Autor Tema: No comment :)  (Pročitano 1493952 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: No comment :)
« Odgovor #7140 poslato: Jul 18, 2014, 07:49:39 posle podne »
Ma jebeš to što ona ustaje. I pile trči kad mu odseku glavu. Posledice gaženja mogu da se provere tek u bolnici, a neke posledice ni tada već se javljaju godinama kasnije kao hronična oboljenja. Ne znam ni jednu osobu koja je bila u ozbiljnijem udesu da nije zaradila neku traumu sa kojom je "navikla" da živi.
A i dotična je pozamašnih gabarita, cenim da ni kamion nije prošao bez oštećenja :)
« Poslednja izmena: Jul 18, 2014, 07:53:59 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: No comment :)
« Odgovor #7141 poslato: Jul 18, 2014, 08:42:26 posle podne »
U svakom slucaju nije biciklista kriv!
Razmislite zasto
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: No comment :)
« Odgovor #7142 poslato: Jul 19, 2014, 12:10:36 pre podne »
Pešaci u poslednje vreme (čini mi se od kako su uvedena nova pravila u zobsu) mnogo manje obraćaju pažnju. Ulica se prelazi a da se pritom uopšte ne pogleda šta se dešava levo i desno.

Sebičnost ide do te mere da sam viđao da se u četri trake zaustavi pun autobus putnika, šleper od 35 tona, šest automobila i tri bicikla da bi prošao jedan pešak koji je, jelte, već "nagazio zebru".

Verovatno taj prelaz zamišljaju kao neprobojni tunel od armiranog betona, dok ne naiđe babac od 70 i kusur leta ili nenaspavan kamiondžija:

ДТП 30.06.2014. с видеорегистратора. Обнинск ТВ.

Šta sam hteo da kažem, na predhodnom snimku koji je postavio Dule, verovatno je krivica na vozaču kamiona al šta to vredi ako ćeš ostati bogalj do kraja života?


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: No comment :)
« Odgovor #7143 poslato: Jul 19, 2014, 02:05:11 pre podne »
Kako je kamiondzija kriv?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: No comment :)
« Odgovor #7144 poslato: Jul 19, 2014, 02:42:31 pre podne »
U svakom slucaju nije biciklista kriv!
Razmislite zasto

Зашто?
Па обоје су криви, и ето незгоде.

Камионџија претиче, при ограничењу од 20км/х. (са леве стране).
Друго бициклиста се није правилно престројио за скретање и на време, (по правилу се обилази са десне стране када учесник саобраћаја скреће лево).

Успут зар није и пуна линија, и насеље?
« Poslednja izmena: Jul 19, 2014, 02:46:41 pre podne od strane MateiNho »
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: No comment :)
« Odgovor #7145 poslato: Jul 19, 2014, 04:41:20 pre podne »
Sedi Mate 1 i baci tu vozacku kroz prozor :)
Ogranicenje 20 se odnosi na usporenje zbog lezeceg policajca. Ogranicenje u gradu je verovatno isto kao i kod nas, a to je 50km/h ili nesto slicno. Po snimku ne mozemo da utvrdimo kojom se brzinom kretao kamion.
Preticanje preko pune je zabranjeno osim ukoliko se pretice bicikla, bicikla sa motorom i motocikla bez bocne prikolice sto je i logicno. Zamisli biciklistu koji vozi poniku magistralnim putem 20 na sat i svi u koloni iza njega.
Preticanje u naselju je naravno dozvoljeno, pa i preticanje u raskrsnici sa semaforom/prvenstvom prolaza je dozvoljeno.

Gde si ti polagao vozacki? Na Megatrendu?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: No comment :)
« Odgovor #7146 poslato: Jul 19, 2014, 04:49:13 pre podne »
Kad bi Velibor bio kandidat GG za premijeta ja bih glasao za njega.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: No comment :)
« Odgovor #7147 poslato: Jul 19, 2014, 06:50:06 pre podne »
Kao prvo bilo da si pesak, biciklista ili vozac skejta na ulici si ucesnik u saobracaju.
U odnosu na kamion svi su oni smesni, tako da kamion mora da vodi racuna o njima(posto ipak nosi dozvolu minimum C kategorije a mozda  i E) a ne oni o kamionu.
Konkretno u ovom slucaju kamion obilazi biciklistu na punoj liniji, pritom ne vodeci racuna o drugim ucesnicima u saobracaju jel obilazi pred raskrsnicom. Morao je da ima u vidu da postoji mogucnos da biciklista skrece levo u ulicu.

Ovo sto Wele kaze da moze da se pretice moze ali da ne nagazis belu liniju sto se nije dogodilo.
Po novom zobs pesaci, bicikliste, skejteri su zasticeni kao beli medvdi. Bukvalno da ga zakacis i van pesackog prelaza ti si kriv, moras da vodis racna o njemu posto je pesak i kao tak manje obrazovan od tebe koji vozis auto..

Ovo negde u Austriji, Nemackoj ili Svajcarskoj bukvalno ne moze da se desi, i kad bi se desilo vozac kamiona nikad vise ne bi seo a kamoli da vozi, izuzev slucaja ako je biciklista vozio deonicom puta gde je zabranjeno kretanje za bicikle i bicikle sa pomocnim pogonom(bio sam i vozi biciklu pa znam kako je i nisam mogao da verujem svi te propustaju)
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Gandra

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 439
  • Lokacija: НБГД
  • Karma: +12/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: тројкаш
Odg: No comment :)
« Odgovor #7148 poslato: Jul 19, 2014, 09:39:53 pre podne »
Kriv je biciklistkinja... nije imala kacigu!!! lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: No comment :)
« Odgovor #7149 poslato: Jul 19, 2014, 11:36:24 pre podne »
Cela premisa da se prema biciklu odnose ista pravila kao i za vozilo ti je pogresna. Biciklista jeste ucesnik u saobracaju, ali nisu sva pravila ista kao i za vozilo tj jesu, ali u nastavku cesto pise OSIM KAD JE BICIKLA, ... u pitanju.

Kao prvo bilo da si pesak, biciklista ili vozac skejta na ulici si ucesnik u saobracaju.
U odnosu na kamion svi su oni smesni, tako da kamion mora da vodi racuna o njima(posto ipak nosi dozvolu minimum C kategorije a mozda  i E) a ne oni o kamionu.
Po nasem ZOBSu vozac bicikla je duzan da vozi najvise 1m od desne ivice. Vozac bicikla je duzan da NE OMETA SVOJOM VOZNJOM DRUGE UCESNIKE U SAOBRACAJU. Ovde vidimo da je zenska skrenula levo. Jedino ne znamo da li je dala znak rukom ili nije, ali po kretnji kamiona izgleda mi kao da nije ili nije bilo dovoljno jasno. Jos jedan razlog zasto mislim da je tako je sto je ona odlucila da skrene levo 2m pred raskrsnicu. Deluje mi kao da se odjednom setila da tu treba da skrene levo.
Ako je dala znak rukom, kamiondzija je kriv.
Konkretno u ovom slucaju kamion obilazi biciklistu na punoj liniji, pritom ne vodeci racuna o drugim ucesnicima u saobracaju jel obilazi pred raskrsnicom. Morao je da ima u vidu da postoji mogucnos da biciklista skrece levo u ulicu.
I nije prekrsio zakon i prelaskom preko pune linije i preticanjem u raskrsnici. Iako je bicikla ucesnik u saobracaju PRETICANJE BICIKLE JE DOZVOLJENO preko pune linije tj ne smatra se preticanjem. A opet ako pogledas dobro putanju kamiona videces da deo kad on prelazi preko linije je zbog manevra da je izbegne kad je ona vec masno izlomila u levo. Po meni i logicno je da kamion/autobus predje punu liniju preticanjem bicikliste zbog njegovih gabarita + 1m od desne ivice koja je rezervisana za biciklistu - to su dimenzije sire od saobracajne trake. Naravno ukoliko ne ometa vozila iz suprotnog smera.

Ovo sto Wele kaze da moze da se pretice moze ali da ne nagazis belu liniju sto se nije dogodilo.
Ovo o cemu ti govoris odnosi se kad je u pitanju vozilo i vozilo, ali ne vazi kad je u pitanju vozilo i bicikla posto za biciklu se ne racuna da je to preticanje.
http://www.vozite.com/obilazenje_i_preticanje.html

Po novom zobs pesaci, bicikliste, skejteri su zasticeni kao beli medvdi. Bukvalno da ga zakacis i van pesackog prelaza ti si kriv, moras da vodis racna o njemu posto je pesak i kao tak manje obrazovan od tebe koji vozis auto..
Isto tako ti pesaci, biciklisti, a pogotovu motoristi se ponasaju kao divlja horda sa mozgom mrava. Sinoc 22h prolazim pored Usca ka NBG, pljusak ubija, vidljivost uzas, a ispred mene Audi koci na zeleno. Ispred njega 10 pesaka pretrcava ulicu sa autobusne stanice van pesackog dok je nama zeleno svetlo. To je 6 traka koje oni moraju da predju po takvim uslovima na putu!!! Krenula jedna budala i ovce ga slede. Posle se pitamo kako ginu pesaci.

Gandra po nasem zakonu (ja mislim) kacigu mora da nosi samo vozac sa vozilom na motorni pogon znaci biciklista ne mora.
« Poslednja izmena: Jul 19, 2014, 11:46:52 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: No comment :)
« Odgovor #7150 poslato: Jul 19, 2014, 12:39:19 posle podne »
Wele sve ovo ima logike u pravom zivotu, samo sto zobs nisu sastavili ljudi koji su presli minmum 1000000 km nego tzv fakultetski obrazovani ljudi sa kupljenim diplomama koji ne razlikuju auto i biciklu.

Nigde u zakonu ne pise da mozes da obidjes biciklistu na punoj liniji, pred raskrsnicu. Morao je da ima u vidu da postoji mogucnost da biciklista skrene... Mozemo da se ubedjujemo koliko hoces ali ako nadjes da u zakonu tako pise sve ovo pada u vodu....
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: No comment :)
« Odgovor #7151 poslato: Jul 19, 2014, 04:29:04 posle podne »
Нисам га ни полагао, преко везе... Као и све у овој држави...

Кладим се само да је камионџија на*ебао, што нажалост, вероватно, никада нећемо сазнати... bicedobro
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: No comment :)
« Odgovor #7152 poslato: Jul 19, 2014, 06:23:18 posle podne »
klasicno obilazenje bicikliste koji vozi posred puta

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: No comment :)
« Odgovor #7153 poslato: Jul 20, 2014, 02:53:07 posle podne »
Wele sve ovo ima logike u pravom zivotu, samo sto zobs nisu sastavili ljudi koji su presli minmum 1000000 km nego tzv fakultetski obrazovani ljudi sa kupljenim diplomama koji ne razlikuju auto i biciklu.

Nigde u zakonu ne pise da mozes da obidjes biciklistu na punoj liniji, pred raskrsnicu. Morao je da ima u vidu da postoji mogucnost da biciklista skrene... Mozemo da se ubedjujemo koliko hoces ali ako nadjes da u zakonu tako pise sve ovo pada u vodu....
Naš stari zakon je bio sasvim ok i njega nisu pisali Megatrend doktori već oni malo stručniji. Problem je što se loše sprovodi kako tad tako i sad.
Inače evo ti konkretno iz ZOBSa Srbije

Član 57
Vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja.

Neposredno ispred raskrsnice i na raskrsnici vozač u slučaju kada se kreće putem sa prvenstvom prolaza, sme da pretiče:
1) vozilo koje skreće u levo, a pretiče se sa desne strane,
2) vozilo koje skreće u desno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na deo kolovoza namenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smera,
3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,
4) vozilo koje se kreće raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski službenik,
5) bicikl, moped ili motocikl.

Mene u saobraćaju najviše nervira nepoštivanja prednosti prolaza vozila sa desne strane na T raskrsnicama. Siguran sam da 99% ljudi nema pojma ko je tu u prednosti. Druga stvar je kad dam levi žmigavac da preteknem nekoga, onaj iza mene se ubacuje da pretiče prvi. Teško neznanje je kod nas na ulicama. Mirko Alvirović sproveo anketu pre par godina i došao do rezultata da je samo 7% ispitanih zadovoljilo rezultate odgovorima. Eeeeeej 7%. To znači da 93% ljudi u saobraćaju nije dovoljno obučeno. Svaka dalja statistika o smrtnosti u saobraćaju potiče iz toga, a ne iz sprovođenja glupog zakona.
Treba organizovati kurseve, dodatnu školu, redovne kurseve za najčešće probleme. Znam sve to košta, ali sigurno košta manje od 40.000 EVIDENTIRANIH saobraćajnih nesreća i skoro 800 mrtvih GODIŠNJE. Za ovu malu Srbiju to je ogromno.
Svi mogu u časovima dokolice da protrče kroz razne ilustrovane online auto škole. Koristi.
http://www.vozite.com/pravila_saobracaja_opste_odredbe.html
« Poslednja izmena: Jul 20, 2014, 03:04:52 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13677
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: No comment :)
« Odgovor #7154 poslato: Jul 20, 2014, 02:59:06 posle podne »
Mene u saobraćaju najviše nervira nepoštivanja prednosti prolaza vozila sa desne strane na T raskrsnicama. Siguran sam da 99% ljudi nema pojma ko je tu u prednosti.

O kruznim tokovima da ne pricamo.

pekar

  • Gost
Odg: No comment :)
« Odgovor #7155 poslato: Jul 20, 2014, 07:22:22 posle podne »
Volkswagen je objavio video koji karakterišu virtuelni Golfovi GTI sa ponovljenim jedinim golom koji je postignut u finalu Svetskog kupa.

Go Germany! The All-New VW Golf GTI Celebrates Victory For Germany

Van mreže delja

  • VW Početnik
  • Poruke: 122
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 1.6
Odg: No comment :)
« Odgovor #7156 poslato: Jul 20, 2014, 08:13:37 posle podne »
1342

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: No comment :)
« Odgovor #7157 poslato: Jul 21, 2014, 02:33:22 posle podne »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: No comment :)
« Odgovor #7158 poslato: Jul 21, 2014, 05:52:18 posle podne »
Evo za studenta jedan snimak a i za ostale.

Ninemeister: Porsche - 993 - RSR

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: No comment :)
« Odgovor #7159 poslato: Jul 21, 2014, 06:28:31 posle podne »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!