VW Caffe > Nove informacione tehnologije

Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)

(1/629) > >>

admin:
Imam jedan Veliki problem.. naime jutros kad sam pokuso da upalim komp nije hteo da se butuje... prijavljuje da je pao sistem... usao sam u bios pogledao HDD-a nema...
u pitanju je Seagate Barracuda od 500gb crkla... HDD je u garanciji.. kupio sam ga pre 3 meseca... al mi trebaju podaci sa istog ?!? znate li ko to vraca da li postoji neka mogucnost... znaci ubicu se tolko stvari imam koje nisam bekapovao a koje mi zivota znace  boodala boodala boodala Ima li neko neku ideju ?!?
Raspitivao sam se rekli su mi da je verovatno crkla elektronika... ja ne budem lenj.. odem kupim isti takav HDD isto Seagate isto Barracuda isto 500gb nov radi sve fulll skinem elektroniku sa njega nakacim na ovaj moj i nece... pocne da ispusta neke cudne zvuke... a kad elektroniku sa mog stavim na taj novi isto se cuju ti cudni zvuci... drugar mi je rekao da nisu iste serije hdd-ova i ako su na oko identicni i sve isto...
Kaze da moraju da se nadju bas identicne serije bukvalno u broj da se gadjaju.. shto je vrlo tesko.. jedino da pokupujem sve hardove po ovom gradu pa mozda nabodem....
Ima li neko pametnije resenje ?!?!

POMAGAJTEEEEEEE


hallamiti:
Imas firme koje se bave spasavanjem podataka sa hardova ali mislim da oni deru, mada ako ti je toliko bitno....... imas i programe po netu sa spasavanje podataka sa harda mada mislim da ti programi funkcionisu samo kada ti je ostecen neki deo harda i kada ga komp prepoznaje. Javi obavezno sta si uradio

Rocky:
Pa uradio si sve sto je trebalo ali moras da nadjes pravu seriju hard-a cudi me da ga prepoznaje kad zamenish elektroniku, zvuk nije bitan samo da izdrzi dok se ne uradi back-up.
Hmm, da to rade neke firme ali deru sa lovom

admin:
http://www.datarecovery.co.yu/harddisk.html

evo kod njih sam nasao ima cenovnik ali je dranje.. ne znam shta da radim... a programi rade tek kad hard radi pa je greskom formatiran izbrisan ili neshto....

nemam pojma.. uzassssssssss pravite uvek BACKUP  boodala

nikola_Sd:
radite BACKUP ili pri instalaciji  napravite "raid 1"  ili ti mirroring vezu izmedju 2 HDDa tako da oba rade u isto vreme i na jednom i na drugom imate iste podatke....a vide se kao jedan....
Malo ko to danas radi od COMMON ili END USER-a ...uglavnom se radi po  firmama kako bi se sacuvali postojeci podaci arhive ili tome slichno...

A sto se tvog problema tiche pogleda da ti nije tvrdi disk ostecen mehanicki jer hoce iglica koja cita podatke sebi da napravi putanju u samom disku i tada ti nema spasa..cim upadne u zljeb pocne da pisti....verovatno znas da pogledas to cim si mu menjao elektroniku....  :huh:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju