodala

Van mreže vaske2

  • VW Početnik
  • Poruke: 142
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf 6 1.6 tdi
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #75 poslato: Maj 02, 2012, 11:04:54 pre podne »
ortodox09@Ja sam ipak za detljnije pranje interkulera. Kad se već zezaš oko njega bolje da ga odradiš kako treba. Ja sam ga dobro kiselio u vreloj vodi, prao cifovima, vimovima i kojekakvim zafrkancijama dok nije bistra voda kroz njega proticala.

Nema svrhe...skini ga posle mecec dana i ponovo će biti isti,kao da ga nisi ni prao.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #76 poslato: Maj 02, 2012, 11:49:04 pre podne »
Vaznije je da je interkuler spolja cist i da mu sace nije osteceno ili zavrnuto . . . Unutra ... slazem se sa Vasketom i ostalima
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #77 poslato: Maj 02, 2012, 12:57:23 posle podne »
brate izgubio sam zivce  biggrin znaci odsrafio sam one gornje sarafe, ali onaj doljnji nijesam moga, ne zato sato je zapekao nego ne mogu da mu pridjem, ja ne znam kakve treba sad nastavke za to imat... boodala

Ja sam samo obrnuo imbus, i na onaj kraći deo natakario najveću cev što je mogla da mi bude kao poluga. Improvizuj biggrin Mene je izduvna grana izlevatila, zapekla, a ne možeš zapet dobro da ga 'ebeš. Meni je ok dihtovalo sve, samo vratio i dobro zategnuo.

A ne znam, umastiće ono njega svakako, al opet mi je draže da ga detaljno očistim. Sad kad sam ukapirao kako se skida i čisti, radiću to češće pa onda možda počnem primenjivat tu tehniku sa sunđerom. Meni je bolje vuklo, mislim da nije placebo ekfekat.

Van mreže Mihajlo TDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 TDI 110 KS
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #78 poslato: Maj 03, 2012, 04:56:43 posle podne »
Ovako, kupio sam pre 5 meseci golfa IV TDI 110KS 2001 god. Dovezo mi je kum iz Italije, auto je ok,ali se vidi da je dugo stajao negde na nekom placu (predpostavljam) cim sam ga uzeo imao sam problema . Desava se to da kad krenem u preticanje dam pun gas meni se auto zabode na nekih 2000 obrt. pa neki put i malo preko, pogotovu u 3,4,5 brzini , kao da bas kad mu treba najveca snaga on zaobde, iskljuci se turbina i mrtav je, stanem , ugasim upalim opet ide i sve to, cim nabodem pun gas opet ista prica, i kad mi se to desi auto mi posle toga bas dimi. Nisam isao kod majstora, raspitivao sam se, jedni mi kazu EGR, drugi oni vakum ventili ( ili kako vec ) treci mi kaze da ispitam ona vakum creva,mozda turbina itd. Pre par dana isao sam u BG-u , peglao sam ga na auto putu 150-140 . posle toga , ne mogu da vam opisem kako mi auto ide, nema da zabada kida u svakoj brzini, prosto sam odusevljen . Dali sam mozda izduvao nesto ili sta vec neznam, pre 3000 km sam mu menjao ulje sipao sam manje od 4L, nekih 3800 mozda (I nije bili na meracu na maximumu), i kad sam se vratio iz Bg-a dolio mu manje od 100gr. Neznam dali je neko imao slican problem,ali eto ja sam resio ( Pu,pu da se ne vrati ) e sad ostalo je da skinem katalizator,posto predpostavljam da je pun.   clap

Van mreže VelicVW

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Age: 33
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +6/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat B5-1.9 TDI
Odg: EGR i Interculer čišćenje (golf 4 )
« Odgovor #79 poslato: Jun 06, 2012, 11:15:04 posle podne »
e ljudi ja sam danas ocistio EGR ventil i usisnu granu na mom passatu b5 tdi,ovako,da ne bih ja nesto zajebao lepo sam otisao u jedan servis u kg-u,dobar dan ocu to i to :) auto slabo vuce,jutarnje paljenje tesko itd.....a oni lepo,ciscenje moze za 20 eura (u ultrazvucnoj kadi) bla bla rastvor i to,o cadji i da ne pricam koliko je bilo a bilo je kao kamen,jedva su ocistili,pre toga kacenje na dijagnostiku i to neka najnovija,kad ono prijavio protokomer nije u redu,nasli su mi za 4500din polovan original,narucio itd stize sutra,namestili EGR,usisnu granu,povezali sta sve treba,upalili sve ok,nista ne curi i tako to :) krenuo kuci kad ono drugi rad motora i bolje poteze na gasu (ja u svakom slucaju zadovoljan) sutra idem da stavim drugi protokomer i da priikacimo komp i da se provozamo i da vidimo sta jos fali,javljam sutra rezultate,do tad pozdrav :)