Autor Tema: Tiguan 2.0 bitdi remap  (Pročitano 3935 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Tiguan 2.0 bitdi remap
« poslato: Oktobar 11, 2023, 11:23:38 posle podne »
Zdravo društvo. Nedavno sam uzeo Tiguana iz naslova i za sada su utisci odlični. S obzirom da sam do sada uvek vozio manuelce, jedini problem mi je što još uvek ne mogu da se naviknem na odziv gasa koji je u normalnom modu sa DSGom jako loš. Čitao sam malo i strane forume, vidim da se dosta ljudi žali na to (pogotovu kod slabijih modela), pa kao rešenje navode remapiranje kojim bi se to regulisalo.

Moje pitanje je da li neko ima iskustva sa mapiranjem ovog motora? Prvenstveno me interesuje da li je sigurno mapirati 2.0 motor sa vec postojećih 240ks?

Takodje ako ima neko preporuku gde je najbolje raditi remap bio bih zahvalan. Ja sam na prethodnim kolima radio mapu kod poznatog majstora u Beogradu na Autoputu za Zg (da ga ne reklamiramo), sa kojom sam bio prilično zadovoljan, ali u poslednje vreme čujem da se sve više ljudi žali na njega, pa bih da razmotrim i druge opcije. Hvala unapred.

Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Karma: +4/-0
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2023, 09:21:50 posle podne »
Tebi bi tu cipovanje dsg-a možda resilo problem. Ali prvo sta bi mogao da odradis jeste resetovanje parametara menjaca, pa da ga voziš malo i da se on privikne na tvoj nacin voznje jer ima tu mogucnost.
Ako i tada bude peoblema onda adaptacija sw menjaca. E sad jos jedna stvar, da li si radio servis menjaca tj zamena ulja i filtera (mozda)?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2023, 12:35:05 pre podne »
Tebi bi tu cipovanje dsg-a možda resilo problem. Ali prvo sta bi mogao da odradis jeste resetovanje parametara menjaca, pa da ga voziš malo i da se on privikne na tvoj nacin voznje jer ima tu mogucnost.
Ako i tada bude peoblema onda adaptacija sw menjaca. E sad jos jedna stvar, da li si radio servis menjaca tj zamena ulja i filtera (mozda)?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Hvala za info. Ako imas preporuku gde bih to mogao kvalitetno da odradim, javljaj. Može i na pp. U medjuvremenu je ničim izazvan izbacio grešku senzora pozicije kvačila pa moram i time da se bavim  wacko

Servis menjača je radjen redovno po servisnoj knjizi
 Sledeći bi trebalo tek za nekih 40k km.


Van mreže sebekkg

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Karma: +4/-0
Odg: Tiguan 2.0 bitdi remap
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2023, 12:39:12 pre podne »
Imas pp

Sent from my SM-G780G using Tapatalk