Autor Tema: 1.4 TSI 90 kw stresanje u leru  (Pročitano 242 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže radojeneric

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Beograd (Savski Venac)
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.4 TSI
1.4 TSI 90 kw stresanje u leru
« poslato: April 12, 2024, 10:26:01 pre podne »
Pozdrav dobri ljudi, izvinjavam se unapred ako tema postoji ali ja nisam uspeo da na forumu nadjem isti problem.
 U pitanju je Golf V 1.4 TSI 90 kw. Problem je stresanje u leru. Ne desava se konstantno, vec periodicno. Dijagnostika prijavljuje zatajenje cilindra br 3. Inace nikakvu lampicu ne pali.
Zamenjene su svećice, bobine, očišćene dizne, skidana glava (masinska obrada, zamena dihtunga, ventila, karika ...) Problem i dalje tu, kao i pre svih ovih zamena...
Bio sam kod Draska u Zemun polju, kaze covek nije za mene, mehanicki je kvar. Pre toga bio na dijagnostici gde mi rekose da krenem od struje (napon u leru 13.54V, kao nizi je nego sto bi trebalio, mozda to zeza kompjuter, ako nije struja proveriti dizne, ako nisu dizne onda je mozda lambda sonda, i opciono moze da bude MAP ili MAF senzor nisam siguran kako se tacno kaze) Ja nisam pametan vise sta da mu radim i kud da idem, a on stresa li se, stresa...
Da li je neko imao slicnu ili istu situaciju? Mozda preporuka za nekog  majstora u Beogradu?