Autor Tema: vr6 kompressor  (Pročitano 2325 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
vr6 kompressor
« poslato: April 26, 2012, 06:20:36 posle podne »
Pokrecem ovu temu prvobitno jer ne postoji dovoljno informacija na netu o ovome... cuo sam da odgovara kompresor od nekih mercedesa, kolike moraju bit prepravke da bi se isti ugradio i treba li smanjivati kompresiju na motoru, stavljati kovane klipove i ostalo?

I naravno odnos cijene i snage kod vr6 motora sa kompresorom i onih sa turbom? sta je po vama isplativije, bolje?
« Poslednja izmena: April 26, 2012, 06:22:30 posle podne od strane arch »
low life

Van mreže Skodamaniak

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3089
  • Lokacija: Podgorica-Crna Gora
  • Karma: +70/-32
Odg: vr6 kompressor
« Odgovor #1 poslato: April 26, 2012, 08:50:21 posle podne »
Ja mislim da je turbo bolje rijesenje... a i zvuk kompresora je odvratan :D

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: vr6 kompressor
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2012, 08:58:37 posle podne »
naravno da bi morao povecavat kompresioni prostor i kovane klipove(jace klipnjace i ostalo) probavao sam prije 10tak god. u yugicu sa lancia motorom 1.5 sa dvije bregaste istu stvar. na standandardi atmosverski motor sam ubacio kompresor od MB 230. nakon tri potezanja iscupalo glavu skupa sa brezonima. na kraju ubacio 1.4 turbo i.e. sa ritmovim mjenjacem i rijesio stvar
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: vr6 kompressor
« Odgovor #3 poslato: April 26, 2012, 10:13:38 posle podne »
Ja sam video u bg kod mog predhodnog majstora trojka vr6 2.9 syncro sa kompresorom ali imao je neke schrick bregaste jos par sitnica iskreno na oko onaj kompresor je ogroman ali znam da nije od mecke neka svedska firma ja mislim inace kompletan taj motor je iz inostranstva uvezen navodno ima 350 konja sad jbg koliko je to tacno meni licno na oko izgleda kao zver. nisam imao priliku da cujem i da vidim kako to ide.