Autor Tema: "VW ne moze da stane."  (Pročitano 909 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zeljko211

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk3 GTI 16v Edition
"VW ne moze da stane."
« poslato: Maj 14, 2012, 01:35:39 pre podne »
 Poslednjih nekoliko dana imam problema sa radom motora na mom autu kada je prebacen na plin, a tip sam koji takve stvari ne trpi, nego cim nesto stucne ili lupne ja pravac kod majstora. Bilo da bruji neki lezaj, cvili neki kajis ili nece ga drzi pravac kad pustim volan, odma' kod majstora da se to resi. O redovnom servisiranju da i ne govorim... Jednostavno sam tip koji se drzi one "Bolje spreciti nego leciti." I tako odem ja kod plinadzije i predstavim mu problem i covek resi problem za 5 minuta i 200 donara. Resi jedan problem a pojave se cetiri nova. Vracao sam se dva puta da popravi sta je popravio (zasrao), ali on kaze da nije on kriv i da nije do plina nego do motora (koji je na benzinu savrseno radio dok njemu u ruke nije pao). Sizim ja tako, evo vec peti dan. Zalim se drugaru ciji je deda 20 i kusur godina vozio TAS-ovca, a otac godinama vozio neku Dzetu dvojku pa onda kupio Golfa trojku karavan koju su on i taj moj drugar zajedno vozili 9 godina... Jednostavno lik se bas navozao VW vozila i lik koji se, za razliku od mene, drzi one "Teraj dok ne crkne" i on me savetuje. "Nema potrebe da se nerviras. Vozi tako dok ne stane, pa kad stane onda lupaj glavu. A VW ne moze da stane." I sad ja nesto razmisljam, naravno da svaki auto na ovom svetu pa i VW moze da se upropasti i pokvari, t.j "da stane". Ali VW bas ima reputaciju pouzdanog i kvalitetnog automobila koji svasta moze da istrpi a takvu reputaciju nije lako steci. I to mi je dalo ideju da pokrenem novu temu na forumu u kojoj bi svako ko zeli u komentaru mogao da napise neku zanimljivu pricu o svom sadasnjem ili nekom bivsem VW automobilu kojeg je mucio i terao preko svake granice razuma, ali ga njegov VW nikada nije izdao i ostavio na putu. Moze i o automobilu vaseg prijatelja ili rodjaka, ma bilo sta samo da je VW u pitanju. Bilo da je vozen 100 000 km bez ijednog servisa, da je 90-ih u njemu u jednoj turi iz Golubovaca dovozena tona goriva + nekoliko stotina litara u prikolici i tako 2 puta nedeljno, ili da ste, kao ja u Santani, vozili 3 drugara + vase stvari + 70-ak kg lubenica + nekoliko paketa sokova i gajbi piva 18 km, po makadamu, uzbrdo, krajem jula meseca na +30 i kusur C'.  wacko
 Nadam se da ce vam se tema i ideja svidjaju i da ce biti puno zanimljivih prica.  mahac

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: "VW ne moze da stane."
« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2012, 11:05:52 pre podne »
ni u skoli nisam voleo da pishem sastave za pismeni... :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: "VW ne moze da stane."
« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2012, 11:07:21 pre podne »
Biće tu previše lovačkih priča, ali da ti kažem ja sam kao ti. Svaka sitnica na kolima me užasno nervira kad ne radi kako je Bog propisao, a još više činjenica kad odeš kod majstora, popravi jedno, a pokvari tri stvari. Trka bez kraja u kojoj samo ti ne možeš da pobediš.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: "VW ne moze da stane."
« Odgovor #3 poslato: Maj 14, 2012, 11:50:14 pre podne »
evo blackwood sa foruma je vozio 20-ak hiljada kimometara sa 300-400 grama ulja u menjacu... posedice tesko saltovanje, riknuo lager 5-e brzine... sipali ulje  sada radi....
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: "VW ne moze da stane."
« Odgovor #4 poslato: Maj 14, 2012, 01:56:44 posle podne »
ja takvih lovackih prica nemam jer sva auta se trudim maksimalno da odrzavam ali znam pricu lika iz Golubovaca (kad ih vec Zeljko pomenu) koji je kupio passata 1,9 TDI 130ks ganci-novog u roksped (ovlasceni diler za CG) i jedini servis koji je to auto vidjelo je bio onaj nulti servis prilikom predaje auta u salonu ... covjek bukvalno nije gasio auto, nije ga prao, nije mijenjao filtere, nije mijenjao ulje - samo ga je dosipao kad mu se lampica upalila ... i tako 2 godine i posao je kod majstora kad je motor stao posle 170 ili 200 i kusur hiljada (ne sjecam se tacno). I ovaj majstor kad je vidio poceo da se krsti i pozvao vlasnika i pitao ga kad su zadnji put mijenjani filteri i sl - ovaj odgovara nikad nisam imao vremena  lollol   pita majstor dal da radimo generalnu potrajace malo ili da ubacamo drugi motor  - ovaj odgovara nemam kad treba mi auto ubaci neki motor  lollol