Autor Tema: VW Buba - isplati li se popravka  (Pročitano 2196 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže emv412

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Buba
VW Buba - isplati li se popravka
« poslato: Maj 09, 2015, 05:45:34 posle podne »
Nisam uspeo da pronadjem mesto na forumu za bube, molio bih moderatora da je premesti ako joj ovde nije mesto ...

Imam VW bubu iz 1971., presao 92240 km, instalacija 12V, motor se pali spajanjem zica (doduse ne znam koliko je to bitno). Koliko sam shvatio, pod je truo, i trebalo bi ga prefarbati zajedno sa karoserijom.

U blazem sudaru, pre nekih 8 godina, razbio se prednji far, a krilo na kojem se nalazi se iskrivilo. Imam doduse rezervni far, ali ne i krilo. Ostatak vozila nije ostecen. Kola nisu vozena otad, sto ce reci da akumulator vise ne valja, da je motor najverovatnije zaribao... ne znam sta da mu radim. Voleo bih da cujem vasu procenu, koliko bih mogao da dobijem za njega, ili koliko bi me stajala njegova popravka. Hvala unapred.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VW Buba - isplati li se popravka
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2015, 09:57:03 pre podne »
sad bi mi trebali biti vidoviti i da stvorimo sliku u glavi koliko je udarena i sta je sa motorom
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Buba - isplati li se popravka
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2015, 11:41:30 pre podne »
a sto ti tu bubu ne bi bacio u djubre gdje joj je bilo mjesto jos prije 20 godina?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: VW Buba - isplati li se popravka
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2015, 12:34:06 posle podne »
Ako hoces da restauiras, tu nema koliko bi kostalo. To se krene, pa koliko izadje. Ni jedna restauracija se ne isplati, nego se to radi iz ljubavi i meraka. Finansijski ti se nece isplatiti sigurno. Cak i ako nadjes nekog zaludjenika koji ce je kupiti od tebe tako sredjenu, tesko da ces je prodati vise od onoga koliko si ulozio.

A koliko bi mogao da dobijes...To jedino da oteras na otpad sekundarnih sirovina, pa kad izmere na kilo, oni ce ti reci koliko ces dobiti.

Po postu mi ne delujes kao neko ko bi restauirao, tako da drugarski preporucujem da oteras na otpad i resis problem.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže emv412

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Buba
Odg: VW Buba - isplati li se popravka
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2015, 04:44:32 posle podne »
Hvala na odgovoru :) pa u sustini, to bi mu bila vec druga restauracija, jer je on stajao negde od 1996 do 2007 isto tako nepokrenut, pa je tada placeno automehanicaru koji se bavi samo bubama da ga sredi (kada mu je ugradio 12-voltnu instalaciju, ubacio nove gume, malo sredio instrument tablu, ne secam se vise) tako da je vozen par puta tada. Nakon tog sudara nije vozen opet sve do danas. Zato nesto mislim da bi mu ponovna restauracija bila mozda isplativija jer su vec neke pare ulozene u njega. A i inace, postoji to neko interesovanje kod mojih da se to vozilo ponovo osposobi. Da li da onda jurim po oglasima nekog automehanicara, ili neki servis, da mi odvuku vozilo pa da vidim sta cu dalje? Ili da mi neko pise preporuku putem privatne poruke...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: VW Buba - isplati li se popravka
« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2015, 07:32:25 posle podne »
Da se osposobi da bi se svakodnevno vozila...Veruj da je to promasaj. I od te ideje odustanite. Lepo ti to izmeri na kilo i prodaj na otpadu, a pocni da razmisljas o kupovini nekog jeftinijeg auta za svakodnevne potrebe.

I sam se raspitaj kod limara, mehanicara i elektricara koliko bi ti uzeli da ti srede ono sto bi trebalo. I stavi na papir sve 3 stavke. Videces da je to suma za koju mozes da kupis nesto drugo. I na sve to je star auto, za koji je tesko naci neki deo, ako bude trebalo.

A ja ti zelim srecu, pa sta god ti odlucio i uradio... :46

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Buba - isplati li se popravka
« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2015, 09:58:46 posle podne »
250eu covjek kupio jugo floridu u novom sadu 2005god sa plinom i vozi se ko gospodin.
a takvi peksimi sto bi se jebali za dinar postavljaju pitanja na internetu i moze li ovo i posto je ono..
evo ja sam majstor, tu bubu da ti uradim da bude u top stanju kosta ce te 1300eu, imas i drugu opciju da ti dam za nju 3000din i da je zajedno zapalimo u tvom dvoristu
 :20 gade mi se ovakvi klosari i padobranci sto se u poslednje vrijeme uclanjuju na forum