Autor Tema: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4  (Pročitano 17684 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« poslato: Avgust 05, 2012, 08:40:37 posle podne »
Pozdrav svima, imam jednu dilemu pa se nadam da ce te vi imati kreativnije ideje od mene kako da je resim... :rolleyes: Planiram da u skorije vreme, u narednih nekoliko nedelja, dok skupim dovoljno novca, ugradim TNG sistem u auto(golf 4 1.4 16v). Pošto sam iz Mladenovca, otišao sam kod jednog majstora za kog sam čuo preko ljudi i kod jednog koji mi je ugradjivao TNG u stari auto pre skoro 10ak godina, ovaj prvi je jeftiniji za otprilike 70ak eura što po meni nije malo, i čuo sam da je ok ali nisam proverio, dok je ovaj drugi proveren ali je skuplji tih 70ak eura, prvi daje garanciju 2 godine a drugi 3 godine. Nzm da li je dozvoljeno da pomenem koji su majstori, kako bi mi mozda neko od vas preneo svoje iskustvo? To je jedna dilema, nzm kod kog da idem, druga dilema je, pošto mi je osim da bude kvalitetno ugradjen uredjaj bitno i da estetski to izgleda lepo, gde staviti punjac za plin? Oba majstora kažu da je najbolje u branik, ali se meni ta ideja bas nesto ne svidja, najvise bih voleo tamo gde se sipa i benzin, mada sam pokušavao da smislim kako to izvesti ništa mi nije palo na pamet, ali znam da sam video na nekom golfu to tako izvedeno. Možda neko od vas ima ideju ili je već tako uradio? treća stvar kolika bi bila najveća toro boca, ali da ne štrči, čak ni malo da ne štrči i u tom slučaju koje je po vama najbolje rešenje za rezervni točak? i četvrta stvar gde je po vama najbolje mesto za onaj prekidač u kabini? ja sam mislio da ga stavim na jedan od onih prekidača na centralnoj konzoli pošto imam praznih...eto to je otprilike to, malo sam vas udavio ali se nadam da će te imati razumevanja i pomoći mi oko ovoga. Hvala unapred
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2012, 09:04:48 posle podne od strane capricorno »

Van mreže DusanVW

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2670
  • Age: 31
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +103/-38
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Grand Cherokee 4.7
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2012, 12:02:21 pre podne »
Shto se tiche mesta za plin tj.punjach, ja sam stavio na onom podbraniku crnom, tako da se ne vidi uopshe.

Van mreže STrider

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Age: 38
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2012, 03:56:16 pre podne »
Ja imam isti auto, ugradio sam plin pre nekoliko meseci, punjac ide iza zadnjeg desnog tocka, na braniku, na onom crnom delu, ne vidi se skoro uopste. Majstor mi rece da je tesko da se izvede da bude pored rezervoara za gorivo, zato sto nema mesta.

Ako stavis tocak bocu, obrati paznju na velicinu. Moras da stavis 14" ako neces da ti strci, 15"-ica strci nekoliko cm.

Prekidac i indikator za plin mi je ispod prekidaca za svetla, postavljen tako da mogu da ga vidim kroz upravljac dok sedim normalno u sedistu.

I poslednje, ali i najbitnije, 70e i nije neka cifra ako znas da je proveren majstor. Bolje da se isprsis malo vise, nego posle da lupas glavu ako nije nesto postavio kako treba ovaj jeftiniji majstor. Po meni je odabir majstora bitniji cak i od marke plina koji ugradjuje, dzaba ti najbolji plinski uredjaj ako on nije ugradjen kako treba.
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2012, 11:21:15 pre podne »
ne moze pored rupe za benzin kod golfa 4, kod A3 moze
torus (nije bik vec geometrijski oblik) rezervoar moze da primi oko 50 i koji L
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže MaxBunker

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Novi Grad, RS
  • Karma: +4/-1
  • Auto: Passat 3 1.8 (TNG)
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2012, 06:04:42 posle podne »
Bolje ti je provjeren majstor, jer kod sekventnog gasa treba znati i ispravno mapirati instalaciju da dobro vuče i normalno troši, tako da ti se tih 70 evra uštede može brzo istopiti ako ovaj jeftiniji nešto zajebe. Što se tiče priključka, raspitaj se da ti stave kao kod kragujevačkog punta. Kod njih je priključak pored benzinskog, ali pošto isto nema dovoljno mjesta stoji samo navoj u koji ti zavrneš džek za gas svaki put kad sipaš, a onda skidaš. Pogledaj na slici u ovom tekstu:

http://www.b92.net/automobili/vozili_smo.php?yyyy=2012&mm=04&nav_id=598649

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2012, 07:16:31 posle podne »
max, ne može kod Golfa4 da se stavi pored benzina, pitalo 5 ljudi, nema mesta jer je pre blizu odvoda za rezervoar
ne može ni sa adapterom

naravno da je bolje proveren majstor, ali i najbolji majstor može da usere
ja bi gledao koji je majstor bliži čisto da se ne cimaš daleko kad (a oće) ti ne odradi nešto kako treba.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2012, 02:29:25 posle podne »
Hvala na savetima momci, još nisam skupio svu lovu pa imam još vremena da razmišljam šta i kako...videh kod jednog momka na golfu, punjač za plin ispod zadnje tablice, šta mislite o tome? On je to izveo prilično jednostavno stavio šarku na jednu stranu a na drugu napravio neku foru da zakači tablicu i to je to...msm možda preterujem sa tim sitnicama, važnije je kako će plin da radi ali bitno mi je i kako izgleda...

Van mreže Niske

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6, Golf 1
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2012, 10:01:34 posle podne »
zaborari priključak za punjenje pored zatvarača rezervoara. To se ne može atestirati.

Pitaj IvanaT za cenu i opcije.

ludimilojko

  • Gost
.
« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2012, 12:44:23 posle podne »
Auto gas nesa je extra. Meni je ugradio zetu bratu i jos x ljudi koje sam mu odveo i niko se nije zalio na njega... I kad ugradi bukvaln0 se neprovaljuje plin...po meni je on bolji od svih ostalih.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2012, 12:58:26 posle podne »
Ti bi da ugradiš gas a da ti se ne vidi, izgleda.
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2012, 11:00:14 posle podne »
Otprilike tako....jeste malo nerealno i glupo...ali jbg....sakricu ga sto je moguce vise...:)
@ludimilojko Hvala na preporuci, i ja sam mislio kod njega da ugradim ali sam bio malo skeptican zato sto je povoljniji od Mladjana, ali sve vise cujem price da je Nesa skroz ok radi, tako da cu kod njega samo jos koji dan da skupim neku paricu, moracu ubrzano posto benzin ode u nebesa...

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #11 poslato: Septembar 08, 2012, 09:00:22 pre podne »
Pozdrav svima...napokon je zavrsena prica oko ugradnje plina u golfica... Juce ugradjen kod Nese u Mladenovcu... Utisci o ugradnji prilicno dobri, cini mi se da majstor zna sta radi i jako je korektan...uredjaj je AC i ima garanciju 2 godine na sve, ama bas sve sto je ugradjeno, to kod drugih nekih majstora sa kojima sam razgovarao nije bio slucaj... Cena je po meni ok, nadam se da cete se i vi sloziti, 400e... Stavljena je boca na mesto rezervnog tocka 43 litra, punjac kao sto sam i hteo pored ulivnika za benzin....Nastelovan da prebacuje na benzin na 30C, kad je vruc prebaci posle 2 sekunde a jutros prebacio posle 25-30 sekundi otprilike... jako sam zadovoljan kako se auto ponasa u voznji na plin t.j. isti je kao i na benzin ili bar ja ne primecujem neku razliku posto nisam agresivan vozac pa mi i nisu bas preterano bitna ubrzanja od 0-100..:) A evo malo slicica kako to izgleda, ne zamerite na kvalitetu sa telefona su...






Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2012, 01:36:05 posle podne »
Ipak može da se uturi pored čepa od rezervoara. Da li si uradio atest, pa da rešimo i tu misteriju?
Ajde slikaj adapter da vidimo na šta liči.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #13 poslato: Septembar 08, 2012, 02:13:45 posle podne »
Uz malo kreativnosti sve moze, do duse majstor se posteno iscimao da to namesti, verujem da je to razlog zasto drugi kazu da ne moze.. coilleo2tj Nisam uradio atest, ali majstor kaze da je ugradio dosta ovakvih prikljucaka i da su prosli atest pa ne vidi razlog da ovaj ne prodje...:) evo ovako izgleda kad se nakaci adapter...


Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #14 poslato: Septembar 08, 2012, 03:27:17 posle podne »
Fino je urađeno. samo mislim da si prekidač trebao staviti ispod prekidača za svetla, ovde će ti bosti oči noću, barem bi meni smetalo, ali ok... U zdravlju da se voziš!

EDIT:

I operi auto  batine  biggrin
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #15 poslato: Septembar 08, 2012, 03:42:43 posle podne »
Pa lepo, samo se plašim to je visoko da pumpadžije ne izlome to sa crevom koje visi gore i nije baš lako
Ajd javi kad prođeš atest i javi gde si uradio.

Prekidač si mogao na plastiku od menjača taman negde ispod vrha ručne
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #16 poslato: Septembar 08, 2012, 05:39:31 posle podne »
I meni malo upada u oci prekidac, tek sad sam to izvalio kad je postavljen...dok nije postavljen mislio sam de ce biti bolje ali jbg, ako mi bude bas smetalo mogu i da ga premestim ionako je izbusena ona "maska" za prekidace samo...imam jednu ideju ali nzm kako da je ostvarim, naime prekidac svetli zeleno naravno, a ja bih da  svetli plavo...ima li tome leka, ako neko ima ideju...   :huh:

A kritika za pranje je na mestu, sutra cu mu posvetiti vremena, dobice kompletno lickanje... biggrin
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2012, 05:43:02 posle podne od strane capricorno »

Van mreže denko

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #17 poslato: Septembar 15, 2012, 11:53:04 pre podne »
Druze koliko plina trosi golfic,tj koliko kilometara predjesh sa bocom? Koja je marka plinskog uredjaja !
Daj ako moze na pp neki kontakt tog choveka kod koga si ugradio?
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2012, 11:57:26 pre podne od strane denko »

Van mreže capricorno

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Age: 33
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #18 poslato: Septembar 15, 2012, 09:31:01 posle podne »
Iskreno da ti kazem nisam izmerio potrosnju, ali kapiram da je mesovita oko 8...tako da bi sa jednom bocom trebalo da moze da se predje oko 400km +\- 10km, posto je boca 43l odnosno po specifikaciji staje 34,4 litra plina...kad budem imao detaljnije podatke javljam se...:) uredjaj je AC sa tomaseto isparivacem, koliko sam ja razumeo majstora...a kontakt telefon je 064/1298966 covek se zove Nesa...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Ugradnja TNG uredjaja u Golf 4
« Odgovor #19 poslato: Septembar 16, 2012, 02:27:53 pre podne »
koliko mi se cini ovo nije copavac i tu moze da stane i preko 50l
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!