Autor Tema: Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?  (Pročitano 1490 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vavilon

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi vs Passat
Passat B8 R line VS Audi A6 C7 S line?
« poslato: Jul 28, 2023, 05:48:56 posle podne »
Pozdrav ekipo,

Kao pre svega zelim da Vas pozdravim i da kazem da sam nov na ovom forumu. Razlog je taj da planiram u bliskoj buducnosti kupi novi automobil. Kao neko ko naizad po prvi put kupuje neki ozbiljniji automobil i skuplji (do sada sam furao Renault) imao bih da postavim mnogo pitanja. Od drugra uvjek dobijam odgovore prema onome sta oni imaju, to jest "svako svog konja hvali". A meni trebaju zaista pravi odgovori, od ljudi koji su vozili, vidjeli i probali tu vrstu auta.

Porodican sam covjek i planiram da bar do kraja ove godine ili sredinom 2024 godine kupim neki automobil do 20 000,00 eur.
Od zeljenih automobila u pocetku je bila KIA Sportage nova 25K eur, koja izgleda prelijpo. Ali ipak mislim da sam odlucio za polovnu limuzinu.
U Sloveniji ovi automobili se krecu od 18K do 20K, sa dodatnim popustom na kesh i oslobadjanjem od PDV-a.

Kao sto i sam naslov kaze to su :
- Passat B8 R line, 2.0 dizel, automatic, 4motion, 140KS+-, 2015, 2016-2018 godiste,
- Audi A6 C7 S line, 2.0 dizel automatic, quatro, 160KS+-, 2015, 2016-2018 godiste,

Razlog zasto nisam stavio neki link je taj sto ima non stop nekih novih ponuda, a vrlo brzo se auta prodaju i taj link se brise.
Kao sto vidite, ne bih zelio motor 3.0, zbog velike potrosnje i zbog registracije. Ipak sam porodican covjek, mnogo cu voziti, i ne treba mi veci dodatni trosak. Madai  nemam neku zelju za ludom voznjom. :) pa ne bih izabrao 3.0 motor.

Zelio bih da cujem od Vas koji ste vozili oba modela ili imali prilike u oba da sjednete, osjetite njihovu udobnost, da uporedite i napisete njihove pozitivne i negativne strane, itd...

Na klipovima, interijer izgleda da je mnogo ljepsi u B8, kao da ima mnogo vise opcija/funkcija. Zaista jos nisam imao prilike u njemu da sjednem, dok sam sjeo u A6 koji uzivo izgleda prelijepo.
Sto se tice motora naslusao sam se raznih prica, od toga da je motor 2.0 mnogo bolji kod Passata B8, kao i da je B8 mnogo laksi pa i bolje ide, dok Audi sa istim motorom ima problema...da su im motori zapravo isti itd, itd, itd... Ali na zalost ovo su samo price od ljudi koji nisu imali ove automobile.
Ista prica je i za kvalitet automobila, kao da Passat je daleko iza Audia, da unutra sve pucketa, cujese glasno motor itd... Dok na nekim klipovima sam cuo suprotno.

Zbog svega toga odlucio sam se da napravim nalog i postavim pitanje vezano za ovu temu, u nadi da cu dobiti pravi odgovor od pravih ljudi. Zaista, nije mi nikakv cilj da otvorim djeciju raspravku "moje auto je jaci od tvog", vec kad trebam dati toliki novac da znam sta kupujem. :)

I na kraju zelim da Vam se zahvalin svima na izdvojenom vremenu i svakom komentaru.

P.S. Naravno ako  mislite za ove novce se moze uzeti nesto bolje, slobodno preporucite :)