Autor Tema: Put u Bosnu i Hercegovinu  (Pročitano 9950 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Put u Bosnu i Hercegovinu
« poslato: Jul 02, 2012, 11:45:31 pre podne »
Drustvo interesuje me ovog vikenda idem u Bosnu, tacnije u Dvorove, malo mesto u blizini Bijeljine clap, devojka mi je rodom odatle, ali ona je vec nedelju dana tamo, tako da cu putovati sam,  pa me interesuje sve sto je bitno za ovakvo putovanje, koja su dokumenta potrebna, na sta obratiti paznju, imali problema ici tamo sa BG tablama, da li je neko isao ovom deonicom, imali dosta kontrole saobracaja i tako sve sto bi mi koristilo da sto lakse i bezbednije stignem do tog mesta.....  Hvala Vam ljudi unaped  clap  beer

PS u pretrazi nisam nasao nista vezano za put u BiH.....  ;)
G T I - opaasna masina......

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2012, 11:59:13 pre podne »
Druze moj to ti je kao da ides u Srbiju negde, Cak ti ni pasos nije potreban nego licna kaarta, osim kad ides preko Hrvatske. Ides preko Bjeljine ustvari granicni prelaz Raca. Auto putem pa skretanje za Bjeljinu. Posle granice malo obrati paznju na brzinu, ali i ako ti se desi sve zavrsavas sa 10-ak evrica. Sretan put i samo opusteno
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2012, 12:01:05 posle podne »
idem tamo stalno ,bas preko tog granicnog prelaza,nikakvih problema nema sa bilo kojim tablicama,treba ti zeleni karton i punomocje ako auto nije na teba i licna karta,naravno i vozacka,mada vozim nekoliko puta sa ZA tablicama a ja sam iz NP i nikada mi nisu trazili punomocje
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2012, 12:48:55 posle podne »
Neces imati problema sa tablama i lokalcima. Treba ti zeleni karton, saobracajna i licna da bi presao preko grane i to je to. Policija u Bijeljini je ok, nisu fukare. Ako ti nadju nesto, za 20 maraka (10 evra ili ti 1000 dinara) resis stvar, ako se ne zakacis s njima i ne pravis se pametan. Kompletiraj rezervne sijalice, ubaci slep sajlu, ubaci prsluce i kontam da te onda nemaju oko cega ni gnjaviti. Osim ako negde ne budes jurcao biggrin Cuvaj se policije u Brckom, ako bi tamo isao, oni su najza'ebaniji u RS, koliko ja znam.
Evro se kobajagi ne prima u Republici Srpskoj, ali uglavnom uzimaju ako im kazes da nemas nista drugo. Ako ti bas zatreba da zamenis evre za marke, onda skokni do neke benzinske pa pitaj da ti zamene. Kurs pogledaj malo po netu, ne znam tacno koliki je ali otprilike: 56 dinara ti je 1 marka, a 1 marka ti je 1.95 evra. Pa ti sebi racunaj.
Magistralni put od granice do Dvorova je vrlo dobar. Bolji je od srbijanskog autoputa, relativno skoro je asfaltiran. Nisam siguran za ogranicenja, ne znam da li je nesto menjano u skorije vreme, ali znam da je kazna za do 20 km/h preko ogranicenja 40 maraka (20 evra). Ista je i za ne vezanje i voznju bez svetala. Drotova nema mnogo, ali znaju biti bas u Dvorovima u krugu one banje.
Sto se tice prenosenja mesa, sira, kajmaka i tih stvari preko grane, ne prave probleme. Malo zakamufliraj cisto da bas ne bude ocigledno, ali nece te preturati preterano. Pricam o prelazu na Raci, jer sam tu najvise prelazio.
Ako se odlucis da ides na Pavlovica most, spremi 120 dinara za mostarinu. Putarina do Kuzmina ce te izaci oko 250 dinara. Imas prilicno dosta znakova, a ako se izgubis samo pitaj za put za Bijeljinu ili Dvorove pa nek te narod uputi biggrin.

Srecan put cheers

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2012, 01:05:18 posle podne »
ma hajde to ti je R. Srpska , nemas gotivniji ljudi od njih , a kad dodjes u tazbinu pa kad vide golfa ma hajde ima da te drze ko kap vode na dlanu

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2012, 02:50:38 posle podne »
niko mu neobjasni na koje iskljucenje da ide za Racu,da se nezezne i ode na prvo pa zavrsi na Pavlovicev m. Bese drugo iskljucenje posle onog mostica ili nadvoznjaka,sta li je vec. I kad prodjes kuzmin,polako do granice posto ima mozda radar. Ako neznas put,bez jurcanja a i brzo si tamo.
Dvorovi su uvek bili puni ribica,na onim bazenima i uvece po lokalima,neznam kako je sad. To tebi i neigra,zbog mlade , haha.

Van mreže ortodox09

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 33
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Karma: +32/-8
  • Pol: Muškarac
  • Ja ♥ mog čađu
  • Auto: Passat b5
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2012, 03:06:17 posle podne »
Ne znam na pamet koje je isključenje za raču, zato nisam napisao. Napisaće ko zna. Dobro si napomenuo, ja sam se zeznuo tako jednom biggrin

ma hajde to ti je R. Srpska , nemas gotivniji ljudi od njih , a kad dodjes u tazbinu pa kad vide golfa ma hajde ima da te drze ko kap vode na dlanu

A ovo ti je sve na mestu thumbup, za tazbinu pogotovo biggrin

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2012, 03:22:38 posle podne »
na autopoutu pratis pravac za sid, oznaceno ti je dobro odvajanje za bn i racu nema sanse da mozes promasiti

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2012, 03:40:31 posle podne »
Ustvari to je drugo skretanje za Bjeljinu prvo ti je Bijeljina Sr mitrovica A drugo Bijeljina Kuzmin, e ti ides na to drugo.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #9 poslato: Jul 02, 2012, 03:45:48 posle podne »
tacno!  beer


Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2012, 03:52:11 posle podne »
shone ako pored svih ovih mapa i uputstava promasis put bices banovan sa foruma

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2012, 04:23:40 posle podne »
 boodala lollol
« Poslednja izmena: Jul 02, 2012, 04:31:16 posle podne od strane zabica »

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #13 poslato: Jul 02, 2012, 04:36:35 posle podne »
hahhahaha  @gedora realno onda sam glup ko tocak  bleh hvala vam svima, nadam se da necu omanuti nista, mada najmanji mi je problem put, dobro se snalazim skoro na svakom putu vise me interesovala dokumentacija i da li cimaju nas tamo, iskreno nisam nikad ni mislio da ce neko da nas cima u RS, to su nam sve braca, ali znas kako dovoljno da se jedan napravi pametan i da ti presedne i put i odmor  boodala
@zabica pa pazi druze tesko da ce me tazbina upoznati, jer cu ja odsesti u onoj Banji Dvorovi pretpostavljam da tamo ima neki hotel gde bih mogao da iznajmim sobu, inace komplikovana je situacija, devojka je dosta mladja od mene tacnije 8 godina, pa bas i ne smem da se pojavim ljudima na oci, da ne bi radila tandzara  lollol lollol lollol
G T I - opaasna masina......

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2012, 04:47:29 posle podne »
onda pazi inace ce  batine pop1

Van mreže lazarevic89

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Age: 35
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 9N / 1.2 / 2003. / AWY
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #15 poslato: Jul 02, 2012, 05:06:36 posle podne »
Šone 24, ona 16 :D

Završiće u zatvoru :)

Van mreže Dino

  • Uprava Kluba
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1818
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +27/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Put u Bosnu i Hercegovinu
« Odgovor #16 poslato: Jul 02, 2012, 05:19:01 posle podne »
shone357 dobio si upute vezane za put.

LOCK