Autor Tema: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4  (Pročitano 17684 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #40 poslato: Novembar 05, 2012, 04:48:25 posle podne »
Jel mozes molim te napisati ovde o cemu se radi ja planiram da ubacim pored cepa za benzin samo me plasi to lomljenje pa ako imas resenje bio bih zahvalan

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #41 poslato: Novembar 05, 2012, 04:59:47 posle podne »
Pokusacu da objasnim a ako ne bude jasno skiciracu pa cu okaciti kasnije sad nemam vremena, jbg...Cevcica koja ide od onog dela gde se kaci nastavak za tocenje, pa do boce je savijena ispod cevi za benzin koja ide do benzinskog rezervoara...i ja sam tu uglavio jedno malo parce neke lajsnice i sad to nema gde da mrdne ali da bi to funkcionisalo kako treba morao bi da mucis majstora da ti ugradi kao kod mene...a to nemam vremena sad da skiciram kako izgleda...okacicu kasnije veceras...

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #42 poslato: Novembar 05, 2012, 05:09:39 posle podne »
OK hvala u sustini kontam sta zelis da kazes ma da mene muci da ne bi oni na pumpi onaj nastavak sto se navrce otkinuli posto on moze da se uvrne mozda 4 navoja plus mesing je tj mekan materijal a sam pistolj tezak plus kad ga cupaju napolje cima ga gore dole to me najvise brine

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #43 poslato: Novembar 05, 2012, 09:12:26 posle podne »
Mislim da to sto te brine, ne treba da te brine...po skromnom iskustvu koje imam sa tim...mislim da je to vrlo malo moguce...osim naravno ako se ne nadje neki idiot...a uvek se nadje...

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #44 poslato: Novembar 05, 2012, 09:51:56 posle podne »
Ma to me i brine najvise dok sam vozio Punta na gas imao ubuseno u branik i lik na pumpi zamalo da iscupa iz branika zaglavio mu se pistolj kake sam serce desice mi se to opet boodala.Ipak ce ici busenje branika dole u onaj crni deo pa nek klece kad treba ukopcati lollol

Van mreže zlocko

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: OCTAVIA 1.6SR
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #45 poslato: Januar 17, 2013, 02:17:06 posle podne »
Ja sam na Škodi octaviji 1.6 SR 75kW/102PS, ugradio plinski uređaj AC STAG 4+ i Tomaseto isparivač u Kryo Gas servisu, a utisci su više nego dobri.
Auto ide na plin kao i na benzin, nema nikakve razlike, za gorivo se troši isto para pošto se sada više kilometara prelazi.  lollol

Potrošnja je ono što ljude najviše interesuje pa da napišemo nešto o tome:
Beograd - totalno gradska normalna vožnja bez upaljene klime 11L plina (9,5-10 benzina) - klima uvek doda 1L preko mada zna i više.
Gradska vožnja kada se kombinuje sa nekim relacijama autoputa potrošnja pada ispod 10 litara, pošto su to uvek različite relacije nezahvalno je pisati kolika je potrošnja ali sigurno ispod 10L. Autoput - vožnja preko 120km/h negde oko 140-150km/h potrošnja 9L plina. Otvoren put tj. magistralni put kada se 100-ka ne prelazi potrošnja između 6,5 - 7L plina (benzin 5,5 - 6L).  driving driving driving

Ovakvi podaci analizirani nakon 10000 km tako da su prilično tačni, a još jedan parametar je jako bitan, na motoru je sve zamenjeno i ispravno i nikakvih nedostataka i greškica nema, tako da to sigurno utiče na potrošnju. Svećice sam ostavio iste NGK mada ću sledeće probati BRISK pošto tvrde da sa plinom bolje rade pa da vidimo da li ću primetiti neku razliku.

Sve u svemu isplati se ugraditi plin  blabla, i ne gledajte da prođete jeftinije nego to uradite u poznatom servisu sa istorijom rada inače batine.

Još jedan info: za ovo vreme promenjene dizne u garantnom roku, jednostavno nisu radile kako treba a nisu uticale na potrošnju niti na rad motora, redovnom kontolom slučajno utvrdili da nisu svi parametri OK i zamenili u servisu na licu mesta.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #46 poslato: Januar 17, 2013, 03:12:38 posle podne »
ja sam juče obišao pumpu
zadnje sipanje 3200din prešao 361km = 10.7l relacija kroz centar grada van gužve
ovaj rezervoar ću pokušati da iskuliram (pogotovu Višnjičku gde ga potopim biggrin) da vidim jel može još manje
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #47 poslato: Januar 23, 2013, 12:57:56 pre podne »
Evo da i ja posle nekog vremena napisem kakva je potrosnja...znaci mereno je na 1111 km, zimsko vreme temperature oko 0 i ispod...mesovita voznja, u gradu kratke relacije, 2-3 km nekad i manje... pa ni ne stigne da se zagreje a kad ga ponovo(posle par sati) upalim, vec se ohladi pa je potrosnja benzina oko 1 litar na 100km, po nekoj mojoj racunici ali nije bas precizno...potrosnja TNG-a 7.98 litara... ali da naglasim uglavnom penzionerska voznja...Inace promenio sam pumpu na kojoj sipam i potrosnja se spustila u jednom periodu dok sam sipao na Knez petrolu potrosnja bila za litar veca...verujem da ce se kad otopli i potrosnja malo spustiti pre svega benzina, a i plina, valjda... inace racunica je malo losija sad nego kad sam ugradio plin ali opet ima ustede nekih 350 dinara na 100km....

Van mreže maxa

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 33
  • Lokacija: beograd, banjica
  • Karma: +7/-20
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #48 poslato: Februar 15, 2013, 08:15:25 posle podne »
aj da ne otvaram novu temu a motor je slican bora 1.6 16v, koliko kosta ugradnja gasa I gde ga ugraditi, zvao sam rasica I trazi mi 570 samo ga nisam skontao dali u tu cenu  ulazi I cena atest sad ne znam dal je to malo mnogo posto sam do sad vozio dizele I nikad nisam imao dodir sa ovim, po netu sm trazio I skoro svima nudi jedan isti uredjaj tomaseto pa mi to malo sumljivo, e sad nisam se nigde vise raspitivao ali dali ima neko preporuku za nekog majstora da lepo odradi to a da je iz dga moze I neka okolina cak mi I ns odgovara

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #49 poslato: Februar 15, 2013, 08:26:29 posle podne »
Uređaj košta od 400e pa na dalje.
BRC i Rašić su najskuplji, ali i najstručniji.
Uzmi oglase pa okreni radnje i saznaćeš cene
Pitanje je ko i šta ugrađuje i koliko veruješ u stručnost.
Ja sam ugradio u Atosa kod Babića, 5000km radi.
Golfa kod Rašića 35.000km i radi.
Atest ne ulazi u cenu, košta oko 50e i traje 15min u AMS
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže maxa

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 33
  • Lokacija: beograd, banjica
  • Karma: +7/-20
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #50 poslato: Februar 15, 2013, 08:46:57 posle podne »
pa znam da je on najbolji ali zasto svima gura jedan isti uredjaj a ugradjuje jos dve marke, koliko je tebe izaslo I koji si ugradio, ovde kod mene mi trazili 350e ali sa obicnom bocom I jos jedan 400e sa bocom gde je rezevni tocak, ali mi nisu provereni ali opet nebi ni da mi neko isfusari a nebi ni da me neko odere

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #51 poslato: Februar 15, 2013, 08:58:59 posle podne »
650e pre 3 god, torus boca, razbušen isparivač
430e na Atosu sa torus bocom
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #52 poslato: Februar 15, 2013, 09:04:43 posle podne »
meni sad traze za seata tj caddy ija 1.4 mpi 590 eura kod rasica i 500 kod GTA BRC...vidim da ima neki u mladenovcu za 400

200 eura razlika nije mala para uopste kada pogledas rasica i ovoga iz mladenovca...

po meni 590 je preskupo ali ja mislim da vredi svaki dinar ,ali opet ako nesto pocne da zeza doslo bi mi da se zaletim autom po sred lokala
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 09:17:14 posle podne od strane nemanja7 »

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #53 poslato: Februar 15, 2013, 11:57:32 posle podne »
@maxa  veruj mi, ja sa majstorom koji mi je ugradio TNG imam samo pozitivna iskustva, doduse u pocetku mi je malo vise trosio, kad sam otisao na taj prvi "servis" posle 1000 km, nastelovao mi sve i sad mi trosi malo preko 8, i radi perfektno... do duse skoro sam i ugradio, ali decko je skroz korektan, bar se meni tako cini i dao mi je garanciju na sve 2 godine...a cena 400 e i pored mog izvoljevanja za neke sitnice...mislim da je 590e mnogo... jedino sto ti je malo dalje servis pa ako ne daj boze imas neku zajebanciju moras da se cimas do mld, mada i to je 50 km...nije tako daleko...

Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #54 poslato: Februar 16, 2013, 12:14:52 pre podne »
koji je motor kod tebe u golfu i koliko ks...posto je kod mene 1.4 mpi 60 ks i u knjizici pise da trosi gradske 9 -10 litara ...sto i trosi  sad kada vozim

Van mreže maxa

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 33
  • Lokacija: beograd, banjica
  • Karma: +7/-20
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #55 poslato: Februar 16, 2013, 12:26:56 pre podne »
pa ovde u bgu nemam bas nekog pouzdanog za sad ali nije mi daleko to samo ako je korektan I dobar, najlakse mi je da dam 600e ali ako mogu da dobijem isto za manje pare sto da ne, nisu male pare u pitanju ali ako treba svaki drugi dan da idem  kod majstora bolje dati I 200e vise, nisam pametan sta da radim, moj ima 105 ks ali bogme benzina tuce 10 11l ali po gradu

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #56 poslato: Februar 16, 2013, 12:54:29 pre podne »
Ja sam otisao dva puta kod njega, jednom kad mi je ugradio i drugi put to kad mi je nastelovao...nikakvih problema nisam imao i ako nekada opet budem u neki auto ugradjivao plin, sigurno cu ugraditi kod njega...:) 200e nije malo...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #57 poslato: Februar 16, 2013, 02:26:39 pre podne »
kolega ugradio u Mladenovcu i nesto mu porasla potrosnja on ne moze da ode do mladenovca tj samo put ga kosta 1000din :)
stoga idealno je da je majstor u radijusu tvog kretanja i da zna posao. mnogo budala ima
ja sam otisao kod Rasica (Ivan) jer je on tada imao Pasata 1.8T chipovanog i pre toga Golfa 4 GTI
Ivan defeinitivno zna posao, a ja sam do tada saslusao 10 razlicitih plinadzija i tunera koji nemaju blage veze sa zivotom. Ivan namestio sve kako treba i smatram da njegov rad u mom slucaju vredi koliko je naplatio.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže denko

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #58 poslato: Februar 16, 2013, 12:05:25 posle podne »
Pa brate ti ugradis plin u Mladenovcu,a servis radis u beogradu tj tu gde zivis,valjda poznajes nekog plinadziju,zasto ne bi mogao da nastelujes plin kod nekog? ne smes zbog garancije?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #59 poslato: Februar 16, 2013, 04:48:05 posle podne »
meni to isto nije imalo logike, ali tako je
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!