Autor Tema: Skidanje folije  (Pročitano 12067 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Skidanje folije
« poslato: Februar 03, 2010, 08:50:31 pre podne »
Zna li neko kako skinuti foliju sa stakala,postoji li neko sredstvo? Stakla su bila tamna i ta folija je izblijedjela tako da nema nikakav efekat,a problem je sto je na danje staklo pa ne smijem da grebem zbog grijaca.

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2010, 09:49:50 pre podne »
Na zadnjem staklu...?
Na ivici stakla, ziletom malo odlepi foliju pa kreni polako da odlepljujes kako bi se sto manje cepkala i pravila ti kasnije jos posla...Mozes malo nitra na krpu pa natrljaj malo po ivici da bi  nagrizlo foliju pa lagano, u svakom slucaju 5min posla, samo legano  ;)

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2010, 09:50:19 pre podne »
najbolje i najlakse po meni je zagrejati fenom,ja sam to grejao industrijskim fenom,onim sto ga koriste limari za skidanje farbe,ali samo se blago zagreje na nekom manjem stepenu,skinuo sam sve za par minuta,probaj sa obicnim da zagrejes,on ne moze nista da upropasti kao sto bi nestrucnim rukovanjem mogao sa industrijskim ,to je neko moje iskustvo,ali sacekaj malo odgovorice verovatno neko ko je imao i vise iskustva sa njima

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2010, 09:53:33 pre podne »
Moze i fenom...Ali sta ces koristiti zavisi i u kakvom je stanju folija i koliko je kvalitetna...
Ali videces i sam da je jednostavno i da nema neke filozofije... ;)

Ja sam na primer na proslom autu skinuo sve bez icega, samo odlepio...

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2010, 10:13:02 pre podne »
Sigurno je neka losa folija cim je izblijedjela.Ima je na zadnjem staklu i na ona dva mala bocna, u pitanju je audi 80. Pa cu probat na ta mala prvo kako to ide.Sa fenom me je strah da ne pukne staklo jer su trenutno kod nas temperature stalno u minusu.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2010, 10:37:09 pre podne »
Krenes ziletom (ko sto neko rece) sa jednog coska, a spremis obicnu vodu u pumpici od tecnosti za pranje prozora (drpiti od keve, zene itd)  biggrin cim se malo krene pomocu zileta, prskati izmedju folije i stakla i vuci lagano, nebi trebalo da se cepa, ako je dovoljno mokra...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2010, 01:27:49 posle podne »
E to mi je najlaksa varijanta da probam samo ne vjerujem da cu ugrabit od posla prije vikenda. Hvala pimbe :)

Van mreže simonen

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2010, 10:24:01 posle podne »
Ja sam pre dva dana skidao folije sa mog Lupa,skidaju se vrlo lako i necepajuse,znaci fenom zagrejes jedan kraj i polako nekim nozicem napravis pocetak koji mozes da uhvatis prstima onda redom malo razgrejes foliju(lakse je sa obicnim fenom,ja sam probao i sa industriskim ali on mnogo jako greje pa me je bilo strah za staklo)i odrepljujes.Razlepio sam sva stakla za pola sata,e sa lepkom koji je ostao bilo je malo teze,natopis krpu sa nitro raz.i peres deo po deo stakla,cesto menjaj stranu krpe da lepak koji si skinuo i koji se nalazi na krpi nebi razmazivao po staklu.Na kraju stakla operes cistom krpom i benzinom da bi skinuo onu finu belu maglicu koju nitro napravi kad se osusi.Eto tako sam ja radio nadam se da ceti pomoci ovaj post.Bas sam bio opsiran jel da? blabla blabla blabla

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2010, 09:30:43 pre podne »
Upravo je to ono sto mi treba.Hvala svima, javljam sto sam uradio ;)

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Skidanje folije
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2010, 10:53:23 pre podne »
najbolje i najlakse po meni je zagrejati fenom,ja sam to grejao industrijskim fenom,onim sto ga koriste limari za skidanje farbe,ali samo se blago zagreje na nekom manjem stepenu,skinuo sam sve za par minuta,probaj sa obicnim da zagrejes,on ne moze nista da upropasti kao sto bi nestrucnim rukovanjem mogao sa industrijskim ,to je neko moje iskustvo,ali sacekaj malo odgovorice verovatno neko ko je imao i vise iskustva sa njima
Ma ne mora ni industrijski... moze najobicniji fen, ja skidao sa zadnjeg stakla foliju i neku nalepnicu sto sam imao davno... malo zagrejes (10ak sekundi), malo zaseces skalpelom, al pazis da ne zagrebes staklo, i svlaci... skida se kao ona folija sa decijih slicica... i tako onda svlacis, i grejes u pravcu gde hoces da skidas... vrlo je lako... :)
Nadam se da sam pomogao...
Drive only the best... VW to infinity!!