Autor Tema: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi  (Pročitano 1944 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže engi

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Hagen
  • Karma: +0/-2
  • Auto: golf5
Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« poslato: Decembar 20, 2012, 10:36:27 pre podne »
Kad upalim auto  akutator ide do kraja i turbina pravi pritisak i cim malo dam gasa auto pocne da  trokira i da se trese..Kad raskacim n75 ventil ili MAP senzor auto radi kako treba ali neznam da li tad uopste ukljucuje turbo posto je na dizalici pa nemogu da probam.Zna li neko nesto o ovome i kako ispitati stvar bez dijagnostike posto je nemam a nisam kuci.pozdrav

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2012, 02:57:34 posle podne »
Pa tesko da mozes bez dijagnostike da ispitas.
Jel si probao da vidis dal se cuje da puni turbina preko 3000 obrtaja?

Van mreže engi

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Hagen
  • Karma: +0/-2
  • Auto: golf5
Odg: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2012, 04:37:25 posle podne »
Ovako, kad upalim auto radi normalno na lergasu i moze tako raditi cijeli dan i kad dajem malo gasa tu do nekih 1200-1400 o/min radi isto normalno cim malo preko pocne da se stresa i trokira onda ga ostavim tako da radi i on se smiri nakon 10tak sec. Ili ga ugasim pa upalim.E sad gledao sam malo pod haubu i ovako izgleda.Stavio sam nov filter nafte iopet isto.Onda sam vidio da vakum na turbini kad upalim ode do kraja i ne vraca se pa sam pratio sta ga kontrolisei nasao n75  ventil i mjeiio sam mu otpor  je 30oma koliko otprilike i treba i kopcao sam na 12v i nesto radi ali nikad nene rasterecuje ona dva vakuma ispod pa kad skinem ono trece sto ide na filter i malom iglom mrdnem ventil koji jako drzi pod kontaktom on rastereti one vakume i onaj na turbini se povrati i auto proradi.Isto tako kad raskopcam senzor pritiska turbine na interkuleru i upalim auto upali se lampica od grijaca i blica i ona ispod mislim greska na motoru ali tad isto radi kako treba i prima gas bez trokiranja.Onda sam na taj senzor(map) izvadio i prikopcao a na cijev sam stavio crijevo i duvao i nista ali kad sam napravio vakum onda je odreagovao n75 i  vakum na turbini je vratio polugu i auto je radio kako treba.E onda posto auto ima dpf filter nasao i njegov regulator na njega dolaze dva crijeva jedno je na ulazu u dpf a drugo na kraju i na jedno duva a na drugo ne(nisam siguran kolka treba da je razlika) ali kad raskacim dzek  sa njega i upalom auto radi bolje, ne kao kad one druge radnje radim ali je manje.I senzor od egr sam ispitao i radi.I vakum crijevo sa poklopca kad skinem ono je povezano sa n75 i ventilom egr oper se akutator na turbini vratii auto proradi.

Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2012, 05:12:51 posle podne »
probaj da raskacis protokomer i vidi kako se ponasa.
ps.Mozda ce ti se upaliti check engine lampica pa imaj na umu da nekad nece da se ugasi bez dijagnostike.

Van mreže engi

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Hagen
  • Karma: +0/-2
  • Auto: golf5
Odg: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2012, 05:41:47 posle podne »
Raskopcavao sam ima nekih promjena ali ne radi kako treba.

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10259
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-47
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2012, 05:46:41 posle podne »
@engi
Popuni lokaciju u profilu.

Van mreže engi

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Hagen
  • Karma: +0/-2
  • Auto: golf5
Odg: Golf5 1.9 tdi turbina nece da se gasi
« Odgovor #6 poslato: Decembar 21, 2012, 04:18:58 posle podne »
Kupio sam dijagnostiku VAS 5054A ali instalacija i sve ostalo njemacki a poszo sam ovde tek mjesec razumijem ok 0,001%  :) pa ako neko ima da mi posalje link na nasem jeziku.