Autor Tema: 1,6D trosi ulje  (Pročitano 7325 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #20 poslato: Mart 23, 2009, 02:29:20 posle podne »
pa prosto do 5000km je sve normalno, a nakon tih 5000km (ako sam dobro shvatio), pocne da trosi ulje, jednostavno ulje gubi svoja hemijska svojstva, a inace je i preporucljivo menjati ulje na 5000km, a jos kad se doda starost motora, konstantna promena temperature ulja, los kvalitet goriva, i jos mnogo stosta, rezultat je krajnje ocigledan.

Van mreže Comi014

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 221
  • Age: 42
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2009, 06:01:27 posle podne »
E pa nece biti da 5000 ne potrosi ni gram,a nakon toga 1l na 1000 km.Po meni je to dosta kontradiktorno i neprirodno.Nije napravljen motor koji ne trosi ni grama ulja,mozda to tebi odokativno izgleda isto na meracu ali veruj mi nemoguce je.I nakon toga odjednom pocinje da trosi litar na 1000 km,i po zameni opet nista.Nesto tu ne pije vodu,ili ovo prvo,ili drugo.
Normalno je da ulje gubi svoja hemijska i fizicka svojsta,ali je nenormalno da se to desi tako naglo.
Imam isti takav motor,i za interval zamene od 6000 km nemam potrebu za dosipanjem,ali se stanje na meracu menja proporcionalno kilometrazi.Prlikom zamene nalijem ulje nesto iznad sredine sipke(oko 2 mm),a kad stigne za zamenu je isto toliko ispod sredine.Po nekom mom proracunu je to potrosnja oko max 0.5 l na 6000 km i mislim da je to odlican rezultat za tako vremesan motor.

Van mreže milanmk2

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #22 poslato: Mart 23, 2009, 09:09:59 posle podne »
nisam se dobro izrazio,nije da mi ne trosi ni gram,potrosi veoma malu kolicinu ulja,zanemarljivu,vrlo malo se spusti nivo ulja na meracu,ali mi je cudno sto posle 5000 naglo pocne da trosi...verovatno je to sto si rekao da gubi na hemijskom svojsvu a i kvalitet naseg ulja dosta utice na to...

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #23 poslato: Mart 24, 2009, 08:16:38 pre podne »
po fabrickim specifikacijama potrosnja za 1,6d je oko 700 grama na 10 000 km,,,tako da potrosnja od 1 litar na 1000 km kako kolega rece dovodi do cifre od 10 litara na 10 000km,,,pa sto onda mijenjati ulje uopste,,,,ako dosipas litar na hiljadu km,,,
a to da ne trosi ni grama,,,,pa malo morgen,,,volio bi da vidim taj motor kako izgleda,,,iskreno,,,,mora da potroi bar nesto jer ima mazajucu kariku koja stalno nanosi ulje po cilindrima i ako nista drugo onda ce bar da ispari bar nesto na 10 000,,,

A sto se tice gumica ventila,,,problem kod golfa je sto ja nisam dugo mogao naci odgovarajuce, jer je svuda bilo victor reintz i getz koje nisu ni za sta,,,pa cim 8 komada kosta 300 dinara sta ocekivati,,,,nasao sam neke mislim da su getz, ali original u ventu(prodavnica autodijelova) i pokazale su se odlicne,,,,za sada
ali ako stradaju gumice ventila teba provjeriti ventile i vodjice,,,nece gumice tako lako da stradaju same od sebe,,,oce ali poslije mnogo kilometara, ali najcesce se desava da dodje do zazora vodjice ventila, i da toplota i pritisak sjebu gumice,,,
vezano za gumice--kad sam menjao hidropodizace tada sam zamenio i gumice ventila mada nije bilo neke potrebe za tim ali reko ajde da ne dajem dvaputa pare za ruke a moze sad sve da se odradi---isto sam ih kupio u ventu getz marka i dao sam malo vise para,sto ti kazes svuda kostaju oko 300 din komplet a ovde koliko se secam oko 750 din---a menjao sam ih jer je motor presao vec 300.000!!!!!e sad za potrosnju ulja--sto rece neko gore,pa nemerim na epruvetu koliko ulja ispustim iz motora kad ga menjam ali znam da mi na meracu odnosno sipci pokazuje uvek isto jbg,e sad nemogu ni tu da merim u milimetar--uglavnom,kupim ulje sipam 3 i po  litre i pola litre mi ostane uvek jbg,a nesto bas ne osecam potrebu da lazem ovde pogotovo sto ne prodajem auto--ko mi neveruje evo mu djunta pa nek predje 10.000 pa nek vidi da li trosi ili ne  biggrin biggrin biggrin biggrin-----salim se NEDAM DJUNTU BRE NIKOM NI DO RADNJE SA NJIM DA ODE  angry2 angry2 angry2 !!!!!POZZ
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #24 poslato: Mart 24, 2009, 04:58:23 posle podne »
sto se tice potrosnje na preko 5000 vjeruj da je tacno,,,,mnoga ulja do 5000 odradjuju odlicno posao, ali preko toga motor pocinje da trosi ulje nenormalno i po zamjeni opet ne trosi,,,,
sva mineralna ulja se mijenjaju na oko 5000,,,neka na manje neka na malo vise,,,
postoje ajd da kazem malo kvalitetnija ulja kojima je period izmjene oko 10 000 km, ali i ona priblizavajuci se toj granici pocinju da troskaju po malo,,,,

marly je cini mi se oko 700 din/litar clasic, a black gold ili tako nesto,,,zaboravio sam tacan naziv,,,je oko 800....ali ubija sta radi
crno je i ima grafita u sebi,,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #25 poslato: Mart 25, 2009, 01:04:14 pre podne »
Ja ovaj motor sto sam ubacio u golfa 1.6TDi je presao 330000 hiljada,menjam ulje na 7000-8000 i potrosi 1l normalne voznje,sipam selenu za turbo motore.Ja mislim da je to super za tu kilometrazu,Kad ga gasiram oce da svuce dosta ulja,sto je normalno.
Sto se tice tog prekaricenja motora , netrose se samo karike,stavis nove karike a klip u cilindru igra valcer,karika je vise rasirena pa kako nebi trosio.
A to 1l na 1000km je preterano previse.motor kad izduva,kad je pred smrt onda trosi tako.

Van mreže NECHA

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #26 poslato: Maj 15, 2009, 10:07:31 posle podne »
Pravilo je da kada 1.6d dodje do 1l na 1000km sledi generalna,nema potrebe da se meri kompresija ili da se menjaju gumice.....netreba se zavaravati.
Kada je generalna korektno uradjena auto ne bi trebao da trosi vise od 0.3-0.5l ulja na 5000km.

Van mreže Krvopija

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 337
  • Lokacija: Novi Beograd - Srpsko Sarajevo
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: 1,6D trosi ulje
« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2009, 10:33:53 posle podne »
Ja sam u decembru prosle godine odradio generalku i sad mi trosi 0.5l - 1l ulja na 5000km, zavisi od voznje. Uglavnom nikad preko 1-og litra nepotrosi. Inace radim servis na svakih 5000km i sipam Optimino ulje sinturbo. (Nisam sigurad dal se ovako pise) Naravno vozim golf 2 1.6d