Autor Tema: Golf 7 Variant  (Pročitano 4493 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 7 Variant
« Odgovor #20 poslato: Januar 01, 2024, 10:38:53 posle podne »
Sa Golfom pređeno oko 3500km, izuzev malog servisa ništa više nije rađeno. Nego ima jedna stvar koja mi bode oči od kad sam ga kupio. Neko je na lijevom faru kada je mijenjao sijalicu za dugo i dnevno svjetlo zaboravio da vrati gumeni čep, pa je vremenom unutra ušlo prašine i htio bih to da sredim. Čep sam odavno uzeo i postavio, ali bih htio da rastavim far i da sve iznutra lijepo očistim.
Pa bi mi trebalo par savjeta oko otvaranja i vraćanja stakla na mjesto. Da li je bolje očistiti onaj fabrički lepak koji se na temperaturi razvlači i sipati silikon ili samo zagrijati stari lepak i vratiti staklo?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 7 Variant
« Odgovor #21 poslato: Januar 03, 2024, 09:44:30 pre podne »
Ja sam cistio stari i stavio novi slikon i nema greske evo vec jedno 3g...jer nesto mi je bilo sumnjivo da ce stari ufatiti kako treba, a gledao sam po netu da vracu stari

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 7 Variant
« Odgovor #22 poslato: Januar 03, 2024, 05:22:18 posle podne »
Koji si silikon koristio da i ja uzmem isti? :)

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 7 Variant
« Odgovor #23 poslato: Januar 04, 2024, 09:25:15 pre podne »
 K+D, ja sa njim lijepim sve od igle do lokomotive  lollol samo je pitanje kako bi bilo "sjutra" da opet mora taj far npr da se otvara jer to cudo lijepi nenormalno jako ali sam nedje nasao da je tom slikonu temp opseg nedje do +100-120⁰c i zato sam se odlucio u smislu da i treba opet cu ga istopiti u rernu...valjda samo silikon ne i far B)

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 7 Variant
« Odgovor #24 poslato: Januar 04, 2024, 09:59:11 pre podne »
Bitno da ne pušta vodu. A kako ide to sa rernom? Ja sam mislio da grijem far industrijskim fenom da bi lepak popustio.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 7 Variant
« Odgovor #25 poslato: Januar 04, 2024, 06:59:13 posle podne »
Brate, guglaj malo naci ces...ja sam nasao bio nekog sto je radio...cini mi se na 120⁰ 10-15min i popusti sve, naravno poskidao sve od elektronike jer imam ksenon i samo povukao, lagano se otvorio ali isto vidi, proguglaj i raspitaj se jer znam da je neko nedje pisao da ne moze na svako auto da se otvara bas tako da li zavisi od proizvodjaca fara ili sta vec
« Poslednja izmena: Januar 04, 2024, 07:03:24 posle podne od strane bogdanPG »