Autor Tema: 7 R  (Pročitano 34958 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 7 R
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 11, 2023, 08:44:28 posle podne »
Mislim da sam pre jedno godinu i nesto dana prvi (i poslednji) put pogledao neka dva videa od ovog lika i prisralo mi se, covek ne ume da tecno sastavi dve prosto prosirene recenice. Ne kapiram sto je uopste popularan.
Je l' ti platio makar nesto za snimanje? :)

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 12, 2023, 12:03:00 posle podne »
hehe, nije sve u parama ;) pazi, Nemanju znam privatno nekih 5-6 godina, da ne ispadne sada posto mi snimao auto da ga hvalim, ali je jedini na ovoj youtub sceni kod nas,za koga mozes da kazes pored njegove popularnosti da je decko iza kamere i privatno ostao normalan i veliki covek,sto je danas prava retkost i tesko biti covek, dok vecina njegovih kolega,narocito mamini i tatini sinovi, u videima je sve super predstavljaju se kao kul,dobrice itd, a iza kamere i privatno, ne dao ti bog, to uobrazeno,umisljeno diglo nos zaklonio oblake,ne mozes normalno pricati sa njima, ma strasno, kao ja sam poznata licnost a svi vi ostali ste ispod, zlo i naopako boodala dzabe mu i recnik i izrazavanje u klipu, kad je sitan u dusi ;) zato i mislim da Nemanju zato toliko vole i prate jer je normalan. :26
Sa ovim autom se lako gubi dozvola  :84

sve je objasnjeno ... auuuuhhhh alo ovo ide jaoooo...  clap

odlicno si ovo odradio  :25
Hvala drug :26
drive

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 7 R
« Odgovor #122 poslato: Oktobar 12, 2023, 12:28:56 posle podne »
Ma brate ja na YT redovno gledam samo Mighty Car Mods i Throttle House, ponekad zakacim i one neke Britance i volim Juru iz Hrvatske da pogledam, jer lik ima gotivan karakter i veliko znanje i iskustvo. Ove sto 70% videa palamude ne mogu da svarim, pritom sta ima da gledam nekoga ko se manje razume u kola od mene, ja uvek gledam da nesto i naucim.

Ovaj Nemanja mislim da ima konkretne klipove, ali mi je stvarno uzasan sto se tice recitosti. Trebalo bi da unajmi nekog lektora da mu pomogne, ali najozbiljnije.

A sto se tice placanja, ako ga znas licno, onda ok, inace nikad nista za dz. beer

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #123 poslato: Oktobar 12, 2023, 12:46:06 posle podne »


Послато са HTC U12+ помоћу Тапатока

drive

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #124 poslato: Februar 13, 2024, 03:57:11 posle podne »
aj da skinemo malo prasinu sa teme :)
ajmo pod broj jedan, zimski set felni sa gumama, prodate, nisu vise neke zime a ispala i dobra ponuda biggrin drugo u planu je bilo sada na sledecem malom servisu, da skinem karter i proverim sito uljne pumpe u kakvom je stanju, ako bude bilo potrebe da se ocisti ili zameni, stim sto sam po prirodi ne strpljiv da cekam april/maj mesec, zvao tasica i porucio iz originala dihtung kartera i filter ulja







ulje uzeto 6l shell helix 5w-30



i auto oteran u auto servis ACA ovde u zajecaru, inace sve preporuke za njega, kvalitet rada,usluga,pedantnost i picajzla za detalje :46





kako majstor kaze,po srafovima, karter nikada nije skidan do sada, tako da me iznenadila cistoca motora i nigde nije bilo one emujzlije kao tovatna mast sto se napravi, sito uljne pumpe kao novo :)





na kraju opran karter,stavljen nov dihtung i nazad na motor





cisto da napisem i cene za mali servis, dihtung kartera i filter ulja iz originala je 6.200din. ulje 6l 6.700din sto mu dodje nekih 110 eur. mali servis, ali kada oduznete dihtung kartera jer on ne spada u mali servis, onda je to ispod 100 eur. servis za 7R, jeftinije nego za obicnog dizela lollol samo da dodam, filter goriva se ne menja jer ga nema, tj. ima ga ali je taj filter u rezervoaru i ne menja se...

u medju vremenu je stavljen  i BMC panelni filter



sta je dalje u planu: sobzirom da sam od pre mesec dana predstavnik revochipa za zajecar i okolinu, za cipovanje auta, gasenje EGR,DPF itd. tj. ja samo iscitavam mape i pisem nove po potrebi i logiranje, a sale revochip radi mape



mala reklama biggrin u narednih mesec dana odradecu golfa,sto bi se reklo na daljinu online :) i nakon toga ici ce na valjke da vidimo sta je i kako je ispalo ;)
a zasto u narednih mesec dana a ne vec odma, zato sto se razmisljam da li odmah da idem na stg.2 ili stg1 pa u naredne dane cekam neke informacije sto se tice nekih delova za stg.2 zbog toga mora malo da se strpim, pa vide ce mo za koj stage ce mo se odluciti misli1
i usput evo neka slicka od malo pre, jbg. nisu profi biggrin









drive

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 7 R
« Odgovor #125 poslato: Februar 13, 2024, 08:07:42 posle podne »
Mali servis je isti gotovo za sva kola, nego koliko kosta veliki za R, jesi ti bese menjao lanac, spanere i to? Nino mi rece da to nije uopste jeftino, mada se ne radi cesto makar.
Za odrzavanje cista desetka, a cudi me da nisi stavio 5-40 ulje, posto ga uglavnom i vozis kad je toplije vreme? Ja sam sipao isto Shell, ali Ultra 5-40, on je 502 00, na oko 8000 menjam.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #126 poslato: Februar 13, 2024, 08:27:42 posle podne »
veliki servis kod 7-ice gti je predvidjen na 180 000km ili 6-7 godina, nisam siguran bas tacno za godine, a kod golfa 7R veliki servis nije uopste predvidjen da se radi ni posle odredjenog vremena ni na kilometrazu, radi se samo ukoliko pocne da se cuje lanac, mnogo je bolji motor i same komponentne kod R-a nego kod GTI, ulje po specifikaciji mu ide 5w30 504 00.
na sestici gti radeo sam veliki servis,tu je bila najskuplja stavka vodena pumpa, mada su sada cene dosta nize, a za sedmicu gti u ovlasceni kod tasica kada sam pitao dok bila kod mene, veliki servis kompletan sa lancima,klizacima,vodena pumpa,zupcanici i ne mogu se setiti tacno sta jos, cena delova je bila 76 000 din. plus ruke to je bilo pre nekih dve ipo godine
do prosle godine tasic je sve sipao shell ulje i onda su opet krenuli sa castrolom, sto se meni licno nikako ne svidja, mnogo lepse i bolje mi motor radi sa shell ulje, bukvalno je tisi a i bolje hladjenje je sa shell, posto meni na bordu glavna stavka koja mi stoji dok vozim je temperatura ulja, to na svakom autu mi je prvo pa sve ostalo ;)
drive

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 7 R
« Odgovor #127 poslato: Februar 13, 2024, 09:34:13 posle podne »
Nije onda toliko skup veliki servis, lanac se ne menja cesto kao zupcasti, na kraju dodje isto, ako ne i jeftinije.
Shell je i meni ok, samo sto sam naisao na bar 3 razlicite zemlje porekla ulja, Nemacka, Turska i Italija.

Sto se tice mapiranja, ti ako vec imas bese usis, onda idi na Stage 2 odmah, za to ti treba samo jos samo downpipe?

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #128 poslato: Februar 14, 2024, 11:58:48 pre podne »
da, usis vec imam, treba mi ko sto kazes downpipe, pa veci intercooler, zatim bi stavio i veci hladnjak ulja,sto nije obavezno ali je preporucljivo  i na kraju bih morao menjati kompletno kvacilo, tj. staviti pojacanu korpu,lamelu i zamajac, jer fabricko kvacilo moze izdrzati bez proklizavanja do nekih 380ks i 500nm, a sa stg2 se prelaze te brojke i onda to sve na pare izlazi debelo preko 2000e. tako da vide cu za sta cu se odluciti u narednom periodu...
drive

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: 7 R
« Odgovor #129 poslato: Mart 19, 2024, 12:04:10 pre podne »
I ja često pratim temp ulja, najbolje vidiš kada je dovoljno zagrejan, preciznije nego skala temperature rashladne tečnosti.
Svaka čast za održavanje Pekare.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: 7 R
« Odgovor #130 poslato: Mart 19, 2024, 08:41:29 pre podne »
Fantazija auto ali... je l ' ima jos neko kome se ne svidjaju ove felne ? Ne stoje mu uopste.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #131 poslato: Mart 19, 2024, 07:09:11 posle podne »
hehe, pa sigurno da ih ima jos kome se ne svidjaju, ne mogu se svakom svidjati ukusi su razliciti ;) :

I ja često pratim temp ulja, najbolje vidiš kada je dovoljno zagrejan, preciznije nego skala temperature rashladne tečnosti.
Svaka čast za održavanje Pekare.
hvala drug :26

evo neki kratki update, uradjen golf tj. izmapiran i kvacilo je R.I.P pop1 pop1 lollol cim pipne 500+nm na 3000 obrtaja, samo ga pusti ubacicu i video gde se cuje, inace odma da naglasim, opcija o smanjivanju snage i NM naspram kvacila, nije ni razmatrana ;) vec ce ici performance kvacilo, lamela,korpa, i plivajuci zamajac, o tome cu kada sve bude gotovo, auto na fabricku mapu izbacio 315ks i 405nm,  sto znaci da vredi onaj moj usis od 500 fake dolara lollol a i motor je top kad su svi konji na broju, pu pu da ga ne urocim biggrin

drive

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #132 poslato: April 09, 2024, 01:39:54 posle podne »
uradjeno kvacilo :) pedala je malo tvrdja, a lamela lepi ko sinter lamela, odma zakucava biggrin, montirano i narednih 250 do 300km samo sto vise saltanja brzina, bez stiskanja dok legne, vec za vece ubio 150km i morao sam samo malo u trecu i cetvrtu da osetim kako to radi, a sastavlja brzine ko motor driving totalno druga dimenzija sada, ne ma veze sa fabriku...



drive

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #133 poslato: April 09, 2024, 06:58:31 posle podne »
Montiran danas prednji lip


Послато са HTC U12+ помоћу Тапатока

drive

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 7 R
« Odgovor #134 poslato: April 09, 2024, 07:38:21 posle podne »
Gde si isao bio na valjke? Zivo me interesuje koliko ce izbaciti sad. :)

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #135 poslato: April 09, 2024, 07:44:45 posle podne »
kod saleta u revochip,vide ce mo za neki dan koliko ce izbaciti, stavio bih ga ja odmah, ali mi strikno zabranili dok ne legne sve da ga ne stiskam i ne forsiram  :(
drive

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: 7 R
« Odgovor #136 poslato: April 11, 2024, 10:37:33 pre podne »
Menjaj felne.  bleh

Imao si neke dobre bas pa si ih prodao.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #137 poslato: April 11, 2024, 05:58:40 posle podne »
 lollol
 menjam samo gume   thumbup   :26
drive

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: 7 R
« Odgovor #138 poslato: April 19, 2024, 08:32:15 posle podne »
Bio danas golf na valjke, radi poso kvacilo za sve pare,nema da klizne sad,topina
Izbacio 380ks i 550nm
Evo i par slicke a sutra cu ubaciti video sa valjaka, ne zamerite za dijagram sto se razmazao, puko stampac bas kad stampao...

Послато са HTC U23 pro помоћу Тапатока

drive

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: 7 R
« Odgovor #139 poslato: April 19, 2024, 08:57:18 posle podne »
Vala, puca od snage, verujem da njutna ima i na 2000 obrtaja, samo mu je trebalo da zavrti turbo u cetvrtoj.
Ne pipaj vise nista. beer