Autor Tema: izduvni gasovi pasat b5,5  (Pročitano 5268 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
izduvni gasovi pasat b5,5
« poslato: Oktobar 27, 2010, 12:31:09 pre podne »
Danas samm registrovao auto i terao sam ga na tehnicki,na kraju tehnickog mi je merio izduvne gasove u auspuhu,stavio je neko crevo prikljuceno na neki kompijuter i dok sam turirao auto merio gasove,
kaze da je normalno da izduvni gasovi budu do 40(neznam cega)sto pokazuje nakompijuteru, medjutim meni je izbacivao na kompijuteru 55 prvi put,pa onda 58(neznam cega,neka mera za te izduvne gasove) i kao kaze da je  crn dim.
sta to moze da bude ako neko zna  blink blink, unapred hvala?
  champ1

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2010, 12:49:47 pre podne »
Bilo je to u nekom od brojeva sat revije proshle godine... Mislim, mada nisam siguran da se kod dizela meri procenat zatamnjenja izduvnih gasova... E sad shta mu to zapravo dodje nemam pojma... Ako ti nisu pravili problem i registrovao si auto izivaj ;)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2010, 12:54:15 pre podne »
ma nisu pravili problem,samo bacili prva dva,tri papira pa je posle nekako ispalo ok,medjutim od nove godine u svim tehnickim servisima ce biti postavljene kamere i jedan centralni kompijuter koji sve meri i nema ako ne ispadne dobro prvi test da ga ponovi,nego on zapamti i nema dok ne sredis to da prodjes tehnicki, tako mi reko lik koji radi tamo;inace prijatelj,medjutim kakvo gorivo imamo ne cudi me sto tako purnja pozadi  wacko
  champ1

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2010, 12:58:44 pre podne »
Sad kad sam bio u nemackoj imas neke brojeve 1,2,3,4 meni bilo 3..dok skoro svi benzinci imaju 2..jedino ovi novi 1

A stariji dizeli koji su na granici tog zagadjenja imaju 4..I mogu da se voze ali ne smeju da ulaze u vece gradove  boodala

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2010, 01:01:35 pre podne »
Nisam majstor pa ne znam shto purnja :D meni je na tehnickom bio ok, tako su mi rekli, mogu da ti kazem koje su vrednosti, imam negde zapisano pa kad nadjem...

Inace, ne znam kako su te pustili da sam turiras auto :S Koliko znam po novim pravilima ti im predajesh kljuceve i posmatrash proceduru sa strane... Elem sledeci put obrati paznju na kojim obrtajima purnja pa mojne da ga turirash toliko  lollol
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2010, 01:05:07 pre podne »
znam ja to, nego mene buni zasto on toliko dimi,mozda zbog goriva,mozda ventili neki,ko zna.gledao sam kad ga moj matori vozi i sprzi ga ne izbacuje crn dim, normalno radi.ide ko blesav,sve je ok,motor mu je ok,neznam sta moze da tu bude,mada meni smrdi na gorivo,a mozda se i varam,medjutim on je doteran iz holandije,i tamo se tako vozio  sa istim tim izduvnim gasovima(pritiskom ili kako se vec zove) pretpostavljam wacko wacko
  champ1

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2010, 01:07:14 pre podne »
Nisam majstor pa ne znam shto purnja :D meni je na tehnickom bio ok, tako su mi rekli, mogu da ti kazem koje su vrednosti, imam negde zapisano pa kad nadjem...

Inace, ne znam kako su te pustili da sam turiras auto :S Koliko znam po novim pravilima ti im predajesh kljuceve i posmatrash proceduru sa strane... Elem sledeci put obrati paznju na kojim obrtajima purnja pa mojne da ga turirash toliko  lollol
   pa ja ga utero,ja sedeo u njemu za vreme tehnickog,ja ga turiro,auto radi normalno,bitno da sam ga registrovao  biggrin
  champ1

Van mreže darec

  • VW - Das Auto
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 605
  • Age: 33
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2010, 01:30:42 pre podne »
koliko se secam vrsi se 6 merenja motora pod punim opterecenjem... i uzima se najveca vrednost kao merodavna... stepen zadimljenosti ili tako nesto...  beer

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2010, 10:56:22 pre podne »
I ja kad sam radio tehnicki, samo sam predao kljuceve i gledao sa strane.

gledao sam kad ga moj matori vozi i sprzi ga ne izbacuje crn dim, normalno radi.

Moja pretpostavka je da je onda zbog goriva. Ako menjas pumpe na kojima sipas onda je 99% to u pitanju...

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2010, 11:35:43 pre podne »
sipam samo na jednu pumpu od kad sam ga kupio,nikad  nisam menjao pumpu, vec godinu dana sipam na MOL pumpi kod plavog mosta, kao oni imaju najkvalitetnije gorivo,
  champ1

Van mreže Jetta Ivan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Age: 35
  • Lokacija: UB
  • Karma: +6/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF VII 2.0 TDI Jetta 1.6 Cat
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2010, 01:29:28 posle podne »
Evo Brte evo ja cu ti objasniti posto ja radim na teh.pregledu to stoo su ti moje kolege merile auto mora da bude bas zagrejan da bi se merili izduvni gasovi a ti si verovatno isao malo po gradu i davio si ga pa ti zbog toga pokazalo crni dim a max zagadjivanje ti je  dozvoljeno ti je 2,44%   biggrin
Samo gas GTI je spas !!!!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2010, 01:40:16 posle podne »
ma nisam ga vozio nigde uopste,otiso sam pravo ujutru od kuce na tehnicki pregled,3km od mene
  champ1

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 27, 2010, 02:56:23 posle podne »
Ma, sigurno nemas katalizator na autu, pa je zato to uvecano.
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2010, 03:19:05 posle podne »
Evo Brte evo ja cu ti objasniti posto ja radim na teh.pregledu to stoo su ti moje kolege merile auto mora da bude bas zagrejan da bi se merili izduvni gasovi a ti si verovatno isao malo po gradu i davio si ga pa ti zbog toga pokazalo crni dim a max zagadjivanje ti je  dozvoljeno ti je 2,44%   biggrin
Brte a odakle potice taj crni dim kad je hladan ili zasto ga nema (ako ga nema) kad je motor zagrijan na radnu temperaturu?
ili mozda tdi treba da pusi taj crni dim dok se ne zagrije?
sta je u pitanju?

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2010, 03:25:28 posle podne »
da neofujemo decku temu, kakve veze imas ti sto radis na tehnickom pregledu sa sistemom ubrizgavanja di motora?
isto tako su se i taxisti prije 2-3 godine u bg pokazali kao najveci strucnjaci i najpametniji kad su masovno poceli kupovati ono smece od auta stilo jtd, evo ih sad puni oglasi i ima ih i ispod 3000eu a bili su po 7-8.
ispravan tdi, nije uopste bitna slovna oznaka motora nema crnog dima nazad ni hladan ni zagrijan ;)

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 27, 2010, 06:03:12 posle podne »
da neofujemo decku temu, kakve veze imas ti sto radis na tehnickom pregledu sa sistemom ubrizgavanja di motora?
isto tako su se i taxisti prije 2-3 godine u bg pokazali kao najveci strucnjaci i najpametniji kad su masovno poceli kupovati ono smece od auta stilo jtd, evo ih sad puni oglasi i ima ih i ispod 3000eu a bili su po 7-8.
ispravan tdi, nije uopste bitna slovna oznaka motora nema crnog dima nazad ni hladan ni zagrijan ;)
    e to, meni nikad ne pokazuje, niti je pokazao, niti dimio pozadi na auspuhu,sve je ok, e sad neznam odakle njima to da izbacuje crn dim, danas sam ga bas malo turirao i ganjao, sve je ok,sasvim normalno za njega
  champ1

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: izduvni gasovi pasat b5,5
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 27, 2010, 10:16:35 posle podne »
Vozi, uzivaj i ne nerviraj se :)
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion