Autor Tema: Opruge - Da li menjati?  (Pročitano 14867 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2009, 12:58:31 pre podne »
Ja sam iskovao stare i extra su.Drugar mi radi u prodavnici auto delova i rkao mi je da je to mnogo bolje,nego da uzimam neke kineske,posto ne mogu da se isprsim za one skuplje.Ljudi da vas pitam nesto posto sam ovde od skoro.Sme li da se pita cena kada nesto kupujes?Ako vam treba broj od kovaca recite,pa cu vam pustiti na pm.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #21 poslato: Januar 25, 2009, 02:01:38 posle podne »
E ovako, danas sam iskoristio priliku sto matori nije kuci da zamenim opruge. Najvise mrzim kad uzmem nesto da radim oko auta a on mi stane sa strane i suflira, jos kad uzme alat u ruke dodje mi da pobegnem od kuce  biggrin  biggrin  biggrin

Skinuo sam prvo desni amort, njegova opruga je bila u boljem stanju! Kada se odvije ova navrtka OK17, golim rukama bez ikakvih problema mogu da sabijem oprugu do kraja, do onog granicnika na amortu!!! Eto toliko su lose opruge bile. Levu oprugu jos lakse sabijem!



Sa novim oprugama JEDVA sam uspeo da uhvatim navoj sa navrtkom!!! Posle kljucem ide lako.





Kada sam zamenio obe opruge vratila se normalna visina zadnjeg kraja, pogled u srednji retrovizor kako treba da bude! U voznji to nije moj auto, strasno kolika je razlika, fenomenalno ulazi u krivine, dosta brze sam prolazio kroz krivine nego sa starim, zadnji kraj je prikucan na podlogu! Preko lezeceg mi je sada uzivancija!, mozda tripujem ali cini mi se i da bolje koci!!!

Mnogo bi se pokajao da sam pronasao one gume, ovo je sada resen problem trajno, auto ne izgleda kao koza nego sasvim normalno, sto ja i hocu. Sve u svemu prezadovoljan sam, za nesto manje od 2 sata posla i 1500 din! Opruge su bile 780 din po komadu, na deklaraciji pise da su uvezene iz Danske, kupljene u Kraljevu prodavnica Delmax.







Jos je vece zadovoljstvo sto sam sam odradio, nisam hteo kod majstora zbog nekoliko srafova! Moja preporuka da se ne za***avate sa gumama, u prodavnici mi je covek rekao da to stavljaju ljudi koji tovare pun auto tereta pa da na taj nacin cuvaju vesanje.

Pozdrav svima

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #22 poslato: Januar 25, 2009, 10:03:41 posle podne »
super,hvala ti na detaljnim informacijama,posto me je intresovalao kakve su razlike na autu sa novim oprugama.

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #23 poslato: Januar 25, 2009, 10:06:42 posle podne »
ja sam video jednog sa novim oprugama i bas mu je dupe onako ko kocija.
tvoj bas lepo stoji,svaka cast.
jel tako da je jako dobar osecaj kad sam sve radis na kolima i sve uspeva?  biggrin
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #24 poslato: Januar 25, 2009, 10:17:59 posle podne »
Ma super je osecaj, danas mi je muka ceo dan!!!  wacko

Hehe ali ne od opruga nego od nafte, fora... zove me drugar koji radi na pumpi i kaze da nigde nema nafte od KS-a do KV-a i ako hocu da dodjem da mi napuni rezervoar, ne sme da sipa u karnistere. Meni rezervoar skoro pun i resim da probam da izvucem malo u kantu. Gurnem crevo dobraaano povucem i progutam dva dobra gutljaja nafte!!! I ispolivam po novoj jakni i katastrofa  boodala  boodala  boodala

Naravno nista nisam uspeo da izvucem iz rezervoara osim ta dva gutljaja. Napravio nemac kosinu!
Svi me po kuci danas zaobilaze, devojka pobeze...

A uhvatio sam sebe par puta da nervozu (iz svakodnevnog zivota i sa posla) lecim tako sto cackam nesto na autu, to me stvarno smiruje i opusta. Nema boljeg osecaja nego kad sam nesto zavrsis na autu, pa jos i radi kako treba!!!
Zasto da dajem majstorima pare za nesto sto mogu i sam da odradim. Menjao sam mu i paknove i plocice i dobose i diskove, sajle rucne, kugle, stelovao pumpu... svasta nesto

Sorry za off, valjda smem da ken*am u svojoj temi  biggrin

Pozdrav svim Vagenovcima

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #25 poslato: Januar 25, 2009, 10:19:55 posle podne »
ma opusteno, na isti nacin lecimo nervozu :)
ajd da ne offujemo previse
pozdrav
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #26 poslato: Januar 25, 2009, 10:26:39 posle podne »
e pa prijatelju red je da zalijes nove opruge i dobro obavljenu zamenu,pa makar to bilo i sa naftom,salim se ja malo nadam se da mi neces zameriti,samo dobro isperi usta alkoholom...pozdrav

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #27 poslato: Januar 26, 2009, 12:16:15 posle podne »
Kupljene opruge



Valjda ce da posluze... javljam utiske kad ih montiram
to su bese danske opruge reko bih po pakovanju i mislim da ce da posluze,jer ta firma dobro radi rezervne delove-njihova vodena polupumpa je za svaku pohvalu mnooooogooo bolji materijal koriste od italijana,tako da mislim da i kod opruga bi trebalo da je ista prica, ida sad bolje koci jer ti tockovi bolje nalezu na put-po pravilu kad su lose opruge i amortizeri tockovi losije nalezu na put odnosno podlogu,samim tim losija upravljivost vozila i kocenje,a tek ulazak i krivinu je katastrofa-zato se desava ljudima da im auto kod kocenja klanja se unapred kad koce jer im je amortizacija losa na prednjem trapu,verovatno si primetio da ne neravnom putu nema vise da se zadnji deo ljulja ko blesav.ma extra je osecaj kad se zamene opruge i amortizeri ko nov auto,jos ako sam odradis onda je zadovoljstvo jos vece
« Poslednja izmena: Januar 26, 2009, 12:25:07 posle podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #28 poslato: Januar 26, 2009, 01:08:21 posle podne »
Da, tacno tako, potpuno drugi auto, juce sam isprobavao po rupama, dzombama (barem toga ima koliko hoces) i sada je zadnji kraj krut, ljulja se samo koliko treba.
Jesu danske, napisao sam gore negde

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #29 poslato: Januar 28, 2009, 10:15:04 pre podne »
cisto da otkrijem jednu bitnu caku kod zamene opruga,amortizera i drugog barem na mk2---dok je auto jos spusten na zemlju-znaci nije na dizalici odvrnu se dva srafa odozgo iz gepeka,ja sam sedeo na ivici kola i tako ga dodatno pritisnuo cisto da se malo amotrizeri i opruge sabiju dovoljno da moze da se lepo odvrne,posle se dize na dizalicu i otpusta amortizer sa zadnje ose,kad se izvuce onaj sraf on ceo ispadne iz lezista u koshu.malo cimanja ose u guranja levo-desno i komplet cve je napolju.NIKAKO ALI NIKAKO NE ODVIJATI ONAJ TRECI SRAF STO SE VIDI NA AMORTIZERU IZ KABINE-taj sraf drzi solju i oprugu napregnutu,i on se odvija tek kad se opruga osigura odnosno kad se zategne,ja sam stege za opruge kupio na bubnju za 1300din i do sad su se isplatile.zamena prednjih solja,zamena zadnjih opruga,pa posle zamena zadnjih amortizera-to je tri puta po 1600din za majstora koje sam ustedeo i to samo na jednim kolima a gde su tek sledeca kola pa sledeca biggrin biggrin :rolleyes:
« Poslednja izmena: Januar 28, 2009, 10:17:41 pre podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #30 poslato: Januar 28, 2009, 07:21:55 posle podne »
Zadnje opruge na mk2 nemoraju da se stezu alatom, ima dovoljno navoja da se odvrne i oslobodi bez stezanja.(opruge fabricke duzine)

Naravno prednje nemojte ni pokusavati bez stezanja da nebi ostali bez zuba biggrin

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #31 poslato: Januar 29, 2009, 08:51:48 pre podne »
Zadnje opruge na mk2 nemoraju da se stezu alatom, ima dovoljno navoja da se odvrne i oslobodi bez stezanja.(opruge fabricke duzine)

Naravno prednje nemojte ni pokusavati bez stezanja da nebi ostali bez zuba biggrin
ja sam ih stezao alatom posto sam sam menjao i opruge i amortizere,bez icije pomoci-
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže jevta

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 49
  • Lokacija: bg
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #32 poslato: Februar 12, 2009, 10:06:48 pre podne »
Moramda prosetam do tebe sa oprugama cisto da ne zaribas bleh

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Opruge - Da li menjati?
« Odgovor #33 poslato: Februar 14, 2009, 05:45:57 posle podne »
Moramda prosetam do tebe sa oprugama cisto da ne zaribas bleh
aj navrati hehehehe
DRIVE IT WITH PRIDE