Autor Tema: Passat B6 plivajući zamajac ili je još nešto problem  (Pročitano 2057 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Passat B6 plivajući zamajac ili je još nešto problem
« poslato: Avgust 24, 2023, 06:04:33 posle podne »
Zdravo,

Treba mi savet, misljenje i objašnjenje...

Imam Pasat B6, 2010.g. automatik (DSG), 2.000cm3, 265.000km prešao ...

Na 260.000km zamanjen plivajući zamajac sa orginal VW novim (tako mi je rečeno, a servis nije bezvezan več cenjen i dobar).

Izgleda da je ponovo otišao plivajući zamajac posle pređenih 5000km.

Čuje se u poslednjih 200km ponekad, u nekim uslovima snage na kojoj radi motor, broju obrtaja, brzini kojom se auto kreće, dodje do nekog kao krčanja-zvrčanja-kliktavog tupkanja...
Na malom broju obrtaja bez gasa ili na minimalnog gasu, pri 60-65km na 1200-1400obrtaja motora se ovo PONEKAD čuje.
Isto tako ponekad kad se vozi polako i stane hoce da se javi zvuk.
Takodje se pri paljenju cuje oštro KLIK ili 2-3 KLIK (kako kad).
Ovi "znakovi" kao da postaju sve učestaliji i unazad ne vise od predjenih 200km.

Bio sam kod majstora (u servis) koji je radio zamenu plivajućeg zamajca.
Kod nejga svu mehaniku radim i dobar deo elektrike.
Prvo nije mogao nista da čuje jer se zvuk javlja bas u nekim "specificnim" uslovima, ali kada ga je ipak potrefio, "smračio se" majstor i rekao je da je otisao plivajući zamjac.

1. Ono sto mene interesuje je IZ KOJIH RAZLOGA na pređenih 5.000km moze da crkne plivajući zamajac?
Da li je sam zamajac bio defektan, da li je nesto moglo pogrešno da se montira i uradi pri prvoj zameni plivajuceg zamajca, da li je nesto drugo moglo da osteti zamajac u radu?

2. Da li neispravan automatski DSG menjac moze da izazove kvar plivajućeg zamajca ?

3. Ako je do neispravnog menjača, sta bi to moglo da bude neispravno u menjaču, koliko bi popravka mogla da košta i šta raditi sve kad se skida menjač i servisira (pored kvara, da li jos nesto izmeniti da se nekad kasnije opet ne radi)

4. Šta vi mislite ko treba da plati ovu popravku, ponovnu zamenu plivajučeg zamajca?
Da li ja treba da platim ili majstor (servis)?
Da li ja trebam da snosim neke trošove ili deo troškova popravke?

5. Moze li servis dobiti zamenu za ovaj neispravni zamajac na osnovu garancije (nesaobraznosti) posle 9 meseci i predjenih 5000km?
Ima li na plivajućem zamajcu neki serijski broj na osnovu kog prodavac moze videti kad je servis uzeo zamajac kod njih i uvaziti garanciju?
Postoji li garancija na delove ugrađene u servisu i garancija na rad?

6. Servis naravno NIJE izdao meni račun ALI je u servisnu knjizicu (od sevisa) upisano sta su radili?

Ajde me posavetujte, onako iskreno i drugarski sta da radim, kako da se postavim, sta da trazim, čemu da se nadam, na sta imam pravo i kako da ja prodjem sto povoljnije...
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2023, 06:32:41 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Passat B6 plivajući zamajac ili je još nešto problem
« Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2023, 09:25:58 posle podne »
Jel njihov deo ili si ti doneo ?
Samo VW

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Passat B6 plivajući zamajac ili je još nešto problem
« Odgovor #2 poslato: Avgust 24, 2023, 10:00:26 posle podne »
Jos jedan slucaj fus djelova upakovanih kao orginal. Da je do mjenjaca ili bilo cega drugog odmah nakon zamjene bi se culo zveckanje i lupkanje. Dosta reklamacija je bilo na sachs djelove i na kraju kada se malo bolje pogledalo svaki sachs zamajac koji je vracen na reklamaciju je dosao iz Turske. Lako je vratiti na reklamaciju, ali pusi kolega majstor ponovnu demontazu i montazu sto je dan posla. Nema veze jel ti izdao racun ili nije ako je zapisao u servisnu datum i kilometrazu. Po svakom ljudskom nacelu nebi ti trebao nista naplatiti.
Servis DSG mjenjaca se radi na 60.000 km kako je V.A.G koncern propisao. Mjenjaju se ulje i filter.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Passat B6 plivajući zamajac ili je još nešto problem
« Odgovor #3 poslato: Avgust 24, 2023, 10:35:12 posle podne »
@ jerotije318 Njihov deo, oni nabavili .


@PaulGT Znaci 99,99% je do loseg dela.
Ulje u menjacu i njegov filter menjam na svakih 60.000km kao sto si rekao.
Čak me je poslednji put sam majstor podsetio da mi to sledi ubrzo...

A kako znati da je deo fušeraj, kako znati da li je il nije orginal VW, dal uzeti neki "zamenski" plivajuci zamajac od drugog proizvodjaca a da je "pouzdano" dobar?
Znam da mi je majstor rekao da je razlika u ceni ovog "orginalnog" i od nekog drugog proizvodjaca bila samo 20e, ja izabrao VW (ko velim orginal je orginal) i ocito se ja (a i on) za***ao.

Cudim se da majstor nije znao, video, skontao, da je deo loš...
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2023, 10:39:18 posle podne od strane Pasatka »
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Passat B6 plivajući zamajac ili je još nešto problem
« Odgovor #4 poslato: Avgust 26, 2023, 07:39:39 posle podne »
Bio jutros kod majstora, kaze popravka o njegovom trosku u celosti, zvace me kad bude mogao da radi, u narednih 15 dana zavrsava sigurno, do tada da vozim ("normalno")...
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!