Autor Tema: Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto  (Pročitano 4030 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Krle GTI

  • Gost
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« poslato: Avgust 21, 2008, 01:25:20 pre podne »
Pozz... Imam sledece pitanje, vezano je za SW i napajanje... Tacnije rec je o 2.1 sistemu za komp, i ja zelim da iskoristim SW za kola... da li postoji nacin da se prebaci napajanje sa 230V na akumulator 12V, i kako? Znaci SW ima u kutiji pojacalo i ako bi uspeo da spojim napajanje iz kola bilo bi odlicno, a ako ne moze, u tom slucaju mi ostaje na raspolaganju SW i moram da nadjem pojacalo... inace rec je o NEO zvucniku, i procitao sam da je maksimalna snaga 1200W, ali naravno ja ocekujem da mi daje 50W RMS i nadam se da hoce.... ako neko ima resenje ili je radio sta slicno....pisite

Hvala

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2008, 01:49:22 pre podne »
uradices par stvarcica ...
prvo videces sta pishe .. koliko w vuce ta tvoja skalamerija:)

drugo . on u sebi ima trafo (pretvarac) moguce je je napon bas 12 v jel ima dosta pojacala koja rade na tu voltazu ...

u suprotnom ako je voltaza veca od 12 v ili je dvojno napajanje + o - .. onda tipreostaje samo da uacis pretvarac sa 12 na 220 .. pa da nakacis system ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2008, 02:13:13 pre podne »
ne treba uopste gubiti vreme sa takvim stvarima jer ce rezultat biti samo jedan
razocaravajuci

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2008, 02:22:33 pre podne »
decko pitao ... dobio odgovor

ona najbolje zna sta i kako zeli
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2008, 02:47:48 pre podne »
Ima da se kupi pretvarac sa 12 na 220V.
Ali po meni to je glupo raditi,jer taj SW nije pravljen za kola vec za kucnu upotrebu,tako da ne bi imao neki efekat.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #5 poslato: Avgust 21, 2008, 02:49:43 pre podne »
gresis druze:)))

cuce se jos bolje nego u kuci .. a razlika za kola i kucu je upravo to .. 220v .. tj verovatno kokristi neki dupli trafo .. i 8 oma zvucnike ili u najgorem slucaju 4 oma ...


tako da ima to da gruva . ako je gruvalo u sobi .. isto tako . samo manji prostor .. znaco jos bolje:)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže milance GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 199
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2008, 03:36:44 pre podne »
Pokusavao sam isto sa nekim samsungovim SW 35-40 W lepo se to cuje dok je auto ugasen  i nema spoljne buke, kad prodjem kroz grad neku guzvu kao i da ga nemam i jos ako imas neki auspuh zaboravi, slabi su dosta ti kucni sistemi ne  moze da stvori taj efekat pravog SW .

Krle GTI

  • Gost
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2008, 09:46:01 pre podne »
ljudi hvala na odgovorima... jos jedna stvar da se razumemo... ja ne ocekujem da od ovog SW dobijm zvuk koji se cuje na 500 metara... znaci imam Pioneer Mp3, pionir 17 u vratima, visokotonce u inst. tabli, pozadi na dasci Pioneer elipse i jos dva pioneer zvucnika.... znaci vali mi bas ovo... jedan mali bas koji ce na sve ovo da upotpuni niski ton... mislim da znate o cemu pricam... da sam hteo jako ozvucenje znam da ne mogu da ga imam bez 300-400 eur... ovo mi je za dz...  

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2008, 10:53:10 pre podne »
samo sto treba da kupish je pretvarac ..
a pretvarac moras kupiti po max potroshi tvog pojacala tj zvucnika ..
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #9 poslato: Avgust 21, 2008, 02:37:04 posle podne »
Citat: Krle GTI
ljudi hvala na odgovorima... jos jedna stvar da se razumemo... ja ne ocekujem da od ovog SW dobijm zvuk koji se cuje na 500 metara... znaci imam Pioneer Mp3, pionir 17 u vratima, visokotonce u inst. tabli, pozadi na dasci Pioneer elipse i jos dva pioneer zvucnika.... znaci vali mi bas ovo... jedan mali bas koji ce na sve ovo da upotpuni niski ton... mislim da znate o cemu pricam... da sam hteo jako ozvucenje znam da ne mogu da ga imam bez 300-400 eur... ovo mi je za dz...  
jeste ali za 50-100 evra imas da nadjes cetvrorkanalno pojacalo koje ce terati te zvucnike da se smrznes a 50 evra ces baciti za pretvarac napona (u koliko bude trebalo)
vidi ako imas nekog druga da ti da da probas te elipse na pojacalo pa ces videti koliko ces dubine i bassa imati u kolima,neces moci ni da verujes

a da ce taj woofer dobro svirati cisto sumnjam,mislim 90% tih woofera nisu ni za supu a kamo li za kola,ne prica niko da treba da se cuje na 500m ali stvar je u tome da je sve to smesno i da tu nema kvaliteta.

znaci ako hoces da uradis kako treba onda bolje pazari neko polovno pojacalo dobre marke mozda cak i dvokanalno samo za elipse a resto prikaci na radio.

inace obim membrane kod elipse ti je isti kao kod woofera od 8 inch-a,a ti imas dve elipse,i sve to na lepo pojacalo daje izuzetno duboke i jako lepe bassove,razmisli o tome
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2008, 02:38:10 posle podne od strane YUPOWER »

Krle GTI

  • Gost
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #10 poslato: Avgust 21, 2008, 03:51:57 posle podne »
YUPOWER hvala na odgovoru...
razmisljao sam i o tome, i razmisljacu jos, ali ovaj SW sto imam, veruj mi daje vise nego dobar zvuk... dok je svirao pored racunara, to je bilo ravno zemljotresu, inace jedina serija neo 2.1 sistema sa pozlacenim izlazima i ostalim glupostima... kostalo oko 100 eur pre tri godine, sto je za 2.1 previse... probacu sve kombinacije, pa sta bude najbolje, to cu da ostavim...

hvala svima

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #11 poslato: Avgust 22, 2008, 01:10:32 pre podne »
Nadji od nekog ko ima jaci UPS za racunar pa probaj.

Ako ti odgovara kupi UPS, samo ce trebati male prepravke da se urade da nebi pistao jer nece imati ulaz 220 V i da mu se eliminise elektronika za punjenje baterije jer ce akumulator koji ce biti zakacen umesto integrisanog malog acua i dalje biti dopunjavan alternatorom

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2008, 09:21:28 pre podne »
nisam ni hteo da procitam sve postove, mislim da ideja nije dobra i samo ces oskrnaviti auto sa neo sistemom, a i zaboravi na tih 50w rms

Krle GTI

  • Gost
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2008, 01:44:54 posle podne »
Moji pokusaji da nesto napravim od ovoga su se zavrsili sa neuspehom.... spalio sam player, i popravio ga, i sad necu vise da se zajebavam.... hehehhe

U svakom slucaju, sad imam vise nego jak bass, a to sam dobio tako sto sam elipse bacio na jedan izlaz... znaci izlaz na elipsu, a sa nje zica na drugu... da li je to pametno uradjeno... jel stvara neke probleme, dali krace traju elipse... da li se preopterecuje izlaz... ako neko ima iskustva, saveti su dobrodosli....

POzz

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2008, 01:53:13 posle podne »
zavisi kako si spoj napravio, kako sam shvato paralelan tako da si oborio omazu sa 4 na 2 oma. to ce ti spaliti pler vrlo brzo jer nije predvidjen za 2 oma daje duplo vise snage ali trajanje...

SALE GTI

  • Gost
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #15 poslato: Avgust 27, 2008, 04:10:19 posle podne »
Druze nemoj da se igras sa tim nego lepo skupi pare i kupi jedno pojacalo i neki vufer i to ce da gruva za 150-200 evra ima da biras

Van mreže vatri

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
    • http://caraudio-rs.info
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #16 poslato: Avgust 28, 2008, 03:50:14 posle podne »
Nije ti pametno sto si tako spojio, elipse. Pogledaj malo po netu po sajtovima auto akustike imas veoma povoljnih pojacala, ja sam uzeo neko za 40EUR snage 2x60RMS (za orijentaciju HU ima 20ak W u vrh glave po kanalu). Nadji takvo pojacalo i spoji te elipse i miran si i zadovoljan
Pri kupovini polovnog pojacala najbitnije ti je da ga otvoris i vidis da li je negdje ima izoreno na plocici ili neki element, te da ga poslusas da budes siguran da radi.

P.S. kako si spalio HU gdje si i kako spojio 2.1 sist?  

edit: naravno ako oces pravi duboki bass, onda je subwoofer neizbjezan
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2008, 03:55:46 posle podne od strane vatri »
Prvi online caraudio magazin --->

Zaradite surfanjem --->

Krle GTI

  • Gost
Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #17 poslato: Avgust 29, 2008, 01:06:32 posle podne »
E ovako... HU sam spalio neki regulator napona ili tako nesto, tako sto sam kupio kablove i povezao ih na izlaz za pojacalo pozadi na HU, a drugi kraj kabla spojio na audio input na SW... verovatno je SW vracao struju i tako je doslo do kvara... tako da ne preporucujem isti proces... a sto se tice povezivanja elipsi, to sam uradio na sledeci nacin... sa HU mi idu 4 izlaza, 2 na prednje zvucnike i 2 na elipse pozadi... ja sam sa leve elipse skinuo buksne, a na desnu elipsu dodao zice koje povezuju levu... nadam se da ste me razumeli... i da dodam... HU moze da pojaca do 62... ranije sa standardnim povezivanjem sam pojacavao do 50 i stelovao sve zivo da bi dobio kao neki zvuk, sad pojacavam do 30 zato sto mi ne treba jace, ali sam probao da pojacam do 50 i dobio sam tako jak bas da me je zabolela glava... i nista ne krci, nema distorzije, ne probija zvuk, sve je kako treba... pojacalo cu da stavim, samo da ga nadjem....   pozdrav i hvala svima za komentare...
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2008, 01:09:38 posle podne od strane Krle GTI »

Krle

  • Gost
Odg: Ugradnja 2.1 sistema za komp u auto
« Odgovor #18 poslato: Septembar 12, 2009, 04:14:57 posle podne »
Evo cisto da malo pokrenem ovu temu iz mrtvih... Stvar je dosta zanimljiva, i nadam se da se admini nece ljutiti... U pitanju je onaj Neo zvucnik sto sam ranije pokusavao da povezem.... Evo ovako... od davnih dana pa do sad, moje ozvucenje je znatno uznapredovalo, kao sto vecina zna... posto sam proteklih dana imao potrebe za dodatnim mestom u gepeku, a nisam hteo da se vozim bez dobrog basa, odlucio sam da se malo poigram posto sam svasta naucio vremenom... Razmontirao sam zvucnik za komp,
 i lepo kako zakon nalaze, secicama isekao kablove koji idu do samog zvucnika... A onda sam jedan izlaz sa pojacala JBL GTO 75.4 povezao na taj mali zvucnik i tako mu dodelio 104 w RMS-a na 4 Ohma, koliko je i impedensa samog zvucnika... Kada sam pustio muziku.... wacko wacko wacko... Znaci smrzo sam se kako gruva... Postavicu slike i neki klip da vidite sta mali radi...

« Poslednja izmena: Septembar 12, 2009, 04:24:29 posle podne od strane Krle GTI »