Autor Tema: Benzinski ventil golf 2 1.8 8v  (Pročitano 2200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko-Sprint

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Beograd-Kaludjerica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Benzinski ventil golf 2 1.8 8v
« poslato: Novembar 18, 2012, 11:59:49 posle podne »
Dakle, pre par dana sam kupio dvojku 1.8 8v gti-ka glava. Auto ne radi na benzin, radi samo na plin.
Skontao sam da prekidac za prebacivanje nije u funkciji, svetli u prazno. Kontam da je plinski ventil spojen direkt na kontakt.
Pregledom ispod haube nigde nisam uocio benzinski ventil. Pa se pitam kako je prekinut dovod goriva???

Skontao sam da ima el pumpu u rezervaru koja se cuje kad dam kontak, znaci to je eliminisano.
Kazaljka za gorivo pokazuje da nema goriva, strah me i da sipam jer mi je jedino logicko recenje da nema benzina, pusten plin i to tako radi.

Kako se inace prekida gorivo na motoru sa k-glavom???
Jel ubacivanjem dodatnog ventila kao kod karba, ili ima neka fora oko vec postojece struje i instalacije???

Van mreže picovac086

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 38
  • Lokacija: čačak
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • samo wagen...
Odg: Benzinski ventil golf 2 1.8 8v
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2012, 12:32:12 posle podne »
Drugar  na motorima sa ubrizgavanjima netreba bezinski ventil,nemoj sam cackati.mozes li okaciti slike prekidaca, sliku motora...elektonika zaustavlja dotok goriva u k glavu,sipaj benzina u rezervoar da ti nebi stradala pumpa od goriva...pozdrav
Vozi Miško....:-)

Van mreže Marko-Sprint

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Beograd-Kaludjerica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinski ventil golf 2 1.8 8v
« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2012, 02:59:31 posle podne »
Oki, namesticu sam uz neciju pomoc neverujem da je to puno komplikovano. Uslikacu kasnije prekidac, pa ako neko moze da mi kaze koja boja zice ide na ventil plinski, koja gde na bombinu....a najbitnije mi kako prekinuti dovod benzina, sipao bih ja benzin-ali me strah da auto nepocne gurati i benzin pri radu na plin...jer prekidac mi deluje kao da nije povezan...odoh sad proveriti oko tih zica..
Hvala na odgovoru

Van mreže Marko-Sprint

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Beograd-Kaludjerica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinski ventil golf 2 1.8 8v
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2012, 12:02:40 pre podne »
Evo obecanih slika...








ispod rasprsivaca je bilo nekih nepovezanih zica, mislio sam da je to od prekidaca posto se nije odazivao na komande ali nije.
Kad sam malo bolje pogledao sve je povezano, ali i dalje ne reaguje na prekidac....dal moze biti da je prekidac u kvaru???

Kad dam kontakt svetli crvena lampica u bilo kom polozaju da je taster, cim zaverglam pali se zelena i auto sa lakocom pali.
Kako god stisnuo prekidac nece da prekine rad na plinu, zar nebi trebalo da na neutralu bude prekinuto i gas i benzin....kod mene i dalje radi na plin. Prebacim i na benzin, auto i dalje radi na plin...mrdanjem prekidaca desi se da se upali crvena lampica i tad se auto gasi

Van mreže picovac086

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Age: 38
  • Lokacija: čačak
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • samo wagen...
Odg: Benzinski ventil golf 2 1.8 8v
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2012, 08:36:17 posle podne »
Isti prekidanc je i kod mene,polozaj 1 ti je za benzin,vozis na benzin,srednji ti je za paljenje na plin i voznju na plin.3 ti je paljenje na benzin i pri vecem obrtalju prebacuje na plin....necackaj nista sam nema nikakve veze sa bombinom imas li relej.....
Vozi Miško....:-)