Autor Tema: mk1 1.8gti , radi samo na plin!  (Pročitano 2269 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srdacar

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« poslato: Septembar 04, 2011, 06:27:17 posle podne »
Imam problem sa svojim golfom 1, 1.8, auto ima K-glavu i obican plinski uredjaj u tocku... Radi samo na plin, u kabini nemam prekidac za benzin/plin... Zna li neko sta treba da mu radim da bih aktivirao i benzin, makar da ga palim na benzin zbog motora, svaka pomoc bi mi dobro dosla, nemam mnogo iskustva, ovo mi je prvi automobil???  Hvala unapred
    bonk    bonk    bonk

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2011, 06:50:01 posle podne »
Pa ispitaj prethodnog vlasnika ,kako je on koristio benzin ,ako nemas onaj manuelni prekidac ,mozda ti je napravljen da sam nakon nekoliko hiljada  na obrtomeru sam prebaci na plin.Bilo je negde reci o tome.

Van mreže srdacar

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2011, 07:54:35 posle podne »
Pitao sam prethodnog vlasnika ali ga je i on vozio samo na plin  driving  . Hvala na pomoci, procesljacu jos malo po forumu...

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 38
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2011, 08:18:24 posle podne »
koliko sam ja upoznat sa tim motorom, moze da radi samo na plin ili samo na benzin, ne mozes u voznji prebacivati sa jedne vrste goriva na drugu, jer unutar sistema ubruzgavanja se stavlja neka klapna koja regulise da li ce ubacivati plin ili benzin......

uglavnom, ako je nastimano samo na plin vozi tako i gotovo, mada ti motori se i nisu pokazali bas najbolje na plinu, vecina se zali da zbog k-glave imaju probleme sa plinom, a opet ima i onih koji tvrde suprotno, ali jako malo.....
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže srdacar

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2011, 10:22:10 pre podne »
Hvala puno na pomoci, jedan mehanicar mi je rekao da moze da ga namesti da radi i na benzin ali da ce to potrajati par meseci max i opet riknuti, nisam neki ljubitelj plina tako da cu ga verovatno prebaciti na benzin...

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2011, 01:41:46 posle podne »
koliko sam ja upoznat sa tim motorom, moze da radi samo na plin ili samo na benzin, ne mozes u voznji prebacivati sa jedne vrste goriva na drugu, jer unutar sistema ubruzgavanja se stavlja neka klapna koja regulise da li ce ubacivati plin ili benzin......

uglavnom, ako je nastimano samo na plin vozi tako i gotovo, mada ti motori se i nisu pokazali bas najbolje na plinu, vecina se zali da zbog k-glave imaju probleme sa plinom, a opet ima i onih koji tvrde suprotno, ali jako malo.....

od kada ne moze plin i k-glava?

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 38
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2011, 12:02:18 pre podne »
ne vidim da sam napisao da plin ne moze na k-glavu,,,,,   nemoj izokretati, citirao si post i ispod pises "od kada ne moze plin i k-glava"....... gdje sam to napisao??????????

koliko znam, a i napisao sam tako, k-glava ima problema sa plinom, vecina se zali jer ima nekih dijelova koji se ne podmazuju, nakon nekog vremena nastaju kompikacije koje majstori u nedovoljnom znanju nisu u stanju da rijese i eto problema.......

opet kazem, ima i onih koji voze na plin s ovim ubrizgavanjem i nemaju nikakvih problema, a ti si micko ocigledno jedan od tih i sada si se nasao "uvrjedjen" ili sta vec jer sam napisao da je problematicno.......

ja sam samo napisao ono sto znam i sto se raji desava, zasto  i kako ne znam, nisam mehanicar, ali znam da nakon izvjesnog vremena nastaju opasne komplikacije koje majstori u nestrucnosti ili cemu vec ne mogu da rijese....

i jos jednom te molim, nemoj izokretati nesto sto nisam rekao, bez uvrede ikakve   ;) ;) ;)
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2011, 07:59:49 pre podne »
tacno tako,ka glava i plin ne idu zajedno,jednostavno nema sanse da uvek radi kako treba,u vecini slucajeva je tako ;)
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže srdacar

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2011, 10:13:37 pre podne »
Da li je onda bolje da mu stavim karburator neki, mada sam cuo da se potrosnja moze nenormalno povecati???

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 38
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2011, 10:31:22 pre podne »
ako vec namjeravas ostaviti taj motor, a raditi kakvu prepravku za plin, onda bih ti savjetovao da prepravis na digifant ubrizgavanje, trebas usisnu i dizne zamjeniti, procesor i motornu instalaciju od procesora ka motoru sto ide, protokomjer staviti i milina, onda i sekvent mozes na njega ubaciti  bicedobro bicedobro
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže gt3

  • VW Početnik
  • Poruke: 65
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-2
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 07, 2011, 10:26:42 posle podne »
Napisao si da može da radi samo na plin ili samo na benzin i da u toku vožnje ne može prebacivati sa jednog na drugo gorivo!Prva rečenica u tvom postu je kontradiktorna i apsolutno netačna,dok u sledećem postu objašnjavaš nešto što ne poznaješ,ali si ipak dovoljno stručan da oceniš da i majstori to ne poznaju, sa konstatacijom na kraju da neki auti ipak rade na oba goriva bez problema!E sad,ili napiši da ljudi mogu da shvate nešto iz toga,ako znaš,ili bolje nemoj unositi konfuziju samo da bi nešto napisao!

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #11 poslato: Septembar 07, 2011, 11:02:13 posle podne »
@zen3dom
to sto se mnogi zale,ne znaci da ne moze da radi kako treba.radice savrseno ako je k-glava ispravna i ako su sve propratne stvari korektne.ja imam el.dizne,pa nemam taj problem,ali @travelman ima K-glavu sa plinom i radi savrseno u svim mogucim i nemogucim rezimima.

@srdacar
kontaktiraj @travelman-a.mozda ti on moze bar malo pomoci.

 mahac

Van mreže srdacar

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: mk1 1.8gti , radi samo na plin!
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2011, 09:43:28 pre podne »
Hvala na pomoci, potrudicu se da resim ovaj problem sto pre, mnogo me nervira...   bonk   biggrin