Autor Tema: zatamnjivanje stakala  (Pročitano 142290 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1860 poslato: Januar 28, 2018, 03:22:16 posle podne »
Da li je neko imao skoro problema sa staklima?
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže PedjaV18

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 417
  • Age: 28
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +7/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1861 poslato: Januar 28, 2018, 05:20:31 posle podne »
Mene su cimali u ivanjici opomenut sam a sledeci put idem na tehnicki..a sinoc su jednom skinuli tablice...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

TDI power!

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1862 poslato: Januar 28, 2018, 05:26:53 posle podne »
Kolika je posto zatamnjenost bila na tom autu,sto su mu skinuli tablice.
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže PedjaV18

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 417
  • Age: 28
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +7/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1863 poslato: Januar 28, 2018, 05:40:55 posle podne »
Preko 50% ma da zezaju i samo nazad kad su zatamljena

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

TDI power!

Van mreže sssaaajjj

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 893
  • Age: 33
  • Lokacija: cacak
  • Karma: +31/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk 3 Gti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1864 poslato: Januar 28, 2018, 05:46:18 posle podne »
Prosle godine su imali nalet skidanja tablica pa su stali.Sad se ne smiruju.
GTI u srcu,pamet u glavi!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1865 poslato: Januar 30, 2018, 08:02:23 posle podne »
 :huh: ...

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1866 poslato: Januar 31, 2018, 10:47:08 pre podne »
Poprilicno amaterski odradjena analiza. Zato ovoj lopovskoj drzavi i prolazi ovakva otimacina jer ovaj momak kojeg smatram obavestenog za razliku od vecine stanovnika Srbije je poprilicno neobavesten. Niko nije primetio kako je ABS precutno promenila pravilo (zvanicnu proceduru kriju kao zmija noge jer je prepravljaju u hodu) i pocela da izdaje nalepnice koje je izgleda seklo dete makazama (i opet nije hologram). I dalje ce da ga menjaju kada ih neko uhvati za testise sto krse zakon po vise osnova. Nepismeni ljudi na vlasti vladaju nepismenim masama. Nije ova vlast slucajna, ovo je samo neminovni ispljuvak elite iz ovakvog naroda.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže StevanGTD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 33
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +13/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 GTi
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1867 poslato: Januar 31, 2018, 11:15:22 pre podne »
Slazem se Wele sa tobom da je amaterski odradjena ali bar covek rekao nesto konkretno od pocetka do kraja kako ide postupak i na koji nacin drzava uzima prihode protivpravno od gradjana.Dosta ljudi je neobavesteno uopste o ovome i tesko ce neko ko nije na nekom forumu saznati celokupne informacije o trenutnom stanju stvari.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1868 poslato: Januar 31, 2018, 11:19:08 pre podne »
I Alvirovic vec drugu nedelju upozorava na folije. Ja odlazem iz dana u dan da skinem...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1869 poslato: Januar 31, 2018, 11:28:55 pre podne »
Za pocetak dovoljno je nauciti citati zakon i znati svoja prava i obaveze. To niko u Srbiji ne radi. Pola od ovoga sto ABS na silu primenjuje je suprotno od onoga sto su sami doneli kao zakon. I svi cute jer ne citaju zakon. Sledece je da ce vas traziti po kucama zbog dimnjaka od 3 umesto 3.5m ili pravilo prve bracne noci, pa mozda se tada dohvatite vila i sekira kao u stara dobra vremena...
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1870 poslato: Januar 31, 2018, 11:35:17 pre podne »
Wele daj nam neki savet, sta da uradimo ako nas zaustave i ako nemamo atest?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1871 poslato: Januar 31, 2018, 12:59:06 posle podne »
Pa platis kaznu ko i wele i cao zdravo

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1872 poslato: Januar 31, 2018, 01:04:39 posle podne »
Tu pomoci nema i nije poenta da se medjusobno pojedinacno snalazimo vec da brinemo za pleme. Ovo je nasa zemlja, a ne njihova firma. Za pocetak skini folije. To ti je sada najpametnije. Ne hrani parazite. ABS se ponasa krajnje nedomacinski i to pokazuje vise primera.
1. Donose zakon gde sebe ovlascuju kao jedinu organizaciju koja moze da vrsi naplatu izrade dokumentacije i to po proizvoljnim cenama koje su nekoliko puta vise od utrosenog radnog vremena. Drzavna agencija je zakonodavni organ, a ne privredni objekat. Oni odredjuju zakon, a ne da zaradjuju na njegovoj primeni. Da li zivis u Beogradu ili Boru njih ne interesuje. Dodji u Beograd o svom trosku i cekaj red u jednoj jedinoj ogranizaciji. Ko moze da smisli tako nesto?
2. Time sto traze potvrdu od proizvodjaca da folije ne narusavaju vozne karakteristike i krse zakon i nedomacinski se ponasaju. Sta su oni u stvari rekli distributerima? VW, Fijat da li hoces 3000din bez ikakvog truda? Hocu! Mercedes i BMW koji imaju striktnu politiku su ispali fer i rekli da nece jer im je bitniji ugled od 3000din koje ce da iscigane od svojih korisnika kao poklon drzave. Ja vam tvrdim, a evo poslacu mejl VW u Nemackoj da ovo sto VW kod nas naplacuje je licna odluka privatnika (Autokomerc, Porse Sever...), a ne odluka VW. Ne bi bilo prvi put da pisem VW u Nemackoj. I sta imamo dalje? VW kaze kosta 3000din, a Mercedes kaze ne kosta nista... ABS kaze Ok, ne mora potvrda od Mercedesa. Pri tome u pravilniku o ispitivanju vozila pise јоs: ABS moze da trazi potvrdu od proizvodjaca da je dozvoljena prepravka, ali i da odobri prepravljanje bez te potvrde. Dakle, da je ABS iole domacinski nastrojena, ona bi kompletno ukinula trazenje potvrde i time ustedela nekoliko hiljada dinara gradjanima. Ono sto ABS NE MOZE da radi jeste da ukoliko proizvodjac NE SMATRA da su to bitne izmene da trazi ATEST na prepravke, a to oni upravo rade.

Sam ATEST se radi ukoliko je potrebno ispitivanje vozila, a ispitivanje vozila se vrsi za PREPRAVLJENO VOZILO
Clan2
13)
преправљено возило јесте свако возило на коме су извршене промене конструктивних карактеристика возила којим се мења намена или врста возила или декларисане техничке карактеристике возила или декларисане карактеристике уређаја и склопова возила, као и остали видови преправки које се могу извршити, а чије испитивање, такође, подлеже овом правилнику.

Ukoliko VW izda potvrdu da stavljanjem namenskih folija se ne smatra prepravkom vozila niti menjaju nacela tehnickih karakteristika onda na osnovu cega se trazi ATEST? A te potvrde su sve takve izdate.
Ukoliko jedan Golf dobije takvu potvrdu da li je potrebno preostalih 800.000 Golfova da vadi identicnu potvrdu? Naravno da nije. Tesko nedomacinsko razmisljanje koje je stavljeno na teret gradjana Srbije.

Zbog cega se radi atest? Zbog Homologacije. A sta je homologacija?
7)
хомологација возила, опреме и делова возила јесте поступак провере типа, њихове саобразности са захтевима одговарајућих прописа УН о хомологацији возила, опреме и делова возила, односно одговарајућим рописима ЕУ, издавања одговарајућих прописаних докумената и праћење производње ради обезбеђивања саобразности са хомологованим типом;

I ovde krse zakon jer vozila iz EU ili koja imaju zatamnjena stakla u EU i uvezena u Srbiju su u prekrsaju. Dakle oni usaglasavaju zakon sa EU, ali isti taj zakon iz EU ne priznaju. Pri tome Srbija nije EU. Taj detalj vec godinama se provlaci kroz razne pljacke gradjana Srbije da se gleda u EU zakon kada treba da se uzme novac i ne gleda se u EU zakon kada treba da se ne uzme novac. Ovo dalje povlaci pitanje koji niko da odovori. Sta ce se desiti sa Slovencom koji ima zatamnjena stakla i udje u Srbiju na autoput? E sad mene interesuje, a ovo cita dosta ljudi koji zive van Srbije, da li se u bilo kojoj zemlji u Evropi ovako regulisu folije? Sa kim su oni usaglasavali zakon zivo me interesuje da vidimo, a ja sam gotovo siguran da niko osim Srbije ovo ne regulise ovako. Sa kojim EU zakonom su oni usaglasavali ovaj zakon?

Zbog cega se radi atest folija iza B stuba ako je tamo dozvoljeno 100% zatamnjenosti? Zbog ispitivanja stepena refleksije koje moze da zaslepljuje ostale vozace. Umesto da to samo prepuste firmama koje ugradjuju folije ABS opet pravi komplikaciju i krsi zakon. Firma koja ugradjuje ugradi hologram i zna se tacno koja je to folija. Dozvoljena ili nedozvoljena. Dakle u ovom koraku nije bitna vidljivost vec REFLEKSIJA SVESTLOSTI koju nalepljena folija moze da pravi. To ostavlja pitanje ko atestira refleksiju svetlosti nalepljenih folija na brendirana vozila ili na autobuse gradskog saobracaja bez obzira da li su postavljene folije na prozorima ili telu automobila? Kako njihove folije odbijaju svetlost? Po ovom pravilu nijedno od ovakvih vozila ne sme da saobraca bez atesta, a ABS ih ocigledno pusta.

U Srbiji od Slobe, pa na dalje se nagledao svega i svacega. Dosta citam istoriju i iste stvari se desavaju kroz vekove, ali ovaj bezobrazluk simbioziran sa gluposcu koja je na vlasti trenutno kod nas ne moze da se meri ni sa kim do sada racunajuci i razne osvajace. Ne govorim samo za folije vec za sve ostale grane na koje je ova politicka elita stavila pipke. Mi ako ne resavamo ovo sada nece imati ko vise da resava.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2018, 01:20:44 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1873 poslato: Januar 31, 2018, 01:13:01 posle podne »
Citat
ABS se ponasa krajnje nedomacinski i to pokazuje vise primera.

Licno osetio za svoje vozilo za atest za Posao ... nema veze sa folijama u mom slucaju ... ali za folije mislim da moze to mnogo jednostavnije da se resi

1. bez ovolikoh troskova
2.svako ce i uraditi atest da je to prostije i prihvatljivije za mnoge vozace
3.hologrami itd -glupost ...nalepnice ...

ima tu jos dodsta toga ali ...  bonk
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže nenad.dan

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1874 poslato: Januar 31, 2018, 01:20:47 posle podne »
Zvao sam danas Dark glass i rekli su da se ide ka tome da se ukinu ove famozne nalepnice od ABS-a i da se ukine potvrda proizvođača! Jos se ne zna da li ce se to desiti ili ne, ali znace se za 20-tak dana!

Sent from my SM-A710F using Tapatalk


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1875 poslato: Januar 31, 2018, 01:43:51 posle podne »
Samo prati sta sam ranije pisao sta ce da se desi na kraju. Naravno da ce sve to da se ispegla u neko vreme jer su to idioti koji ne znaju za sramotu. Svako normalan prvo napravi plan ili u nasem slucaju se prepise od nekoga pametnog koji je vec osmislio taj plan. Ovi ne znaju ni da prepisu jer im nije cilj da regulisu zakonom vec da opljackaju, ali im polako isplivavaju prepreke koje stite gradjane od njih samih, pa moraju da ispravljaju.  Do sada su minimum pet puta prepravljali ovaj zakon za folije. To prvo, bez ikakve dvojbe pokazuje ko je u toj ABS postavljen od strane ministarstva za gradjevinu i saobracaj od strane ministarke koja je u proslom mandatu bila ministar za ekonomiju, a sutra ce biti ministar za zdravstvo itd. Lanac podrobnih retarda i secikesa. Treba insistirati na odgovornosti nestrucnog tela.
Zalosno je sto svi tretiraju folije kao nesto kriminalno, a da nijedna skolovana osoba u Srbiji ustane i kaze Cekajte, broj kancera koze se uvecava iz godine u godinu. Temperatura i UV zracenja su sve jaca. Deca su tu najvise ugrozena. Folije to znacajno smanjuju. Sasvim je normalno da folije ili UV blokatori postanu obavezni u svim kolima od neke sledece godine. Postoje fotoosetljive osobe, folije pomazu tu u smanjenju glavobolja. Folije smanjuju mogucnost povrede od stakla prilikom udesa, odvracaju provalnike od obijanja automobila... gde su ti doktori i inzenjeri iz ABS ili bilo od kuda da pomenu bar jednu pozitivnu stvar o folijama?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže StevanGTD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 33
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +13/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 GTi
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1876 poslato: Januar 31, 2018, 03:47:30 posle podne »
Nenade seti se koliko dugo vec pricaju o resenju registraije i ove glupe kategorije luksuza iznad 2000 kubika pa sad opet procitaj sta ti je rekao gospodin iz dark glasa.Klasicna predizborna prica ,s obizrom da kod nas idu izbori svake druge godine mi smo uvek u kapanji kako ce sve da bude bolje i na usluzi gradjana.Ja sam skinuo folije i ne pada mi na pamet da ih stavljam u skorije vreme cim zakon moze da se tumaci na vise nacina znaci uvek postoji mogucnost da me kaze.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1877 poslato: Januar 31, 2018, 04:35:41 posle podne »
Wele kada bi samo neko od tih vladajucih retarda procitao ovo sto si napisao bilo bi sjajno. Imam jos jedno pitanje, posto zelimo da se uskladimo sa evropskim zakonima, kako se to resava u Nemackoj? Moj auto je uvezen iz Nemacka sa folijama na zadnjim staklima. Po nacinu kako su zalepljene deluje mi da nije uradjeno strucno u servisu. Takav auto je sa takvim folijama tamo vozen i verovatno bio tehnicki isprravan. Da li oni imaju ta sranja sa atestima i homologacijama ili je tipa lepi i vozi?

Po meni obicnom gradjaninu koji ne poznaje zakone, najlogicnije bi bilo da se sve resava u servisima koji lepe te folije. Ja lepo dodjem kazem zelim tu boju, platim, dobijem neki papir koji bi bio garancija servisa da je ta folija odgovarajuce refleksije i propustljivosti i to je to.

Toliko nelogicnosti i bezobrazluga i lopovluka pa to nema dalje.
Skidam folije sutra prekosutra...

Van mreže nenad.dan

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1878 poslato: Januar 31, 2018, 04:41:47 posle podne »
StevanGTD: Slažem se ja sa tobom....I sa Weletom...

Sent from my SM-A710F using Tapatalk


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1879 poslato: Januar 31, 2018, 05:21:34 posle podne »
Dule ti kao obican gradjanin si duzan da poznajes zakon, medjutim zakon treba da je logican i prirodan (kako bi se lakse pamtio i primenjivao) sto je kod nas sve manje slucaj.
Ne znam kako se resava u Nemackoj, mozda nam Paul to kaze da ne guglamo na nemackom, ali ono kako se radi u Sloveniji jeste da firma koja je ovlascena za ugradnju folije nalepi hologram (a ne nalepnicu koju mogu da krivotvore deca na likovnoj nastavi) ispod folije i napisu potvrdu koju predas u policiji. Policija ti to evidentira u saobracajnu, a na vozilu su ti hologrami sa tacnom sifrom modela folije i isti ti brojevi u saobracajnoj. Ukoliko nemas potvrdu o ispitivanju, bez obzira sto imas hologram i sto ti je to upisano u saobracajnu dozvolu, takvo vozilo nije tehnicki ispravno po nasem zakonu. Siguran sam da veliki broj zemalja uopste ne izdaje potvrde o folijama, tako da samo da vidim sta ce doktori da smisle kada taj problem dodje do njih.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!