Autor Tema: 16v VS G60  (Pročitano 1333 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zeljko211

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk3 GTI 16v Edition
16v VS G60
« poslato: Decembar 20, 2011, 08:56:50 posle podne »
 Zdravo svima!  mahac
 Nedavno sam pristupio ovom forumu da bih vas zamolio da mi pomognete da resim jednu dilemu. Naime, resio sam da kupim neki zanimljiv momacki auto do cene od 2500 eur. Posle nekoliko meseci razmisljanja, trazenja i nerviranja KONACNO i DEFINITIVNO sam odlucio da kupim Golf 2 GTI. E, tu dolazimo do dileme. Da li uzeti 16v ili G60? Voleo bih da me posavetujete i informisete iz prve ruke o tim automobilima. Kada kazem "iz prve ruke" to znaci da zelim da vidim odgovore sadasnjih i bivsih vlasnika ovih vozila kao i mehanicara koji vrlo dobro znaju o kakvim automobilima je rec. Konkretno me zanima:

 - Koji je od ova dva auta "zahvalniji" tj. koji je pouzdaniji, jeftiniji i laksi za odrzavanje i eventualne popravke?
 
- Kolika im je potrosnja benzina i TNG-a (moja Santana sa 1.8 motorom od 90 ks i karburatorom u proseku trosi 13 lit. TNG-a, tako da se "potajno" nadam da zbog malo savremenijih motora i manje tezine GTI Golfovi na koje sam se nameracio trose manje)

-Takodje bih voleo (zato sto sam napaljeni pubertetlija zarobljen u telu odraslog coveka) da ulozim nesto para u poboljsanje performansi auta za koji se odlucim.  Zanima me kom motoru je lakse povecati snagu? Pritom me ne zanima ona prica o spajanju 16v i G60 jer sam o tome citao u nekoj drugoj temi na forumu zakljucio da je to za*ebana i skupa rabota koja donosi previse glavobolje i premalo zadovoljstva. Ako ima nekih jednostavnijih i jeftinijih nacina za povecanje snage, voleo bih da pisete o tome. Takodje bih vam bio zahvalan ako bi me uputili na nekog DOBROG majstora na teritoriji Beograda koji bi sve to mogao da mi odradi.
 To je sve za sada. Nadam se da cu dobiti puno kvalitetnih informacija i korisnih saveta. Hvala.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2011, 09:06:15 posle podne »
064 989 50 39 Nino "Gedora" Delibasic ... http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=9415.0 mislim da zna poneku i o tim 16v a i o G60...

mislim da ti je bolja investicija u 16v... koliko ja vidim kod nas skoro svi G60 su gazeni a nepazeni i tesko da ces da nadjes neki u fullu, mada to najbolje da ti kazu ljudi iz prve ruke a i doticni gedora se mozda oglasi

inace http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=32136.0 ... pa mozes i njega da pitas sta kako itd.

pozdrav!
lollol

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2011, 09:41:52 posle podne »
kad se predstavis kupi crnu alexinu dvojku.
 nikad zdraviji i bolji gti g60 nije bio za manje para. a dvojka 16v koja je do sad sprzila jedno 7 tona plina nije vise ni za reciklazu

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2011, 10:32:39 posle podne »
inace http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=32136.0 ... pa mozes i njega da pitas sta kako itd.


Moram da postavim jedno pitanje. Nikako mi ne ide u glavu da u oglasu zajedno stoje hitno i zamena. Valjda ako je hitno, onda je hitno za keš a ne za zamenu, ili je možda hitno da se isturi ako prodaješ nekog dreša???

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2011, 10:36:42 posle podne »
brate pitaj alexu jel auto les, nije moj i ja ga ne prodajem.
 ja sam ga odrzavao dok je bio kod bivseg vlasnika i vozio 2-3 puta.
auto je limarijski maximalno korektan a enterijer je ko iz fabrike.

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2011, 10:45:53 posle podne »
kad se predstavis kupi crnu alexinu dvojku.
 nikad zdraviji i bolji gti g60 nije bio za manje para. a dvojka 16v koja je do sad sprzila jedno 7 tona plina nije vise ni za reciklazu

+1
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #6 poslato: Decembar 20, 2011, 10:51:38 posle podne »
ako bih morao da nagadjam ... skupo mu je odrzavanje/pojenje benzinom a treba mu drugi auto... recimo... ali javice se i on vec :D
lollol

Van mreže Alexa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1842
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd-Surčin
  • Karma: +30/-44
  • Pol: Muškarac
  • OEM+
  • Auto: Passat B5 TDI , Jetta Mk2 TDI
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #7 poslato: Decembar 20, 2011, 11:19:35 posle podne »
inace http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=32136.0 ... pa mozes i njega da pitas sta kako itd.

Prvo ako ti se auto ne dopada ne moras da ga komentarises!
Drugo pise ''zamena i hitno'' jer je na G60 istekla registracija (trenutno nisam u mogucnosti da ga reg.) a drugi auto mi je rasturen i ostao sam bez auta tako da mi je svejedno sta dobijam drugi auto ili kes !

Moram da postavim jedno pitanje. Nikako mi ne ide u glavu da u oglasu zajedno stoje hitno i zamena. Valjda ako je hitno, onda je hitno za keš a ne za zamenu, ili je možda hitno da se isturi ako prodaješ nekog dreša???
Tdi

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #8 poslato: Decembar 20, 2011, 11:25:55 posle podne »
inace http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=32136.0 ... pa mozes i njega da pitas sta kako itd.

Prvo ako ti se auto ne dopada ne moras da ga komentarises!
Drugo pise ''zamena i hitno'' jer je na G60 istekla registracija (trenutno nisam u mogucnosti da ga reg.) a drugi auto mi je rasturen i ostao sam bez auta tako da mi je svejedno sta dobijam drugi auto ili kes !

Moram da postavim jedno pitanje. Nikako mi ne ide u glavu da u oglasu zajedno stoje hitno i zamena. Valjda ako je hitno, onda je hitno za keš a ne za zamenu, ili je možda hitno da se isturi ako prodaješ nekog dreša???

Nisam rekao da mi se ne sviđa, samo sam postavio pitanje koje me interesuje. Ja se ne bih bunio da ga vozim, odavno nisam seo u nekog benzinca. Jel može zamena za hondu cbr900rr 1999. godište, jeste da je slabija od golfa (130konja) ali ide odlično driving

Van mreže Alexa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1842
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd-Surčin
  • Karma: +30/-44
  • Pol: Muškarac
  • OEM+
  • Auto: Passat B5 TDI , Jetta Mk2 TDI
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #9 poslato: Decembar 20, 2011, 11:30:29 posle podne »
Pise na oglasu da je u odlicnom stanju ...
Prilicno ocuvan primerak izvornog G60 sa svom opremom...
Zamena samo za VW .
Tdi

Van mreže Zeljko211

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk3 GTI 16v Edition
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #10 poslato: Decembar 20, 2011, 11:45:20 posle podne »
Au, sto je svet mali...  blink
 Alexin G60 je jedan od automobila o kojima OZBILJNO razmisljam. Enterijer mi deluje perfektno ocuvan sto mi se jako svidja kod automobila starih 20 i kusur godina. Pored toga, mrzim kad kod sportskih automobila vidim (a cesto to vidjam) da je neko skinuo fabricki volan, rucicu menjaca i papucice i zamenio ih onim odvratnim "sportskim" sa buvljaka. Kod Alexinog vidim da je sve fabricki, a crna golf loptica na rucici menjaca me je odusevila. Ipak, vidim da je spolja situacija malo drugacija i licno smatram da mu originalne suknjice (ona plastika preko sajtni) mnogo lepse od ovih koje je on stavio.

Van mreže Alexa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1842
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd-Surčin
  • Karma: +30/-44
  • Pol: Muškarac
  • OEM+
  • Auto: Passat B5 TDI , Jetta Mk2 TDI
Odg: 16v VS G60
« Odgovor #11 poslato: Decembar 20, 2011, 11:48:11 posle podne »
:) Nisam ja stavljao te lajsne , ali dobro je sto nisu busene nego su lepljene, ja planiram da ih skidam na prolece (ako se ne proda)
Inace auto samo registrovati i terati :)
Tdi