Autor Tema: Pomoć ! potreban remont letve volana  (Pročitano 2371 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže drnoxs

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 30
  • Lokacija: Beška
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Polo 1.4 Trendline
Pomoć ! potreban remont letve volana
« poslato: Jun 18, 2013, 08:36:42 posle podne »
Dobro veče drugari :-) Upravo sam se vratio iz servisa gde su mi menjali kraj spone tj. samo onu šipku i odradili optiku i ustanovljeno je da mi je stradala letva volana jer sam i sam primetio da ponekad teško motati volan. Inače vozim VW Polo 1.4 16v Trendline 2007 godište.Interesuje me šta raditi,dali novu kupovati ili odraditi remont pa me zanima koliko košta nova letva a koliko remont postojeće? naravno tražim nekog proverenog majstora koji je već nekom dobro remontovao letvu :-) hvala unapred :-)

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomoć ! potreban remont letve volana
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2013, 11:25:50 posle podne »
MAlo mi cudno da je otisla letva volana na Polu 2007g jer ja vozim Pola 2002g i letva je citava jos uvek. Mozda su ti otisli produzeci letve sa kuglama u koju se safi spona. To je potrosni materijal i moze se lako i reparirati ili zameniti na novi. Mislim na ovu pravu sipku sa kuglom na kraju na koju se kaci kraj spone. Sama sipka ima manzetnu celom duzinom tako da neki misle da je letva.

Boban-Rus

Van mreže drnoxs

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 30
  • Lokacija: Beška
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Polo 1.4 Trendline
Odg: Pomoć ! potreban remont letve volana
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2013, 11:32:26 posle podne »
e baš to sam menjao na autu i sad mi trenutno ne pokazuje poteskoce u motanju volana,ali mi je majstor rekao da je tokom vadjenja iscurelo ulje i da se stradala letva i da nece dugo....ali se sada perfektno mota....nije se tako motalo kad sam ga doterao . . . dali je moguce da strada letva tako lako? 

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomoć ! potreban remont letve volana
« Odgovor #3 poslato: Jun 19, 2013, 11:21:53 pre podne »
Ako je auto uvezen iz Italije ili Holandije (cini mi se....) postoji mogucnost jer mnogi kazu da se slabo vozila  odrzavaju. Verovatno su ove kugle bile mnogo ostecene tako da je doslo do habanja semeringa na krajevima letve usled eksploatacije vozila u duzem periodu sa pohabanim kuglama. Probaj da kontaktiras malstore sa foruma Gagija i gedoru preko P/P. Oni moraju sigurno znati adresu nekog proverenog servisa za to kuda salju letve od svojih musterija. mahac
Boban-Rus