Autor Tema: Golf V 1.9 TDI BLS problem sa paljenjem  (Pročitano 964 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikola39

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 30
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.9 TDI 4Motion
Golf V 1.9 TDI BLS problem sa paljenjem
« poslato: Januar 05, 2024, 07:27:43 posle podne »
Pozdrav svima, već duže vreme imam problem sa prvim paljenjem posle 4-5 dana mirovanja u garaži. Na prvom paljenju posle 2 sekunde rad se sam gasi, na drugom počinje da vergla nekih 10 sekundi posle kojih upali.
Ovo se dešava samo prilikom prvog paljenja, sledeći put u toku dana ili sutradan pali iz prvog puta bez ikakvog problema. Takođe motor nastavlja da radi prilikom prvog paljenja ako mu u te dve sekunde dodam malo gas da pređe 1000 obrtaja.

Bio sam kod dva majstora, obojica ništa nisu pronašli (potvrdili da su dizne i alternator u redu), dijagnostika ne prijavljuje nikakav problem. Uređen je mali servis, filter goriva je dva puta menjan, akumulator je nov kupljen, na tehničkom takođe nije bilo nikakvih problema.  Još da dodam da curi malo ulje pored desnog točka dok vergla.  Osim ovog problema auto u vožnji nema nikakvih problema, nema lupkanja niti drugačijih zvukova, ne gubi snagu, posto se uglavnom vozi vikendom nikad nije na rezervi.
Ako je neko imao sličnu situaciju molim vas podelite vaše iskustvo, ne znam više šta da radim.

Evo i snimak gore opisanog problema.