Autor Tema: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!  (Pročitano 95169 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže L@ki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 499
  • Age: 44
  • Lokacija: sremska mitrovica
  • Karma: +5/-5
  • Pol: Muškarac
  • 3C variant 125kw '09
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #100 poslato: April 24, 2009, 01:12:40 posle podne »
Moj majstor, extra de?ko, mi je rekao kad sam ga pitao o ubacivanju manuelog, da je to podjednako skupa intervencija kao generalni remont automatskog....
A kako je Sreja rekao kad remontuje

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #101 poslato: April 24, 2009, 03:31:34 posle podne »
mo
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #102 poslato: April 24, 2009, 03:55:34 posle podne »
Da ima posla - ima. I nije bas jeftina investicija.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #103 poslato: April 24, 2009, 08:52:40 posle podne »
Sve u svemu svodi se na biranje izmedju dva zla!
Pa sada koje ti se zlo cini manjim.
Mozda si me pogresno razumeo, nisam rekao da daju garanciju 200k, mozda sam i tako rekao ali nisam to mislio.
Oni daju pismenu garanciju od godinu dana na ono sto su uradili, ili na kompletan menjac ako je radjen generalni remont!
A napomenuli su mi da si kada uradis generalku miran najmanje 200k, bez obzira na trajanje garancije!
A sada kako bilo da bilo, ono sto neko kaze samo je receno, a ako ne bude tako nece majstor Jagodinac da se nadje opet u nebranom grozdju, nego mi baksuzi! Sta ako ti crkne posle 13 meseci, a nisi presao ni 30k  angry2 bonk badmood
Pa samo da dohvatis  testeras i da resis sve probleme sa kolima  boodala
Meni menjac sada radi extra, necu da kazem da slutim, ali tripujem se! Na svaki najmanji zvuk, rupa, preglabica, kamencic - ja u voznji vrsim dijagnozu i molim boga samo da nije menjac! Kada skontam da nije padne mi kamen sa srca!
Ma ne prave se vise tako dobra kola kao sto su se pravila pre 15 godina!  misli1
Sto vise elektronike - jeste lepse, ali dok radi! Verovatno na zapadu zamene ceo menjac ili bilo koji drugi deo i boli ih uvo! Onda taj auto sa elektronikom dodje kod nas i deluje bas lepo kada ga gledas i kada ga kupujes, al' ne lezi vraze.....  psujem1
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #104 poslato: April 24, 2009, 08:56:35 posle podne »
kad do?e vreme vozim ga na remont


Da te ispravim - Placas slepovanje da ga odnesu na remont! Sta ako se zadesis negde na moru u to vreme.... ? Da bude jos gore, sta ako si negde u pickovcu i to sa decom ako ih imas  boodala GRRRRRRRRRRR
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže mikki

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 37
  • Lokacija: Bratunac-Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #106 poslato: April 24, 2009, 10:02:56 posle podne »
Ja sam vozio mercedesa 124 300d sa automatskim mjenjacem.To je bio malo stariji tip, 1993 god, 4 brzine,svaka brzina je imala zasebnu lamelu. Ja,odnosno moj cale (ja tad jos nism imo vozacku) imo je sledeci problem:Prije 5-6 godina,dok smo bili na odmoru u CG otkazo nam je rikverc.Kada je mjenjac u R polozaju ponasao se kao na leru.Sve ostalebrzine su funkcionisale normalno.U ovlascenom mb servisu u Martincima (kod Sremske mitrovice) su nam zamjenili lamelu od rikverca, i uz zamjenu ulja u mjenjacu kostalo je cini mi se oko 500 eur.Posle toga je preso 250-300k kilometara bez ikikvih problema.Sve u svemu,uprkos malo vecoj potrosnji svakom bih breporucio automatik.Stvarno je vrhunski uzitak u voznji. A i za sportsku voznju...stvarno treba biti majsor da bi saltao brzo kao automatik.A hoce i da povuce,tu je kick-down,ja sm tu moju mrcinu od dizela tjero preko 4000r/min, sto za taj tip motora nije malo...

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #107 poslato: April 24, 2009, 10:43:53 posle podne »
Evo da i ja dam svoje misljenje o automatskom menjacu, moj otac ima mercedes c220 sa automatskim menjacem a prethodno ga je vozio rodjak nekih cetiri godine tako da znam sta se desavalo sa menjacem. Ovako on je po kupovini auta zamenio sva ulja pa tako i ulje u menjacu uzeo je najbolje ulje za menjace ali ne i odgovarajuce bonk trebao je neko specijalno mercedersovo i ubrzo zatim menjac je otkazao da stvar bude gora bas na pruznom prelazu nije hteo ni napred ni nazad. Lepo ga je popravka kostala, a u pitanju je Hidrodinamicki menjac malo sam ih izucavao pa mislim da znam zasto je otkazao.

Malo utisci iz voznje, stvarno lagodnije je voziti manje se zamaras, ali nekako barem meni je dosadan po krivinama, doduse nepreterujem jer se sa zadnjom vucom ne treba igrati a i nisam preterano iskusan vozac pa je osecaj subjektivan. Vise se zazam sa manuelcom driving

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #108 poslato: April 25, 2009, 05:57:31 pre podne »
Poznajem mnogo taxista i oni mi kazu za automatik - Samo Mecka!
Kazu da imaju neunistive automatske menjace, a ostali automobili ne prastaju ako ne zamenis ulje na vreme!
Takodje sam ovde pricao o taxisti koji vozi audi A6 sa multitronik menjacem i menjac mu je stcarno radio extra dok nije zamenio ulje (Izgleda da su mu u servisu sipali 2L manje) i tada je poceo da cima i da zeza pa je covek morao za Jagodinu!
Opet ovi u Jagodini mi kazu da su meni sipali neko fabricko ulje koje se ne menja nikada, a VW-TECH na to samo vrti ocima  wacko
Vise ne znam ni sta da mislim, samo me od njega boli glava! Najradije bih prodao auto i to samo zbog skupog i rizicnog menjaca!
A sto se tice voznje po krivinama, pa kako to moze da ti bude dosadno... Tek tu automatik pokazuje svu svoju velicinu, radujem se svakoj krivini sa mojim autom  clap
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #109 poslato: April 25, 2009, 12:22:58 posle podne »
Krivine mi nisu dosadne sa manuelcom, ali sa ovim nekako ne uliva mi sigurnost to sto nemam potpunu kontrolu nad menjacem a i potpuno su nam drugaciji automobili pa je to moj subjektivni osecaj. A za krstarenje magistralom uzivancija clap jedna ruka na upravljacu naravno pri manjim brzinama druga na naslonu, razgledas okolinu pricas sa saputnicima i sve opusteno nema potezanja za rucicom vec samo nogica radi gas-kocnica, kocnica-gas. Kada hoces zustrije da ubrzas papucica gasa do kraja stisnes kick-down i poleces sa mojim ne bas jer je obican dizal pa je trom ko svaka stara mecka a ove novije sa turbo motorima su avioni tapsac

I na kraju da kazem ne bas ohrabljujucu informaciju kako sam od profesora saznao kod nas mozda postoji samo jedan servis koji moze  korektno da popravi menjac, cak i oni ponekad moraju da salju menjace u inostranstvo. Ovi drugi ili ne znaju ili takodje salju menjace na stranu. Problem je sto nisu upoznati dovoljno i jednostavno ne znaju da poprave govorim o menjacima novijih generacija ove starije su valjda proucili.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #110 poslato: April 28, 2009, 12:33:37 posle podne »
pa mozes da iams prebacis u tip tronik i ko da imas manuelni :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #111 poslato: April 28, 2009, 04:55:11 posle podne »
Krivine mi nisu dosadne sa manuelcom, ali sa ovim nekako ne uliva mi sigurnost to sto nemam potpunu kontrolu nad menjacem a i potpuno su nam drugaciji automobili pa je to moj subjektivni osecaj. A za krstarenje magistralom uzivancija clap jedna ruka na upravljacu naravno pri manjim brzinama druga na naslonu, razgledas okolinu pricas sa saputnicima i sve opusteno nema potezanja za rucicom vec samo nogica radi gas-kocnica, kocnica-gas. Kada hoces zustrije da ubrzas papucica gasa do kraja stisnes kick-down i poleces sa mojim ne bas jer je obican dizal pa je trom ko svaka stara mecka a ove novije sa turbo motorima su avioni tapsac

I na kraju da kazem ne bas ohrabljujucu informaciju kako sam od profesora saznao kod nas mozda postoji samo jedan servis koji moze  korektno da popravi menjac, cak i oni ponekad moraju da salju menjace u inostranstvo. Ovi drugi ili ne znaju ili takodje salju menjace na stranu. Problem je sto nisu upoznati dovoljno i jednostavno ne znaju da poprave govorim o menjacima novijih generacija ove starije su valjda proucili.
Samo subjektivni osecaj
Citat
ali sa ovim nekako ne uliva mi sigurnost to sto nemam potpunu kontrolu nad menjacem a i potpuno su nam drugaciji automobili pa je to moj subjektivni osecaj.
jer na automatskom (nove generacije) ti je obtni moment uvek tu, cim pipnes gas  biggrin
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #112 poslato: Maj 18, 2009, 02:54:27 posle podne »
KONACNO PRONADJEN SERVIS ZA AUTOMATSKE MENJACE NA KARABURMI!!!!!!!!!!!!



SERVIS SE ZOVE: AUTOMATIK SERVIS ATS
ulica je VLASENICKA 11 (od pijace na Karaburmi krenete URALSKOM i skrenete u prvu desno, mala ulicica)
064/240-71-10 Zika - stariji
064/457-14-54 Mica - mladji

Sedeo sam kod njih bar pola sata mozda i sat i zalio im se kako nemaju reklamu i kako sam odatle iz komsiluka prosao pored njihove garaze i odslepovao auto za Jagodinu...

Moj utisak je da je Zika extra majstor, covek godinama to radi i sada mi je jos vise krivo sto ga nisam nasao kada mi je trebao, malo zbog para, a malo i zbog toga sto mi deluje kao prava dobricina, prava ljudina! Retko covek u danasnje vreme moze nekoga da upozna i da oseti odmah u startu da je neko toliko pozitivan, a on prosto zraci nekom pozitivnom energinom...  thumbup
Znaci od srca preporucujem ovaj servis svima, zlu ne trebalo  excl
« Poslednja izmena: Maj 18, 2009, 03:04:01 posle podne od strane SrejaTDI »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #113 poslato: Maj 18, 2009, 03:06:50 posle podne »
Zlocesti,
u razgovoru sa njima sam se setio i tebe i tvog cimanja!
Po njihovoj prici zaglavljuje ti verovatno neki ventil u hidro bloku i to bi te kostalo oko 360
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #114 poslato: Maj 20, 2009, 11:48:43 posle podne »
a kda stanete na semafor jel izbacie u n ili stoji u d ...

koli sam primetio ima razlike u potrosnji a i nemoras non stop da drzis nogu na kocnici .. a i samim tim one lamelice se manje troshe \;P
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #115 poslato: Maj 21, 2009, 08:19:34 pre podne »
Ja ga drzim u D (ponekad u S, kad imam nekog nabudzenog pored na crti, pa ga slatko oderem) i ukljucen AUTOHOLD, tako da mi je noga spremna pored gasa . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #116 poslato: Maj 21, 2009, 05:19:22 posle podne »
Ovi u Jagodini su mi rekli da ga ne izbacujem na N na semaforu!
Svraticu u servis na Karaburmu kada budem u prolazi, zaboravio sam to da ih pitam, a bas me zanima sta ce oni na to da kazu!
A postoje neki menjaci (VOITH - takav sam imao na autobusu) koji iako je ubacen u D izbacuje iz brzine kada stanes na semafor i drzis kocnicu. Mislio sam da ce tako da bude i na kolima, ali sam se iznenadio kada sam video da nije!

#PIMBE,
objasni nam malo sta je to AUTOHOLD. Sama rec vec dosta objasnjava, samo ja bih hteo da cujem i detalje  :rolleyes:
Jel imas posebno dugme da to ukljucis?
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #117 poslato: Maj 21, 2009, 05:36:03 posle podne »
AUTOHOLD je opcija koja ne dozvoljava da auto krene nazad pri polasku na uzbrdici.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #118 poslato: Maj 21, 2009, 05:43:06 posle podne »
Ivane, nije to AUTOHOLD, to radi svaki i najstariji i najobicniji automatik, samo ako je menjac ispravan, a na novim to ne mora ni da se pominje...
Osim toga Pimbe nije rekao kada stojim na semforu na uzbrdici, rekao je na semaforu fa grzim u D ili u S i ukljucen AUTOHOLD.
To bi moglo eventualno da ima neke veze sa elektricnom rucnom kocnicom...
Ali da ne lupamo i ne nagadjamo mi sada sta je AUTOHOLD, javice se Pimbe pa ce detaljno da nam objasni...
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #119 poslato: Maj 21, 2009, 08:00:40 posle podne »
kod mene nikad ulje nije menjano . kada sam bio kod mikija rece da nemora ikada ni da se mnja . a kada sam zeleo da ga promenim oko 100e izadje to zadovoljstvo ..

a kod mene se to vimanje desava jako retko ... jednom dvaput u mesec dana ... i to uglavnom kada ga vozim ono penzionerski do 1.5k obrtaja .. onda ga malko nasviram do 4. 4.5k obrtaja i prestane ...

zvao sam one tvoje u jagodini kao ima rljavstine nije za otvaranje jedino ulje da se promeni ...


e sada gde kupiti dobro ulj e? i koje ide u te menace?
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************