Autor Tema: E jel ima neko ko se razume u farbe i farbanje :))  (Pročitano 2890 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
E jel ima neko ko se razume u farbe i farbanje :))
« poslato: Decembar 23, 2010, 07:57:19 posle podne »
drugari ... nisam ja neki moler ili ti farbar :)

ono cisto iz hobija se bavim time .. nista specijalno... do sada sam ofarbo 7 8 automobilcica .. par bicikleta i 10 ak mopeda ... par fenlica i tako ..


od boja sam koristio samo max majer i mipu ..  u nekim slucajevima i sintetiku neku .. ali je golo govno pa je izbegavam ..

e sada raadio sam sa spric gitevima ... bodijevi, u pol i jos neki grcki ..

danas sam poceo da farbam neke felgice za automatika mopeda .. i dobro ih matiro .. ono prva poja .. plava podseca na onu emajliranu kadu .. tako je nekako cvrsta .. tesko se skida smirglom .. i reko da neprljam spric kupim u bocici u polov prajemr ili ti spric git beli ... krenem da spricam a on ladno skida boju ispod ..poludeo sam .. predjem krpom a ono aluminijum . jednu sam tako skroz ogulio do aluminijuma .. pa naneo bodejem prajemr za aluminijum pa onda taj spric git i ono . zadovoljavajuce je .. a drugu velnu sam nalio sa tim spric gitom belim  kada se osusio crvt je .. ne skida se ..

e sada me zanima sto je to radio na onoj felni. istina na ovoj nisam ni probavao .. ali imam utisak ko da opusti boju i spod da bi se bolje vezao .. mozda lupam gluposti .. ali sada posle 2 sata kada sam ga pipnuo .. jako je cvrst ,, en ljuti se ..

nemam pojma ni sam sta se tu izdesavalo ... ako neko zna neka me prosvetli :Ž)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: E jel ima neko ko se razume u farbe i farbanje :))
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2010, 09:00:00 pre podne »
Nagrizao ti je boju ispod jer nisi uradio dobru pripremu to jest nisi dovoljno skinuo predhodne boje,to zna da se desi ako ima vise slojeva boje ispod ili ako je pre fabrano koje cim itd...majka mara je zato peskiranje,nema mucenja oko smirglanja i detaljno skine sve.... Za sve sto se radi u takozvanom moleraju je osnova tog posla dobra priprema i kvalitetan materijal.

Isti sam i ja taj problem imao sa felnama skoro jer me mrzelo dobro da smirglam pa ko velim aj da ih predjem onako....napravio sebi dupli posao

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: E jel ima neko ko se razume u farbe i farbanje :))
« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2010, 12:35:16 posle podne »
boja ispod je skroz matirana ... cak je negde dosla i do fabrickog spric gita ...

ne znam koje su oni boje 88 koritili za farbanje felgica ... jel je prva boja ... na oko se sija ko da je juce ofarbana i ima onako onaj sjaj ko one stare tucane kade ko da je emajlirana ...

inace jako crvrsta boja ...

i ja u glavnom nosim felgice an peskiranje kada ih radim .. ali mislio ove za motor 16 . vishe ce put da me kosta nego da mi ispeskiraju .. i ajde .. i do qrca ..
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************