Autor Tema: GOLF MarK4 TDI - Problem sa RPM  (Pročitano 1114 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vechera

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
GOLF MarK4 TDI - Problem sa RPM
« poslato: Maj 28, 2012, 05:49:45 posle podne »
Pozdrav,

U pitanju je GOLF 4 TDI PD 74kw,
u poslednje vreme kada ga palim znaju pri samom paljenju da skoče obrtaji (na 2500 ili tako nesto) ali se odmah vrate na normalu (kao da sam stisno papučicu gasa) (moram da naglasim da se ovo retko dešava).
Danas posle par vožnji, kada sam ga upalio radio je na većem broju obrtaja nego inače (inače radi tu negde oko 900) a to je negde oko 1000 rpm (i mozda je varirao malo 950-1000-1100) a kada sam ga ugasio i upalio opet se ponašao kao da sam dao gas ali nije sustio obrataje ispod 1000, tek posle par minuta vožnje je opet sve bilo ok.

Ranije mi je dijagnostika izbacivala da je u pitanju senzor temperature motora (ali tih problema nisam imao), čak sam pre mesec dana radio veliki servis i rekao ovima da pogledaju da li treba da se menja senzor temperature motora ali su rekli da je sve ok i da ne mora (mada se tada nije ponašao auto ovako).

A i vidim da u poslednje vreme grejači stoje duže upaljeni nego inače a ja ni ne čekam, nego zaverglam i on upali (ne znam da li to ima veze sa podizanjem obrtaja pri paljenju)
« Poslednja izmena: Maj 28, 2012, 05:52:07 posle podne od strane vechera »