Autor Tema: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4  (Pročitano 4887 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Krle

  • Gost
Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« poslato: Jul 06, 2009, 04:38:05 posle podne »
Imam sledeci problem: Pioneer DEH 4000UB kao HU, i na njega nakacena 4 zvucnika i pojacalo JBL GTO 75.4, a na pojacalo nakacene dve elipse i wufer. Sve je radilo extra, i nikakvih problema nisam imao od zadnje Rogijeve intervencije... Medjutim, pre neki dan sam morao sve da povadim iz auta, i kad sam vratio i povezao sve, prvo mi se pojavio neki kick u zvucnicima kada palim i gasim player, ili kad menjam source izmedju USB, RADIO i AUX... pa cak i kad stisnem dugme MUTE on kick-ne i kad opet pustim zvuk, opet KICK-ne i nastavi da radi... Primetio sam da kad god kick-ne on upali PROTECT crvenu lampicu i odmah je ugasi i nastavi da radi.... opet medjutim, sad vec ne radi nikako, vec stalno svetli crvena protect... Blagi uzas, tiha jeza... Jel imao neko slicnih problema, i da li je moguce da mi je crko izlaz? Ako neko nesto zna, pomoglo bi mi... Hvala

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2009, 11:08:35 pre podne »
Alo ljudi, ima li ko da mi pomogne   :angry:

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2009, 11:14:50 pre podne »
Proveri prvo da li su svi kablovi lepo povezani, masa i + napajanje a drugo a mislim da te zeza je zice na izlazu, proveri zice od zvucnika da li si dobro povezao da ne gube kontakt jer to najcesce izaziva gasenje pojacala, cim zavarnice protect se pali.

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2009, 11:19:39 pre podne »
Probao sledece: Otkacio sve zvucnike, otkacio cinceve, ostavio samo napajanje i onu malu remote zicu sto ide sa pleyera, i opet mi drzi upaljenu crvenu... boodala

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2009, 11:33:30 pre podne »
Iskljuci ga skroz pa ponovo ukljuci

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2009, 01:28:30 posle podne »
otkacio sam ga skroz, i isao u Japan elektronik da pitam coveka sta moze da bude... kaze baja da mu ostavim pojacalo da uradi servis i da do 50 evra ne pita nego radi, preko toga pita da li da radi... ja ga pitam da li moze da ustanovi sta je crklo i koliko kosta popravka, tek ce on meni: Pa moram i ja nesto da zaradim! Jel zna neko nekoga ko se bavi ovim stvarima, a da je normalan i da ce da mi da dijagnozu sta je crklo i koliko kosta popravka...

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #6 poslato: Jul 07, 2009, 04:33:45 posle podne »
Crni Krle,opet si nesto zajebo.  bleh

Prvo uzmi drugo pojacalo i povezi,da ustanovis da li je do pojacala ili sta vec. ako nemas pojacalo,dodji kod mene pa cemo probati...

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #7 poslato: Jul 07, 2009, 09:27:01 posle podne »
Pa razmisljam o tome, vec ceo dan wacko wacko! Moram tako da probam, jer ko zna sta sam zajebao ovaj put...Nemem drugi amp, da imam ne bi se zalio.. bleh bleh bleh... Aj videcu da dodjem do tebe, samo reci kad ti odgovara...

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #8 poslato: Jul 07, 2009, 10:26:08 posle podne »
proveri stakleni osigurac znaju da zezaju oni i da prave pometnju ;)

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2009, 10:44:13 posle podne »
Ona dva osiguraca sto su pored nogica za +, - i rem. oni su dobri... A gde se nalazi taj stakleni osigurac?

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #10 poslato: Jul 07, 2009, 11:51:37 posle podne »
pa obicno na plus kablu 20-30cm posle akumulatora biggrin

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2009, 11:58:05 posle podne »
Predpostavio sam da na taj mislis, proverio sam ga, dobar je... Imam napajanje od 12,6 volti na plusu.... Mislim da je to u redu.

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2009, 12:08:32 pre podne »
Pa razmisljam o tome, vec ceo dan wacko wacko! Moram tako da probam, jer ko zna sta sam zajebao ovaj put...Nemem drugi amp, da imam ne bi se zalio.. bleh bleh bleh... Aj videcu da dodjem do tebe, samo reci kad ti odgovara...

nazovi me kad budes hteo da dodjes

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #13 poslato: Jul 08, 2009, 12:11:03 pre podne »
Jel moze sutra tj vec danas posle 2,3..?

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #14 poslato: Jul 08, 2009, 10:14:49 posle podne »
Svratio sam do majstor Rogija, ustanovili smo uzrocnika!!! RCA izlazi na playeru su se rasklimali i tu je doslo do zajeba... odatle onaj zvuk sto sam cuo na zvucnicima... Medjutim, pojacalo i dalje ne radi... Nesto je zveknulo, a niko ne zna sta je u pitanju... Uzas...  boodala lollol lollol lollol lollol lollol


 lollol lollol AL ja ne bi bio JA da nisam opet sve povezao i pustio da gruva... lollol lollol lollol   Naime, na prednje izlaze sam povezao pored onih u vratima i elipse, a na zadnji izlaz sam grunuo wuff, i podesio na playeru da je taj rad, i sad izuva, ali slabo!!! lollol bleh bleh
« Poslednja izmena: Jul 09, 2009, 04:36:44 posle podne od strane Krle GTI »

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #15 poslato: Jul 09, 2009, 04:41:20 posle podne »
Ljudi, ajde ako neko ima preporuku, majstora za pojacalo i tako te zajebancije, neka javi... Ili ako neko zna sta moze biti problem na pojacalu... Kad ga povezem na napajanje (ZNACI NE POVEZUJEM CINCEVE) i upalim player, meni se upali crvena lampica(PROTECT), pa na blic upali plava(POWER) i u tom trenutku crvena krene da se gasi, ali se opet upali a plava ugasi... to se sve desi u sekundi... sta moze da bude...???
P.S. Isto se ponasa i kada su povezani cincevi a bez zvucnika, a isto i sa zvucnicima. Probao sam svaki posebno, i opet isto....

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #16 poslato: Jul 13, 2009, 06:49:44 posle podne »
E ovako.... Pojacalo sam nosio u Japan Elektronik na servis, i posle tri dana lik me zove da dodjem po svoje pojacalo i kaze da ne moze da ga popravi, kaze da nisu crkli izlazi i da je to sve u redu, ali ima neku logicku gresku i da zato pali PROTECT cim dobije napajanje... Da li neko zna nesto o ovom problemu i kako ga resiti?

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #17 poslato: Jul 13, 2009, 08:09:48 posle podne »
lol logicka greska tapsac odnesi ti to kod majstora bicedobro

Krle

  • Gost
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #18 poslato: Jul 13, 2009, 09:19:56 posle podne »
lol logicka greska tapsac odnesi ti to kod majstora bicedobro
Jel imas nekoga na umu, ili preporucujes sebe?

Van mreže DYNABLASTER

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 424
  • Age: 46
  • Lokacija: Footog
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa pojacalom JBL GTO 75.4
« Odgovor #19 poslato: Jul 13, 2009, 10:15:23 posle podne »
ma ne znam ja da popravljam pojacala, jedva sam naucio da razlikujem tranzistore i kondenzatore biggrin

znam samo jednog koji je bas profi ali on je skup do jaja i u Kovilju je, samo da pogleda pojacalo da pronadje sta ne radi trazi 10evra, a sad popravka ne bih znao ali kontam da bi uzo 50evra, ja sam mu dao Steg 220.2 da popravi i rekao mi je da je otiso choper i naplatio mi je 60evra