Autor Tema: VW Vento 1.9TDI  (Pročitano 15778 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 04, 2010, 10:04:53 pre podne »
A da li oni mogu da mi kazu sta je sa turbinom tj. dal oni mogu da mi urade to da nebude da urade onos sto oni mogu i naplate pa onda opet da idem kod nekog drugog, ako im odnesem posto sam ja nesto gledao na netu da bi se remontovala turbina posto je ono kuciste gde je usisava vazduh izliveno iz jednog dela ono je valjda razbija ili sece na pola.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 04, 2010, 10:47:19 pre podne »
Idi lepo u neki turbo servis i obrazlozi im svoj problem. Oni ce ti reci sta je u pitanju i koliko to kosta. ;)

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 04, 2010, 11:47:21 pre podne »
Jesi li merio koliko duva turbina? Jel ti trosi ulje? Jel izgubio auto na snazi?
To sto ima lufta ladna i treba da ima, zato sto je napravljena da radi vrela...
Ako ide auto kako treba, samo gas i uvek, ali uvek turbo motor nikad netreba odmah gasiti kad se stane ostavi ga malo na leru da ohladi turbo...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 04, 2010, 02:59:43 posle podne »
http://www.turboservis.rs/?opis-servisa,1

Pretpostavljam da se dobije neka garancija nakon servisa... misli1

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 04, 2010, 11:44:13 posle podne »
Zvao sam ove u BG-u to je samo predstavnistvo u glavnom gradu nema servisa, samo u Uzicu se radi servis znaci moze da im se preda turbina ovde pa da je oni odnesu tamo. Remont turbine ako nema fizickih ostecenja je od 250e pa navise a ide i do 400e to je reko lik kog sam zvao ovde u BG-u da uzmem drugu od njih kosta 600e i na sve njihove stvari i radove je garancija godinu dana. S tim sto bi ja licno nosio to dole u Uzice sa potvrdom da mi urade odma ako se odlucim da idem kod njih. Posto bi se verovatno organizovao sa ortakom da odemo njegovim autom dole pa da ne idemo dvaputa bezveze verujme da to moze da se uradi za par sati posto mi je lik rekoa da imaju veliki magacin sa velikim brojem rezervnih delova.
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2010, 11:48:03 posle podne od strane lukaatv »

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:05:16 pre podne »
citat sa njihovog sajta:
....Profil našeg magacina je prilagođen zahtevima tržišta i poseduje veliku količinu rezervnih delova, kao i novih agregata, što nam omogućuje da vreme remonta svedemo na 3-4 sata.

Ako zakazes dolazak nevidim razlog vise da se zadrzis, i moj surak je otprilike toliko cekao.

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:08:30 pre podne »
Mislim da cu najverovatnije da idem kod njih samo da moj majstor zavrsi zidanje vece radionice posto trenutno neradi zbog tih zidarskih radova pa cu da oteram auto da skinemo turbo i da ga nosim, ili ako izgubim strpljenje mozda se upustim sam u skidanje. E da zaboravi da napomenem da mi je lik s kojim sam pricao rekao da imaju neke simulatore za test turbine i jos neke masine kako bi konstatovali u kakvom je stanju turbina pre pocetka radova.
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2010, 12:12:39 pre podne od strane lukaatv »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:11:17 pre podne »
ja ne znam sta si ti gledao kad si kupovao taj auto
ne vozis ga ni 2 meseca, a spisak kvarova ti obuhvata pola automehanicarske enciklopedije.
-turbina
-birac brzina
-menjac
-set kvacila
-sinrhon prsteni (osim ako ga nezno saltas do nemacke - sta god to znacilo)
-neispravni prozori
-raspitujes se za cenu generalke
ti toliko imas servisa ovde da je ova tema zrela za sticky
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže guluaz

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1213
  • Age: 39
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +23/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:17:25 pre podne »
wele nista ne moze da ti promakne lollol

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:18:39 pre podne »
Ipak je to auto koji je star 14 godina nemoze se ocekivati da je sve savrseno. Turbina na njemu nikad nije skidana doslo vreme da se poravlja, birac je morao da se menja i jos nesto uz njega, sinhron prstenovi su naceti nisu otisli u potpunosti to je to sto sam reko da nezno saltati, prozori su ispravni treba zakaciti mehanizme, a generalna zlu netrebalo da znam okvirno kolko kosta skupljam informacije. Ja da sam imao 12.000 eura kupio bi nov auto Skoda Octavia kosta tolko sa standardnom opremom to je cena sa popustom za kes. Al posto mi je ovo prvi auto i nemam para za nov uzeo sam ovaj. A svaki polovan auto koji se kupuje kod nas (cast izuzetcima) bez jedno 500-1000e u zavisnosti od marke auta nema sanse da je sve ispravno.
Pa na kraju krajeva valjda je ovaj forum zato i tu da se razmene iskustva.
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2010, 12:21:04 pre podne od strane lukaatv »

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:23:36 pre podne »
idi lepo u auto kucu kole,oni imaju turbo servis...mozda ne mora komplet turbina da se radi...uostalom kad je skines mozes i sam da izvalis dal ima horizontalnog i vertikalnog lufta...
u uzicama ce ti uraditi full servis iako to nie potrebno...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:27:44 pre podne »
kapiram ja da si se ti ispruzio koliko ti je dug jorgan, normalna stvar, ali niko te nije terao bas taj jorgan da uzimas.
ja sam prodao svoju trojku bila je 100% ispravna, cak sam tapacirung u gepeku sredio iako sam je 4 godine vozio sa jednom stranom odlepljenom, resetke za vent zamenio, ja sve vreme vozio sa 1 slomljenom.
uostalom sto nisi poveo majstora (ali ne te kucne prijatelje vec pravog majstora) da vidi auto pre nego ga kupis?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže guluaz

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1213
  • Age: 39
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +23/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:29:39 pre podne »
ja u moj do sad ulozio oko 1500 tamo gde se ne vidi,ispod haube i na ostalim skrivenim mestima ,jedino se tablice vide od 35000 sa sve prenosom mamu im  ,a brine me mala sitnica , sto mi je turbina zedna pa kad se upali oce da mi zafali ulje u motoru, al nek pije meni bitno nije ,naravno dok ne crkne,a posle toga imamo ovlascene servise na pretek ,samo da odaberemo koji odpad i da izaberemo novu tutrbinicu, pa ne mogu vise da trcim po majstori dosta je bilo
offujem malo ali ocu da kazem da se slazem s tobom , ipak su to kola stara vise od 10 godina

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 05, 2010, 12:34:09 pre podne »
Ok je sve to ja sam zato i reko cast izuzetcima njih je jako malo, a losih je jako puno.

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 06, 2010, 10:27:53 pre podne »
ja u moj do sad ulozio oko 1500 tamo gde se ne vidi,ispod haube i na ostalim skrivenim mestima ,jedino se tablice vide od 35000 sa sve prenosom mamu im  ,a brine me mala sitnica , sto mi je turbina zedna pa kad se upali oce da mi zafali ulje u motoru, al nek pije meni bitno nije ,naravno dok ne crkne,a posle toga imamo ovlascene servise na pretek ,samo da odaberemo koji odpad i da izaberemo novu tutrbinicu, pa ne mogu vise da trcim po majstori dosta je bilo
offujem malo ali ocu da kazem da se slazem s tobom , ipak su to kola stara vise od 10 godina

Pazi ta ti ne crkne tako sto ce doci do mehanickih ostecenja (razleteti se) da ti ne osteti kuciste turbine ili ako nedaj boze pukne osovinica kazu moze da se desi da istera svo ulje napolje extremno brzo. Tako su meni rekli neki likovi is servisa za turbine kolko ima istine neznam.

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 07, 2010, 08:08:23 posle podne »
Dobio sam i mail od njih koji sam bio slao pre nego sto sam ih kontaktirao telefonom i dobio manje vise isti odgovor.

Postovani !
Cena pregleda Turbokompresora na probnom stolu(simulatoru rada motora ) iznosi : 25 Eura.
Cena opravke (ukoliko je neispravna) zavisi od stepena ostecenja turbokompresora i krece se od 250-380 eura.
Ukoliko se opravlja Vasa turbina ,.ispitivanje se ne naplacuje.Vreme opravke 4h,skidanje i ugradnja 30 Eura.

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 12, 2010, 07:48:49 posle podne »
Evo me sa jedanim pitanjcem. Na kolko treba menjati filter za gorivo na TDI-u.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 12, 2010, 08:03:03 posle podne »
pa kad radis servis, menjaj i sve filtere...
ja radim servis na 9-10 soma km....

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 12, 2010, 08:07:19 posle podne »
40.000 milja ili 2 godine, sta prvo dodje
Ja sam danas nabavio ulozak za moj TDI 17 jura . . .
Nasuo sam neko djubre od nafte  boodala i to pun  boodala, pa mi je izjutra i ladan roktao i hteo motor da iskoci ispod haube, nije hteo da upali od prve, cukala dizna ko cekicem  :angry: dijagnostika mi prijavila da trokira drugi i 4vrti ma sranje samo takvo . . .
pa sam mislio da mu menjam filter, mada evo od juce sa novim gorivom sve je na normali tako da cu da sacekam, a neka ga u gepeku
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže lukaatv

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Vento 1.9TDI
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 12, 2010, 08:26:17 posle podne »
Ja pitam zato sto kuburim sa turbinom a juce mi se desilo sledece.

Problem koji se do sad nije javljao u voznji. Dakle ovako juce ujutru kad negde oko 9h upalim auto cekam nekih minut da se ugreje i krenem prva, druga na 2500 obrtaja pocen auto da kaslje - gusi se i drma se kao da oce da ugine pa me zanima dal to moze da bude do turbine koju jos uvek nisam odneo da opravku jel sam skupljao pare ili je nesto drugo. A ovo gusenje sto se desilo odma sam ugasio auto uplaio onda upalio sa gusenjem odma ugasim sacekam malo upalim isto al malkice slabije i iz treceg - cetvrtog puta uapli normalno i radi normalno odma se vratim na parking ugasim upalim sve uredu stiskam gas lagano pustam lagano sve ok. Stisnem naglo da nasvira obrtaje krene da se muci pustim gas kaslje gusi se drmusa ko ves masina. Upalim ono isto gusi ugasim upalim radio normalno. Mozde li da bude problem to da turbina nevraca ulje koje podmazuje nju na zad u motor i da ga na velikim obrtajima ugura sa vazduhom u prostor za sagorevanje a da to ulje naravno ne moze lepo da se sagori i onda gusi motor posto planiram a skinem taj turbo i da ga nosim u Uzice da ga porave ili da kupim nov. Samo ne znam dal ovo gusenje se desava od turbine ili nesto drugo. E da zaboravi da kazem pri prvom paljenju kad je skroz ladan malo vergla nekih 2-3 sekunde i upali al kad upali onda kao da nekih 2-3 sekunde nepravilno radi i onda se smiri. Imam utisak kao da mu treba nekolko sartovanja da izbaci to iz sebe. Ili je mozda filter za gorivo zacepljen.
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2010, 09:08:55 posle podne od strane lukaatv »