Autor Tema: VW Cross Polo 1.4 TDi 2007 mesa naftu i ulje  (Pročitano 819 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorz_braun

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Cross Polo 1.4 TDI
VW Cross Polo 1.4 TDi 2007 mesa naftu i ulje
« poslato: Januar 04, 2024, 03:26:52 posle podne »
Pozdrav ljudi! Evo da se i ja upisem u klub. Nov sam clan ne zamerite mi, jos citam pravila bloga.

VW Cross Polo 1.4 TDI sa DPF. Auto inace ide kao metak, jako dobro je pre mene odrzavan i ja ga stvarno odrzavam na maks.

Medjutim, i meni je pre jedno 20ak dana moj majstor dok je menjao ulje i filtere video da imam visak ulja i ispalo je da je to nafta. Bilo je mnogo toga i ja sam svuda vozio po Srbiji s tim, imao sam srecu da nije zviznulo nista.

Elem, on je zamenio gumice dizni i odradio mali servis i rekao mi da pratim sta se desava. Nakon 7 dana, opet preko maksimuma i opet nove gumice dizni i shvatio je da slini tandem pumpa pa smo zamenili dihtung tandem pumpe. Opet pratio 7,8 dana i evo opet preko makskimuma. Brat od majstora, vrsni Miloje TDI servis mi je pomenuo da to moze biti DPF i da ga treba softverski ukloniti posto se popravka ne isplati. Niko da mi ustanovi da li je to zaista to.

Dodatna stvarica, nakon sto smo zamenili taj dihtung tandem pumpe, poceo sam da osecam blagu vibraciju na papucici gasa kada dodjem oko 2000 obrtaja, kao neko masiranje stopala sto se kaze. Medjutim, imam jedan homokineticki koji treba da zamenim sledece nedelje, pa da nije od toga?

Ne znam sta vi mislite da treba uraditi? Da li postoji neko od vas da je imao slicno iskustvo i kako ste ga resili? Postoji li neki pouzdan bosista koji moze da uradi dijagnostiku da resimo problem.

Hvala unpared!
Srdacno,
Vladimir