Autor Tema: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .  (Pročitano 276249 puta)

zorancile i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže onlyone

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: А3 8l A3 8P
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #160 poslato: April 26, 2014, 10:57:50 pre podne »
Prvo se unapred izvinjavam ako lupim neku glupost, nisam poznavalac. Dakle auto mi je cipovan u Nemackoj, a3 1.9 tdi u nemackoj saobracajnoj zaveden pod 159 konja. Auto ide odlicno, zaista, vozio sam i druge cipovane automobile kod nas i ovaj ide bolje. Problem nastaje kada mi je crkao glavni relej (nemam pojma sta je), majstor popravio sve u redu kvar 3000 dinara( pokazao mi deo, neka crna kockica). Nakon toga pocinjem da primecujem da auto ima vecu turbo rupu, duze mu treba da se probudi, pocinje tek da vuce blizu 2000 i dobija onu pravu snagu. Konkretno se oseti na uzbrdici na kojoj idem svakodnevno, znaci isao sam iz niskih obrtaja u cetvrtoj kao od sale napuni, sada ne noze nego mora u trecu. Nije mi logicno da je to moguce, mozda se potrefilo da jos nesto pocne da zeza u isto vreme?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #161 poslato: April 26, 2014, 01:32:34 posle podne »
Ne znam to za revo dal se steluje ili ne
... A to dal treba mjeriti na dino sa kocnicom To DA i drugacije nikako :) a to sa posle remapa na prvo mjerenje ne pokazuje podatke... Ne kapiram ... Sto mapa treba da nalegne ka karike kad mijenjas ? Da se prilagodi mallo :D Brate dobar chiper sa dobrom,opremom ne moze da fasuje kraj... To nije za igru.. Kod nas treba jos vremena da to bude full profi :)

Jednostavno, racunaru treba vremena da sve te podatke "uskladi", da bi radilo kako treba, i za to mu treba odredjeno vreme.

Secam se da se pominjalo i da auto MORA da dimi posle remapiranja... Da, apsolutno mora da dimi ako se odradi lose, i ako se ne uzme digitron i malo sracuna kako se radi.
Radio sam 5 puta remap kod jednog od nasih najpoznatijih ljudi sto se toga tice, i stvarno je uradio gomilu automobila. On i dalje udedjuje da mora biti dima jer su mi radili neku ostriju mapu, sa vecim povecanjem snage. Auto je naravno dimio poprilicno, i jeste isao nesto bolje, ali kad sam kasnije pregledao mapu, i pogledao vrednosti koje je on upisivao, bio sam neprijatno iznenadjen. Otprilike, turbo je trebao da puni na oko 2 bara (standardno 0.8-1.2), a goriva je bilo bas dosta, i to u losem vremenu. Sva sreca pa sam sa drugim na vreme ispravio tu mapu, inace bi mi u najavi vrlo brzo sjebao motor (kao sto je i njemu jedno mesec dana ranije). Decko mi odradi mapu, cisto da se malo poveca snaga u odnosu na standard, a iskreno sam imao osecaj da je sa tom slabijom mapom isao ili isto ili bolje nego sto je bilo sa ovom losom. Stvarna snaga je bila nesto manja, to jeste, ali dima bukvalno nije bilo! Samo posle duze voznje na niskim obrtajima, i stiskanja jakog gasa sa 1600-1700 obrtaja znao da je baci vrlo malo dima, i to ne oblak onog crnog! I sad pri konstantnom stiskanju, apsolutno nema dima, i to me raduje!
Tako da ona prica da dizel mora dimiti posle remapiranja ne pije vodu, i to je glupost! To znaci samo da se gorivo prosipa bez veze, jer ne stigne da sagori, ili se ubrizgava predugo. Tako se lako moze ostetiti klip, ili klipnjaca (drugaru se iskrivila)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #162 poslato: April 26, 2014, 01:46:04 posle podne »
Znaci ja kad instaliram novi drajver za graficku treba da sacekam jedno 2 nedelje dok se ne uskladi komp?

Zrnojed

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #163 poslato: April 26, 2014, 01:54:25 posle podne »
E to,Madisone,i ja se to pitam?

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #164 poslato: April 26, 2014, 02:09:23 posle podne »
Znaci ja kad instaliram novi drajver za graficku treba da sacekam jedno 2 nedelje dok se ne uskladi komp?
Za to ne znam, ne razumem se nesto u desktop racuanre.

Ja samo kazem iz svog iskustva, i iz onoga sto sam pricao sa svima koji rade to remapiranje, i svaki put je isao bolje posle odredjene predjene kilometraze nego posle samog upisivanja mapa. Do duse, Delphi kod svakog ubrizgavanja koriguje vrednosti, pa moze biti da je slucaj samo sa njim. Za Bosch, Siemens ne znam sto se toga tice..

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #165 poslato: April 26, 2014, 03:12:25 posle podne »
Hmmm, a sta mu je to GLAVNI releJ??? Da nije Uglavni?
To ti je onaj relej koji celu izmisljotinu cini ozbiljnom.

Ima logike ovo oko cipovanja, ja znam neke na forumu ovde koji cekaju i po nekoliko meseci da im nalegne mapa. Samo mi nije jasno ako ta mapa naleze, da li se desava isto tako i da odleze?.
Dax vidim 22 godine imas, koje je to tvoje iskustvo sa cipovanjem? Da li se time bavis iz hobija ili zivotno zanimanje?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #166 poslato: April 26, 2014, 07:02:33 posle podne »
Moje iskustvo sa cipovanjem je sto vec godinu i po dana setam od jednog do drugog, i resavamo mape kod sebe. Oko godinu dana sam uz drugara dosta toga naucio i gledao kako se prave mape, i kako se racuna koliko cega treba. On je bio na obuci kod Slovenca koji se time bavi vec duuuuugi niz godina, i koji je svog Pezoa 2.0 HDI samo remapiranjem doveo sa 136 na oko 200-220 ks (ne secam se tacno cifre) koji su potvrdjeni i na nekoliko valjaka. Sve to uz 0 dima u prethodnih 50 000km koliko je za sad presao. Cak i sad cesto pomaze Slovencu da uradi mape, i rade zajedno neke.

E sad znam da ce krenuti price da se to ne moze samo kucanjem po lap topu dodati toliko snage, ali neka misle sta hoce. Ko i malo kapira kako se to radi, i sta se radi, shvatice.
Nije nuzno prosuti 2000e u hardverske stvari da bi se to sve dovelo dotle.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #167 poslato: April 26, 2014, 07:04:14 posle podne »
Strasno...... pop1
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže denyl

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 923
  • Age: 30
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Karma: +41/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia vRS
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #168 poslato: April 26, 2014, 08:39:47 posle podne »
Taj tvoj drugar cuda cini onda,ako nije tajna gde on ima svoju chip tuning kucu ili sta god?

ps. izgleda negde u vocnjaku posto bere konje svaki dan i mece ih u pezo...
 

Zrnojed

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #169 poslato: April 26, 2014, 08:46:57 posle podne »
Ma digitalni konji! Propinju se! lollol

NOT sent from Iphone 4,5 or 6


Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #170 poslato: April 26, 2014, 08:50:05 posle podne »
to su oni izraelski konji, spominjao ih je gedora pre neki dan. oni su mnogo bolji  biggrin

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #171 poslato: April 26, 2014, 08:52:49 posle podne »
Pa da, iste te ugradjuje i Revochip u atmosferske benzince, koji u glavnom izbace manju snagu od fabricke na prvom merenju, a onda izbace vise odmah posle remapiranja!  :41

pekar

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #172 poslato: April 26, 2014, 09:08:09 posle podne »
bratac,revochip ti je konkurencija pa pljujes toliko nesto napamet po njima,pa hoces sebi napraviti dobru reklamu, predpostavljam da imas bas veliko iskustvo sa njima, a to za mape da slegne nakon cipovanja,no coment, koliko je para cipovanje kod tebe,bas me zanima i koja ti je cena za stage2?

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #173 poslato: April 26, 2014, 09:15:41 posle podne »
Nije da se nesto sad falim ali ja sam passata chipovao kod najveceg tunera u Ceskoj specijalizovanog za TDI motore i kad sam mu rekao za ovo "nalijeganje" konja samo se slatko nasmijao  :)


Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #174 poslato: April 26, 2014, 09:27:54 posle podne »
Meni iskreno puca k...c i za Revochip i ostale. Ja se ne bavim tim cipovanjem, pa mi niko od njih ne moze biti konkurencija, samo se druzim sa covekom koji to radi.
Ne znam koji je sistem ubrizgavanja u Passatu kog vozis, ali znam da nije Delphi koji (odgovorno tvrdim) skoro niko ne zna da uradi kod nas, jer je prilicno komplikovan. Novaspeed je prvi koji nije znao da ga uradi, iako su rekli da moze da se radi, i nije mogao da mi izvuce obecanu snagu. Kroz nekoliko meseci saradnje i sa njima sam shvatio da umeju samo da odvrnu vise goriva, otprilike nabiju veci pritisak turba, i eto cipovanja kod njih. Isto tako vidjam kola sa nalepnicom Pro tuninga, i obavezno mora da dimi kad se stiska.

« Poslednja izmena: April 26, 2014, 09:29:51 posle podne od strane dax92 »

pekar

  • Gost
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #175 poslato: April 26, 2014, 09:39:08 posle podne »
e pa vidis druze,za ta cipovanja sto ti pricas gde samo znaju da povecaju punjenje i pritisak turba, to su nazalost cipovanja koja se rade pod kesten za 50e i onda svi misle da su opasni tuneri, pop1 ali svako ide tamo gde mu je volja i to niko ne moze promeniti
a sto ti puca k....c za revochip i ostale, to je vec tvoja stvar,samo nije uredu da se o bilo kom prica u najgorem ili u najboljem svetlu i pljuje po istom, ako pre toga nije ostvaren bilo kakav kontakt i iskustvo sa pomenutim firmama,pa nebitno koja je u pitanju :26
« Poslednja izmena: April 26, 2014, 09:40:59 posle podne od strane pekar »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #176 poslato: April 26, 2014, 09:39:46 posle podne »
Strasno...... pop1

Pa zar nisi ti medju prvima izvukao 20 konja na 1.4 atmo :53

@Dax
Ne moras da se razumes u desktop racunare da bi znao da komp u autu nije vestacka ineteligencija koja vremenom uci i sama sebe poboljsava.


Taj sto je cipovao dizela bez mehanickih dorada sa 136 na 200 konja samo neka sedne kod Igora u mk7 tdi sa fabrickih 150 konja i ima da se smori kao polozajnik pred elektrican sporet.


Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #177 poslato: April 26, 2014, 09:46:09 posle podne »
@dax92 ajd reci mi gde to, tj kod koga moze da se digne konjaza za skoro duplo, sa 0 dima (verovatno i trosi manje za 2 l), bez pipanja motora.?? da narucim i ja 69 konja pa da imam 200. i taj drugar naravno garantuje za svoj rad? ii koliko mora da se ceka da mi ti konji dodju, tj nalegnu?

daj neki kontakt br ili adresu. da ljudi ne bacaju pare bez veze na obradu glave, klipove itd.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #178 poslato: April 26, 2014, 09:55:20 posle podne »
Strasno...... pop1


Pa zar nisi ti medju prvima izvukao 20 konja na 1.4 atmo :53

Moj komentar je bio na gluposti koje je covek napisao.

Ja nisam izvukao 20ks nego Revochip ali ne 20 nego 19ks

Koliko se secam tad su me i banovao. A i dalje tvrdim da je Revochip jedina firma u Srbiji koja zna da cipuje auto.
« Poslednja izmena: April 26, 2014, 10:03:07 posle podne od strane Strbac »
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže onlyone

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: А3 8l A3 8P
Odg: Čipovanje automobila - pitanja, saveti, iskustva . . .
« Odgovor #179 poslato: April 26, 2014, 10:05:53 posle podne »
Hmmm, a sta mu je to GLAVNI releJ??? Da nije Uglavni?
To ti je onaj relej koji celu izmisljotinu cini ozbiljnom.


Znaci lupam gluposti i ne moze mapa da se ponisti zbog toga, nego je nesto drugo u pitanju?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk